دبستان سعدی گناباد
حداقل ارج نهادن معلم با ماست . اما اجـــــــــــر دادن معلم با خداست
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 31 تیر 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
پایان تجمع معلمان با دخالت نیروی انتظامی
 
جمعی از فرهنگیان صبح امروز در اعتراض به بازداشت یکی از مقامات سندیکای معلمان در مقابل مجلس تجمع کردند.

این تجمع بر اساس فراخوانی در روزهای گذشته برگزار شده بود و طبق روال معمول تجمع های مقابل مجلس، بدون مجوز برگزار شد. این تجمع نهایتا با ورود نیروی انتظامی متفرق شده و پایان یافت.

در پی این رخداد حجت الاسلام ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس از تریبون علنی در پایان جلسه امروز از وزیر کشور خواست تا موضوع آموزگاران تجمع کننده را بررسی کند. او از تشکیل کمیته مشترکی با همکاری مجلس و دولت برای پیگیر مسائل مهم فرهنگیان خبر داد و ابراز امیدواری کرد که به نتیجه برسد. وزیر آموزش و پرورش، مدیران ارشد سازمان مدیریت و برنامه ریزی و نمایندگان منتخب دو کمیسیون آموزش و برنامه و بودجه در این کمیته حضور دارند.

نوع ورود نیروی انتظامی به این تجمع سبب شد که علی مطهری نماینده تهران بگوید: «ضروری و معقول نیست که نسبت به این تجمع‌ها حساسیت زیادی نشان داده شود. خصوصا درباره فرهنگیان. حداکثر این است که این ها می‌آیند و حرفشان را می‌زنند و می‌روند».

به گفته وی هر تجمعی مادامی که منجر به آشوب، بی‌نظمی و تخریب نشود باید آزاد باشد. اصل ۲۷ قانون اساسی نیز می‌گوید راهپیمایی اگر مخل مبانی اسلام نباشد آزاد است و حتی نمی‌گوید که باید مجوز اخذ شود؛ البته بعدا در قوانین عادی گفته شده که باید مجوز گرفته شود.

به گزارش ایسنا، این نماینده مجلس با بیان این که حساسیت درباره‌ی تجمع‌ها موجب تشدید موضوع خواهد شد به برخی بازداشت‌ها در این تجمع اشاره و خاطر نشان کرد:‌ البته من از اتهامات اینها خبر ندارم، اما اگر صرفا هدف از تجمع اظهار نظر باشد، برخورد با آن کار درستی نیست. مجلس باید وارد این موضوعات شود اما متاسفانه کمتر وارد می‌شود. البته تذکر امروز آقای ابوترابی‌تذکر خوبی بود که شاید باعث پیگیری موضوع شود.

گفتنی است سیدحسین نقوی حسینی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس تا کنون موضعی در خصوص این تجمع و نحوه برخورد با آن نشان نداده است.

محمد رضاخواه عضو کانون صنفی معلمان در گفت و گویی با ایلنا ضمن آرام خواندن این تجمع از دستگیری برخی معلمان در این تجمع خبر داد.


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 31 تیر 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
سخنگوی وزارت کشور: کسانی که قصد امنیتی کردن تجمع معلمان را داشتند، بازداشت شدند
 
در پی درخواست نایب رئیس مجلس از وزیر کشور برای بررسی تجمع معلمان در مقابل مجلس و نوع مواجهه با آن، سخنگوی وزارت کشور این موضوع را از طریق معاونت امنیت پیگیری کرد.

جمعی از فرهنگیان صبح امروز در اعتراض به بازداشت یکی از مقامات سندیکای معلمان در مقابل مجلس تجمع کردند که نهایتا با ورود نیروی انتظامی متفرق شده و پایان یافت. در پی این رخداد حجت الاسلام ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس از تریبون علنی در پایان جلسه امروز از وزیر کشور خواست تا موضوع آموزگاران تجمع کننده را بررسی کند.

حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور در گفت و گو با خبرآنلاین، با اشاره به اینکه ابوترابی فرد این موضوع را به وی اطلاع داده، افزود: بلافاصله این موضوع را از معاونت امنیت وزارت کشور پیگیری کردم. تجمع امروز معلمان صنفی بوده، نه سیاسی و نیروی انتظامی آنها را متفرق کرده است.

وی در واکنش به انتشار اخباری دال بر دستگیری برخی معلمان تجمع کننده، گفت: نیروی انتظامی تعدادی از افراد را دستگیر کرد اما آنها چند ساعتی مهمان نیروی انتظامی بوده اند و با ناهار از آنها پذیرایی شده و آزاد شده اند. البته سه چهار نفر که می خواستند سمت و سوی امنیتی به این تجمع صنفی بدهند را برای بررسی بیشتر نگه داشتند.

امیری انتشار برخی اخبار دال بر ضرب و شتم تجمع کنندگان در برخی رسانه های معارض برون مرزی را نیز تکذیب کرد و گفت: البته ملاحظات آقای ابوترابی درباره نحوه برخورد توام با تساهل با تجمع کنندگان، حرف کاملا به جا و درستی است. باید بررسی شود چه کسی دستور برخورد با معلمان را داده و چطور عمل شده است. این موضوع در وزارت کشور بررسی خواهد شد.


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 31 تیر 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

معاون اول رئیس جمهور:

ما همچنان از بابت این تخلفات و ناهنجاری‌های اقتصادی و مالی شرمسار هستیم

چرا که در فیفا روی 50 میلیون دلار تخلف جنجالی آفریدند که آن سرش ناپیدا بود در حالی که بابک زنجانی 2 میلیارد و 700 میلیون دلار پول فروش نفت این مملکت را گرفته و با وجود اینکه در زندان است، حاضر به اعتراف نیست.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه از بابت این تخلفات و ناهنجاری‌های اقتصادی و مالی شرمسار هستیم، گفت:در دولت یازدهم این اطمینان را می‌دهم که کوچکترین خلافی رخ نمی‌دهد.

اسحاق جهانگیری در نشست مدیران و مسئولان استان اردبیل اظهار کرد: بنده نمی‌دانم چرا عده‌ای علاقمند هستند تا تخلفات گذشته را به دولت یازدهم ربط داده و منتظر تکرار چنین نابهنجاری‌های مالی و اقتصادی در کشور باشند که بنده خطاب به آنها اعلام می‌کنم در دولت یازدهم امکان خلاف وجود ندارد و اگر بنده از تخلفی خبردار شوم شب تا صبح خوابم نمی‌برد تا با آن مدیر و مسئول برخورد قاطع انجام شود.

وی تصریح کرد: آنهایی که ادعا می‌کنند در دولت یازدهم بابک زنجانی دوم و سوم شکل می‌گیرد، این خیال خام و خواب تعبیر نشده خود را به گور می‌برند چرا که قرار نیست در دولت یازدهم بابک زنجانی دومی شکل بگیرد.

جهانگیری در ادامه سخنان خود افزود: ما همچنان از بابت این تخلفات و ناهنجاری‌های اقتصادی و مالی شرمسار هستیم چرا که در فیفا روی 50 میلیون دلار تخلف جنجالی آفریدند که آن سرش ناپیدا بود در حالی که بابک زنجانی 2 میلیارد و 700 میلیون دلار پول فروش نفت این مملکت را گرفته و با وجود اینکه در زندان است، حاضر به اعتراف نیست.

وی بیان کرد:‌ ما با فعل انجام شده کار داریم و با دولت گذشته کاری نداریم که تخلف بر چه اساس و محوری بوده ولی بنده در دولت یازدهم این اطمینان را می‌دهم که کوچکترین خلافی رخ نمی‌دهد چرا که این دولت خط قرمزی را برای خود تعیین کرده که با دست‌های آلوده در هر جایگاه و مرتبه‌ای باشند، برخورد انجام می‌شود.


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 31 تیر 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش گفت:

آگهی استخدام پنج هزار نیرو در آموزش و پرورش به زودی اعلام می شود.

سید محمد بطحایی در نشست مشترک شورای معاونان و مدیران کل استان ها اظهار کرد: توزیع رشته و منطقه در آزمون استخدامی مشخص شده است.

وی گفت: یک هزار و 250از این افراد بر اساس قانون از میان شرکت کنندگان ایثارگران خواهند بود.

معاون وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به گذشت بیش از دو ماه از زمان عقد قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان اظهار امیدواری کرد؛ با کمک همکاران در استان ها بیمه تکمیلی فرهنگیان با هزینه های پزشکی بهتر نسبت به سال 93 ادامه یابد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش، از مدیران کل استان ها خواست که حق بیمه فرهنگیان واریزی به حساب ادارات کل آموزش و پرورش استان ها را بلافاصله به حساب فرهنگیان واریز کنند و در حساب ادارات حتی برای یک روز هم نگهداری نکنند.

بطحایی با تاکید بر اینکه از محل سود مشارکت سایر بیمه ها، مصمم به راه اندازی کلینیک دندانپزشکی در مرکز استان ها هستیم، افزود: توسعه مراکز تخصصی دندانپزشکی در مراکز استان ها موجب می شود بخش عمده هزینه های درمانی فرهنگیان کاهش یابد.

وی به راه اندازی حساب یکپارچه مدارس نیز اشاره کرد و گفت: حساب مدارس تا پیش از این دولتی بوده که با پیگیری های انجام شده یک حساب غیردولتی توسط بانک ملی به نام پشتیبان راه اندازی شده است که همه اعتبارات مدارس شامل سرویس مدارس و کمک اولیا باید به این حساب یکپارچه واریز شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: این حساب به صورت آنلاین در اداره کل و وزارتخانه قابل رصد است اما امکان برداشت از آن وجود ندارد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، بطحایی با تاکید بر اینکه به اعتبارات واریز شده در حساب یکپارچه سود تعلق می گیرد، افزود: طرح مذکور ماه گذشته در شهرستان های تهران رونمایی شد و اواسط مرداد ماه با حضور وزیر آموزش و پرورش به صورت کشوری رونمایی می شود.

وی به کد 17 رقمی شناسه واریز حساب یکپارچه مدارس اشاره کرده و یادآورشد: نام استان ، نام منطقه، نوع واریزی پول، کد مدرسه و کد کنترلی در کد 17 رقمی شناسه واریز حساب یکپارچه مدارس قابل مشاهده است.نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 31 تیر 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجمع امروز جمعی از فرهنگیان مقابل مجلس گفت که ضروری و معقول نیست که نسبت به این تجمع‌ها حساسیت زیادی نشان داده شود.

علی مطهری در حاشیه جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به نظر من چندان ضروری و معقول نیست که حساسیت زیادی نسبت به این تجمع‌ها نشان دهیم. خصوصا درباره فرهنگیان. حداکثر این است که این ها می‌آیند و حرفشان را می‌زنند و می‌روند. وی افزود: هر تجمعی مادامی که منجر به آشوب، بی‌نظمی و تخریب نشود باید آزاد باشد. اصل 27 قانون اساسی نیز می‌گوید راهپیمایی اگر مخل مبانی اسلام نباشد آزاد است و حتی نمی‌گوید که باید مجوز اخذ شود؛ البته بعدا در قوانین عادی گفته شده که باید مجوز گرفته شود.

این نماینده مجلس با بیان این که حساسیت درباره‌ی تجمع‌ها موجب تشدید موضوع خواهد شد به برخی بازداشت‌ها در این تجمع اشاره و خاطر نشان کرد:‌ البته من از اتهامات اینها خبر ندارم اما اگر صرفا تجمع اظهار نظر باشد کار درستی نیست. مطهری ادامه داد: مجلس باید وارد این موضوعات شود اما متاسفانه کمتر وارد می‌شود. البته تذکر امروز آقای ابوترابی‌تذکر خوبی بود که شاید باعث پیگیری موضوع شود.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه فضای مقابل مجلس برای برگزاری تجمعات کم شده افزود: باید این موضوع را پیگیری کنیم که آیا بنا بر این است که این وضعیت ادامه داشته باشد یا به خاطر تعمیراتی است که انجام می‌شد. در حال حاضر جای تجمع ها مشخص نیست اما حتما باید جایی برای تجمع پیش بینی شود؛ زیرا در مقابل همه مجالس دنیا فضای مناسبی برای تجمع است و ما ان شاءالله این موضوع را پیگیری می‌کنیم.نوشته شده در تاریخ سه شنبه 30 تیر 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
اسامی ۱۰ نفر اول گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی و ۳ نفر اول گروه‌های هنر و زبان‌های خارجی کنکور سراسری ۹۴ اعلام شد.

سازمان سنجش آموزش کشور اسامی برترین های کنکور امسال را اعلام کرد.

اسامی نفرات برتر گروه آزمایشی هنر به شرح زیر است:

نفرات برتر کنکور هنر
برترین‌های کنکور امسال را بشناسید

۱-آناهیتا هدایتی از تهران

۲-المیرا آشفته از تهران

۳-غزاله پژند از کرج

اسامی نفرات برتر گروه آزمایشی زبان‌های خارجه به شرح زیر است:


نفرات برتر کنکور زبان خارجی
برترین‌های کنکور امسال را بشناسید

۱-پویا همدانیان خوزانی از کاشان

۲-یاسمین فروتنی از شیراز

۳-زینب شیرزادمقدم از شمیرانات

اسامی نفرات برتر آزمون سراسری سال ۱۳۹۴ به شرح جداول زیر است:

برترین‌های کنکور امسال را بشناسید

برترین‌های کنکور امسال را بشناسید

جدول برترین های گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی

رتبه نام خانوادگی نام شهر
۱ شهبازی دستجرده پژمان اصفهان
۲ یزدیان محمد رسول قم
۳ بالازاده مرشت وحید بابلسر
۴ لطافتی مهدی شیراز
۵ حسینی امیر شیراز
۶ عباسی کیانوش شمیرانات
۷ مسیحا محمدسعید یزد
۸ رنجکش زاده سینا ارومیه
۹ اسدی جوزانی کیمیا تهران
۱۰ امیری کندبن مسعود تهران

برترین‌های کنکور امسال را بشناسید

برترین‌های کنکور امسال را بشناسید

جدول برترین های گروه آزمایشی علوم تجربی

رتبه نام خانوادگی نام شهر
۱ همتی سارا تبریز
۲ تدبیر واجارگاه کیانا لنگرود
۳ قایم دوست فائزه زاهدان
۴ نعمت زاده مهران یزد
۵ طاهری فرد احسان شیراز
۶ طاهری فرد عرفان شیراز
۷ زارع کیارش بیرجند
۸ علا معین نور
۹ فرج پور نیری میثم اردبیل
۱۰ زرگرزاده نیکان تهران


برترین‌های کنکور امسال را بشناسید

برترین‌های کنکور امسال را بشناسید

جدول برترین های گروه آزمایشی علوم انسانی

رتبه نام خانوادگی نام شهر
۱ کیانی نیستانکی علی تهران
۲ میررضی سید ابوالفضل اصفهان
۳ مشیری ابوالفضل اصفهان
۴ کرمی فائزه تهران
۵ فرح زا کیان یزد
۶ صالحی دولابی زینب تهران
۷ غلامی فاطمه نجف آباد
۸ وفا صدف شیراز
۹ اقبالی زارچ محمدرضا یزد
۱۰ سلطانی علی آباد محمدرضا یزد
 


فانی: آزمون استخدامی در تابستان برگزارخواهدشد/دو معلمی شدن پایه های پنجم و ششم ابتدایی /از مهر امسال احکام حقوقی معلمان بر اساس رتبه بندی جدید اِعمال خواهد شد

 

 

 

 

 

 

 

وزیر آموزش و پرورش شایعه به تعویق افتادن آزمون استخدامی این وزارتخانه را رد کرد و گفت: با هماهنگی هایی که با سازمان مدیریت به عمل آمده است این آزمون تابستان امسال برگزار خواهد شد…

فانی

 علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: آزمون استخدامی آموزش و پرورش به صورت مستقل و جدا از آزمون فراگیر سازمان سنجش آموزش کشور برگزار خواهد شد و نحوه اجرای آن نیز بر عهده آموزش و پرورش گذاشته شده است.
چندی پیش رئیس مرکز آمار و نیروی انسانی آموزش و پرورش از احتمال لغو برگزاری آزمون استخدامی در تابستان امسال خبر داده بود.
وزیر آموزش و پرورش همچنین از دو معلمی شدن پایه های پنجم و ششم ابتدایی از سال تحصیلی آینده خبر داد و گفت: به دلیل افزایش تعداد کتاب های درسی در این دو پایه تدریس تعدادی از کتاب ها بر عهده یک معلم و تدریس سایر کتاب ها نیز بر عهده معلم دوم خواهد بود.
فانی طرح انتقال معلمان از سایر استان ها به استان تهران برای جبران کمبود معلم در این استان را منتفی دانست و افزود: بیشتر متقاضیان این انتقال خانم ها هستند و ما در این استان با مازاد نیروی زن روبرو هستیم.
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: ساماندهی نیروی انسانی در هر استان با نیروی های موجود در همان استان اجرایی خواهد شد و تفاهم نامه ای نیز با هر استان در این زمینه منعقد شده است.
فانی ادامه داد: طرح رتبه بندی معلمان امسال با هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار اجرایی خواهد شد و از مهر امسال احکام حقوقی معلمان بر اساس رتبه بندی جدید اِعمال خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش از اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی دولت برای تامین یارانه شیر مدارس نیز خبر داد و گفت: براین اساس توزیع شیر در مدارس امسال نیز همانند سال گذشته اجرایی خواهد شد.نوشته شده در تاریخ دوشنبه 29 تیر 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

با پیگیری های یک معلم اردبیلی ، دیوان عدالت اداری در حکمی دولت را مکلف کرد تا مابه‌التفاوت افزایش نرخ تورم و نرخ حقوق سال‌های ۸۹-۹۳ را به کارمندان دولت پرداخت کند و این موضوع را در حقوق بازنشستگی نیز منظور کند…

1452361

 یکی از عواملی که در معیشت و سطح رفاه مردم هر کشوری تأثیر دارد تورم است که از کشوری به کشور دیگر و سیستم اقتصادی به سیستم اقتصادی دیگر متفاوت است و با افزایش آن قدرت خرید مردم کاهش میابد بنابراین دولت‌ها تلاش می‌کنند به اشکال ممکن این مشکل را مرتفع کنند.
برای کاستن از مشکلات ناشی از افزایش تورم در مرحله نخست باید مقدار این تورم محاسبه شود که بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران بانک مرکزی مسئول سنجش و اعلام رسمی تورم در کشور است.
دولت‌ها برای کاهش فشارهای ناشی از تورم بر مردم تلاش می‌کنند یکی از این راه‌‌ها افزایش حقوق سالانه است تا فشار ناشی از تورم بر معیشت مردم را خنثی کنند و در این راستا قانونی تصویب شده است.
۸ مهر سال ۱۳۸۶ قانونی به نام «مدیریت خدمات کشوری» مشتمل بر ۱۲۸ ماده و ۱۰۶ تبصره در جلسه کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه مدیریت خدمات کشوری مجلس شورای اسلامی طبق اصل هشتاد و پنجم قانون اساسی تصویب گردید و پس از موافقت مجلس با اجرای آزمایشی آن به مدت پنج سال، در تاریخ ۱۸/۷/۱۳۸۶ به تائید شورای نگهبان رسید و در تارخ ۲۵/۷/۸۶ جهت اجرا طی نامه‌ای از سوی رئیس مجلس به دولت ابلاغ شد.
در ماده ۱۲۵ این قانون آمده است: «ضرایب حقوق مذکور در فصول دهم و سیزدهم به تفکیک هر فصل، متناسب با احکام این قانون در اولین سال اجرا پانصد ریال تعیین می‌گردد و در سالهای بعد حداقل به اندازه نرخ تورم که هر ساله از سوی بانک مرکزی اعلام می‌گردد، افزایش می‌یابد.»
بر اساس این قانون دولت مکلف است حقوق کارمندان دولت را هر ساله دستکم به اندازه تورم سالانه افزایش دهد و مبنای نرخ تورم نیز نرخ اعلام شده توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است.
اخیرا دیوان عدالت اداری به دنبال شکایت فردی به علت کاستی افزایش نرخ حقوق کارمندان دولت در سال‌های ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۳ در قیاس با رشد نرخ تورم در حکمی دولت را موظف کرده است که مابه التفاوت این سال‌ها را بپردازد.
در این حکم آمده است: نظر به اینکه بر اساس ماده ۱۵۰ قانون برنامه چهارم توسعه و ماده ۱۲۵ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶ و بند ۲۴ قانون بودجه سال ۱۳۸۷ دولت موظف شده تا حقوق شاغلین و بازنشتگان را میزان تورم افزایش دهد و به موجب دادنامه‌های مختلف مصوبات هیات وزیران در خصوص افزایش ضریب سالانه حقوق کلیه کارکنان و بازنشتگان در سال‌های ۸۶و۸۷ که کمتر از نرخ تورم بوده است ابطال شده است و نظر به اینکه وفق دادنامه‌های شماره ۲۰۶-۳/۳/۸۸ و ۶۶۷-۱۶/۹/۸۸ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری، دولت به افزایش حقوق هر سال حداقل به میزان نرخ تورم مکلف گردیده است، علیهذا با این اوصاف شکایت شاکی را وارد تشخیص و مستندا به موازین اشعاری و مواد ۱۲۵ و ۱۲۷ قانون مدیریت خدمات و مواد ۱۰و۵۸و۶۵ قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب ۱۳۹۲ حکم بر الزام مشتکی عنهما به افزایش حقوق بازنشستگی شاکی در سال ۱۳۸۹-۱۳۹۳ بر اساس شاخص نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی و پرداخت مابه التفاوت حاصله صادر و اعلام می‌دارد رای صادره ظرف بیست روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدید نظر در شعب محترم تجدید نظر دیوان می‌باشد.
چنانچه در این حکم آمده است، دولت و آموزش و پرورش مکلف شده‌اند حقوق شاغلان و بازنشستگان را دست کم به اندازه تورم افزایش دهد و دیون خود در سالهای گذشته به علت کاهش افزایش حقوق را ادا کند.
تصویب ماده ۱۲۵ قانون مدیریت خدمات کشوری در سال ۸۶ صورت گرفته است و تا سال ۹۳ معتبر بوده است اما دولت در آخرین جلسه سال ۹۳ اعلام کرد که این قانون تا دو سال دیگر اعتبار دارد.
از سوی دیگر،‌ بند الف ماده ۵۰ قانون برنامه پنجم توسعه صراحتاً اشاره کرده است که ماده ۱۲۵ قانون مدیریت خدمات کشوری باید رعایت شود بنابراین اگر برخی استدلال کنند که مصوبات دولت مؤخر بر این قانون بوده است هیچگونه وجاهت قانونی و حقوقی ندارد چرا که در قانون چهارم و پنجم توسعه دولت مکلف به اجرای ماده ۱۲۵ شده است و این حکم دیوان عدالت اداری نیز دقیقاً در همین راستاست.
نکته مهم این حکم لازم‌الاجراء بودن ماده ۱۲۵ در زمان اشتغال و بازنشستگی است چرا که در حکم کارگزینی بعضی موارد را به عنوان مزایای غیر مستند مطرح کرده‌اند که در حقوق بازنشستگی اعمال نشود اما در این حکم بر لازم‌الاجرا بودن این حکم در زمان بازنشستگی نیز تاکید شده است.
از سوی دیگر همانطور که در این حکم دیده می‌شود، دیوان عدالت اداری وفق دادنامه‌های شماره ۲۰۶-۳/۳/۸۸ و ۶۶۷-۱۶/۹/۸۸ مصوبات هیات وزیران درباره افزایش ضریب سالانه حقوق کارکنان سال‌های ۸۶ و ۸۷ را ابطال کرده است و علت این ابطال نیز کاستی نرخ افزایش حقوق در قیاس با افزایش تورم بوده است به نحوی که در سال ۸۶نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ۷/۱۳ بوده است ولی نرخ افزایش حقوق ۵ درصد بوده است.
همچنین در سال ۸۷ نرخ تورم ۴/۲۵ بوده است ولی نرخ افزایش حقوق که مصوب هیات وزیران بوده است رقم ۹ درصد بوده است.
تنها در سال ۸۸ ماده ۱۲۵ قانون مدیریت خدمات کشوری رعایت شده است و با تورم ۱۰٫۸ درصدی حقوق کارمندان ۱۸ درصد افزایش یافته است و در سال ۸۹ نیز مجدداً با تورم ۱۲٫۴ درصد تنها شاهد ۶ درصد افزایش حقوق هستیم.
در سال ۹۰ نیز نرخ تورمی اعلامی بانک مرکزی ۲۱٫۵ درصد بود اما حقوق کارمندان تنها ۱۰ درصد افزایش یافت و در سال ۹۱ نیز با ۳۰٫۵ درصد تورم شاهد افزایش حقوق ۱۵ درصدی بودیم.
این موضوع در سال ۹۲ با تورم ۳۴٫۷ درصد ادامه پیدا کرد و حقوق کارمندان تنها ۲۵ درصد افزایش یافت.
بر اساس حکم دیوان دولت موظف است مابه التفاوت افزایش نرخ تورم و نرخ حقوق را به کارمندان دولت پرداخت کند.
در مصاحبه‌هایی که با شاکی این پرونده داشتیم اظهار کرد:‌ من با ۲۸ سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش اردبیل در طول این سالها همیشه تبعیض بزرگی را بین حقوق کارمندان مخصوصاً فرهنگیان با دیگر مشاغل می‌دیدم و در سال‌های اخیر این فاصله درآمدها واقعاً رنج‌آور بود به طوری‌که در برخی بخش‌های جامعه بحث‌های میلیاردی و گاهی هزار میلیاردی مطرح می‌شد و سهم کارمندان شریف دولت از این مقوله آب‌باریکه‌ای بیش نیست.
وی افزود:‌ در سال ۹۰ قبل از افزایش ۳ الی ۴ برابری ارزها و متعاقب آن افزایش قیمت‌های اجناس حقوق و درآمد کارکنان به طور متوسط ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار در ماه بود اما اکنون پس از گذشت بیش از ۳ سال با توجه به نرخ ارز حقوق کارمندان چیزی حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار در ماه می‌شود بنابراین نرخ تورم تناسبی با افزایش حقوق ندارد.
این دبیر خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری امسال را سال همدلی و همزبانی نام نهادند و به نظر من همدلی دولت و ملت به مفهوم زبان مشترک و تطابق اعداد و ارقام دولتی‌ها با سفره‌های معیشتی مردم باشد. فارس

145236نوشته شده در تاریخ دوشنبه 29 تیر 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
سنجش فوق‌ دقیق برای تعریف جدید کیلوگرم
 
دانشمندان به یک سنجش بسیار دقیق‌تر از عدد آووگادرو - تعداد اتم‌ها و مولکول‌های درون مول یک ماده - دست یافته‌اند که می‌تواند تعریف جدیدی از کیلوگرم را ارائه کند و دیگر بر تکه فلز سنگین موجود در فرانسه اتکا نداشته باشد.

هر دانش‌آموز دبیرستانی در درس شیمی با عدد یا ثابت آووگادرو یا ۶.۰۲۲ X ۱۰ ^۲۳ آشنا شده که مقدار عظیم آن، تعداد ستارگان جهان را به چالش می‌طلبد. از آنجایی که این ثابت، تعداد اتمها و مولکول‌های درون یک مول ماده را تعریف می‌کند، هر مول ماده بسته به نوع آن از وزن متفاوتی برخوردار است.

از این رو یک مول آب می‌تواند ۱۶ گرم و یک مول سرب از ۲۰۷.۲ گرم وزن برخوردار باشد.

دانشمندان در گذشته تلاش کرده بودند عدد آووگادرو را به دقت بسنجند و هر بار از یک توپ سیلیکونی با وزن یک کیلوگرم استفاده می‌کردند. از آنجایی که سیلیکون به شکل شبکه‌ای از هشت اتم برای هر واحد تکراری شبکه، متبلور می‌شود، آن‌ها می‌توانند با اندازه‌گیری حجم هر سلول مکعب به عدد آووگادرو دست یابند. محققان با دانستن نسبت بین حجم بلور و حجمی که هر اتم سیلیکون اشغال می‌کند، توانستند تعداد اتم‌های درون کره کوچک را استنباط کنند.

در تحقیق جدید، دانشمندان توانستند عدد آووگادرو را با عدم قطعیت کمتر از ۲۰ اتم در میلیارد محاسبه کنند که نسبت به عدم قطعیت ۳۰ اتم در میلیارد محاسبه شده در سال ۲۰۱۱، پیشرفت زیادی محسوب می‌شود.

تیم تحقیقاتی با مرتبط کردن دو ارزش و میانگین‌گیری نتیجه، به ارزش دقیق‌تری از عدد آووگادرو - ۶.۰۲۲۱۴۰۸۲(۱۱)x۱۰^۲۳ – دست یافتند که ۱۱ در آن نشانه عدم قطعیت است.

این دستاورد می‌تواند به دانشمندان در اصلاح مقدار کیلوگرم کمک کند. دانشمندان در حال حاضر، کیلوگرم را بر اساس یک توپ فیزیکی پلاتین-ریدیوم در اداره بین‌المللی اوزان و اندازه‌گیری در فرانسه تعریف می‌کنند. اما این تکه فلز ممکن است در اثر واکنش مواد شیمیایی با سطح آن، متحمل تغییراتی در وزنش شود.

در عوض دانشمندان قصد دارند کیلوگرم را بر اساس یک ثابت بنیادی طبیعت تعریف کنند و در سال ۲۰۱۸، فیزیکدانان قصد دارند کیلوگرم را از نظر ثابت پلانک تعریف کنند که با عمل بنیادی ذرات در مقیاس کوانتومی مرتبط است.

محققان برای حصول اطمینان از تناسب یکپارچه استاندارد جدید با قبلی باید مطمئن شوند که ثابت پلانک بی‌اندازه دقیق است. عدد آووگادرو در عوض می‌تواند برای مشتق‌گیری ثابت پلانک مورد استفاده قرار گرفته و ارزش جدید این ثابت را بررسی کند.

این یافته‌ها در مجله Physical and Chemical Reference منتشر شده است
.


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 24 تیر 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

وزیر آموزش و پرورش دولت یازدهم گفت:

 تاثیرگذاری توافق هسته‌ای در پیشبرد امور کشور بدیهی است و آموزش و پرورش هم به عنوان

یک نهاد در کنار سایر ارکان نظام یقینا متاثر از این توافق و تفاهم خواهد بود…

فانی

علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش ضمن تقدیر از عملکرد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان، اظهار داشت:

ابتدا از مقام معظم رهبری به دلیل حمایت‌ها و هدایت‌هایی که از تیم هسته‌ای جمهوری اسلامی داشته‌اند، تشکر می‌کنم.

وی افزود: سپس از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای تشکر می‌کنم که با صداقت، امانتداری، شجاعت و دیانتی که داشتند و دارند، خودشان را موظف به حفظ خطوط قرمز نظام دانسته و تلاش‌های زیادی در این هماورد سنگین کردند.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: تاثیرگذاری توافق هسته‌ای در پیشبرد امور کشور بدیهی است و آموزش و پرورش هم به عنوان یک نهاد در کنار سایر ارکان نظام یقینا متاثر از این توافق و تفاهم خواهد بود.

عضو کابینه دولت یازدهم خاطرنشان کرد: ما امیدواریم؛ با لغو تحریم‌های ظالمانه‌ای که نسبت به ملت ایران در این سال‌های اخیر اعمال می‌شد، بتوانیم در حوزه آموزش و پرورش با پویایی بیشتر، تلاش بیشتر و در اختیار گرفتن منابع بیشتر، خدمات بهتر و در خور مردم را در حوزه تعلیم و تربیت ارائه دهیمنوشته شده در تاریخ چهارشنبه 17 تیر 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور 3 شرط بازنشستگی پیش از موعد در سال 94 بدون سنوات ارفاقی را ابلاغ کرد که براساس آن ارائه درخواست استخدام جدید به جای افرادی که بازنشسته می شوند، ممنوع است.

محمدباقر نوبخت بخشنامه نحوه موافقت با بازنشستگی پیش از موعد در سال 94 موضوع مصوبه شماره 50960 مورخ سوم تیرماه 94 سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور را به شرح زیر ابلاغ کرد.

بخشنامه به کلیه دستگاه های اجرایی مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب 86/6/5 و قانون تمدید آن:

در اجرای بند (ج) تبصره (18) ماده واحده قانون بودجه سال 1394 کل کشور، بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دستگاه های اجرایی مشمول قانون مذکور بدون سنوات ارفاقی و با رعایت موارد زیر مجاز می باشد:

1 - بازنشستگی پیش از موعد کارکنان با رعایت قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت و آیین نامه اجرایی آن و سایر قوانین و مقررات ذیربط در سقف حداکثر پنج درصد اعتبارات هزینه ای دستگاه های اجرایی (ملی و استانی) با مسؤولیت بالاترین مقام اجرایی دستگاه یا مقام مجاز موضوع مواد (52) و (53) قانون محاسبات عمومی کشور، بدون سنوات ارفاقی و با پرداخت کامل پاداش پایان خدمت و ذخیره مرخصی موضوع ماده (107) قانون مدیریت خدمات کشوری با رعایت سقف حداکثر پنج درصد اعتبارات هزینه ای مجاز است.

2 - ارائه درخواست استخدام جدید به جای افرادی که از محل مجوز بند (ج) تبصره (18) بازنشسته می شوند موضوعیت ندارد و هرگونه استخدامی در چارچوب نظام جامع نیروی انسانی که از سوی شورای عالی اداری ابلاغ شده است، امکان پذیر می باشد.

3 - دستگاه های اجرایی موظفند در مقاطع شش ماهه فهرست کارکنانی را که از محل مجوز مذکور بازنشسته شده اند با قید مشخصات استخدامی هر یک از آنان به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی این سازمان ارسال نمایند.نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 17 تیر 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
وزیر آموزش و پرورش همچنین از دو معلمی شدن پایه های پنجم و ششم ابتدایی از سال تحصیلی آینده خبر داد
وزیر آموزش و پرورش شایعه تعویق آزمون استخدامی آموزش و پرورش را رد کرد و گفت: این آزمون تابستان امسال برگزار خواهد شد.

علی اصغر فانی افزود: آزمون استخدامی آموزش و پرورش به صورت مستقل و جدا از آزمون فراگیر سازمان سنجش آموزش کشور برگزار خواهد شد و نحوه اجرای آن نیز بر عهده آموزش و پرورش گذاشته شده است.

چندی پیش رئیس مرکز آمار و نیروی انسانی آموزش و پرورش از احتمال لغو برگزاری آزمون استخدامی در تابستان امسال خبر داده بود.

وزیر آموزش و پرورش همچنین از دو معلمی شدن پایه های پنجم و ششم ابتدایی از سال تحصیلی آینده خبر داد و گفت: به دلیل افزایش تعداد کتاب های درسی در این دو پایه تدریس تعدادی از کتاب ها بر عهده یک معلم و تدریس سایر کتاب ها نیز بر عهده معلم دوم خواهد بود.

فانی طرح انتقال معلمان از سایر استان ها به استان تهران برای جبران کمبود معلم در این استان را منتفی دانست و افزود: بیشتر متقاضیان این انتقال خانم ها هستند و ما در این استان با مازاد نیروی زن روبرو هستیم.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: ساماندهی نیروی انسانی در هر استان با نیروی های موجود در همان استان اجرایی خواهد شد و تفاهم نامه ای نیز با هر استان در این زمینه منعقد شده است.

وی ادامه داد: طرح رتبه بندی معلمان امسال با هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار اجرایی خواهد شد و از مهر امسال احکام حقوقی معلمان بر اساس رتبه بندی جدید اِعمال خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش از اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی دولت برای تامین یارانه شیر مدارس نیز خبر داد و گفت: براین اساس توزیع شیر در مدارس امسال نیز همانند سال گذشته اجرایی خواهد شد.


نوشته شده در تاریخ جمعه 12 تیر 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

 کوهنوردان در پرو برای خوابیدن در صخره های خطرناک، از جنس مواد پلاستیکی اتاقکی ساخته اند که آن را در ارتفاعات متصل می کنند و به خطرناک ترین و ترسناک ترین هتل های جهان معروف شده اند.

 


ترسناک ترین هتل جهان کجاست؟ + تصاویر

ترسناک ترین هتل جهان کجاست؟ + تصاویر

ترسناک ترین هتل جهان کجاست؟ + تصاویر

ترسناک ترین هتل جهان کجاست؟ + تصاویر

ترسناک ترین هتل جهان کجاست؟ + تصاویر

ترسناک ترین هتل جهان کجاست؟ + تصاویر

ترسناک ترین هتل جهان کجاست؟ + تصاویرنوشته شده در تاریخ پنجشنبه 11 تیر 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
جزئیات نامه و مجوز نهاد ریاست جمهوری برای استخدام ۵ هزار نفر در آموزش و پرورش، حکایت از برگزاری این آزمون و اطلاعات شفاف آن دارد.
جزئیات نامه و مجوز نهاد ریاست جمهوری برای استخدام ۵ هزار نفر در آموزش و پرورش، حکایت از برگزاری این آزمون و اطلاعات شفاف آن دارد.

موضوع برگزاری آزمون استخدامی در آموزش و پرورش برای جذب ۵ هزار نیرو این روزها موارد و مشکلاتی را با خود به همراه داشته است.

مشخص نبودن زمان برگزاری این آزمون و نبود هیچ گونه اطلاعاتی درباره موارد برگزاری و حتی شرکت کنندگان آزمون، مخاطبان و داوطلبان ورود به آموزش و پرورش را سر در گم کرده است.

اما اردیبهشت ماه امسال، مجوز کتبی استخدام از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به آموزش و پرورش داده شد؛ در نامه عسگری آزاد جانشین معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ریاست جمهوری به وزیر آموزش و پرورش، موارد برگزاری آزمون استخدامی در قالب مجوز کتبی ابلاغ شد، که متن نامه به شرح ذیل است:

برادر ارجمند جناب آقای دکتر فانی

وزیر محترم آموزش و پرورش

با سلام و احترام

بازگشت به نامه‌های ۲۱۸۹۲۱ مورخ ۴ بهمن ۱۳۹۳ و شماره ۲۵۱۵۵۲ مورخ ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ و به استناد بند ج و تبصره یک ماده ۲۴ قانون مدیریت خدمات کشوری بدینوسیله مجوز استخدام ۵ هزار نفر برای استخدام پیمانی در مشاغل آموزشی تخصیص می‌یابد.

استخدام افراد از محل این مجوز منوط به رعایت بند ت ماده ۲۲۴ قانون برنامه پنجم توسعه و تأمین اعتبار لازم و تنظیم و انتشار آگهی استخدام با رعایت تمامی قوانین و مقررات ذی‌ربط و اولویت مناطق کمتر توسعه یافته، سهمیه استخدامی ایثارگران و معلولان و رعایت دستورالعمل برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای به کارگیری افراد در دستگاه‌های اجرایی موضوع بخشنامه ۹۷۵۷/۹۲/۲۰۰ مورخ ۱۹ مهر ۱۳۹۳ و پس از تعیین این سازمان امکان پذیر می‌باشد.

در تمامی مکاتباتی که برای استخدام افراد از محل این مجوز انجام می‌شود به شماره و تاریخ نامه به عنوان مجوز قانونی استخدام اشاره شود.

شایان ذکر است، استخدام از محل این مجوز صرفاً برای مشاغل آموزشی در مناطقی که با مازاد نیرو مواجه نیستند امکان پذیر است و اختصاص به دانش آموختگان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور و حوزه‌های علمیه به غیر از دانشگاه فرهنگیان دارد و مابقی فارغ‌التحصیلان این دانشگاه‌ها می‌توانند در این آزمون شرکت کنند که پذیرفته شدگان آزمون پس از طی دوره یکساله مهارت‌آموزی در دانشگاه فرهنگیان مطابق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه مذکور به استخدام پیمانی آن وزارتخانه در خواهند آمد.

همچنین با عنایت به بند ۱۶ نامه ۱۷۲۵۵۶/۲۰۶ مورخ ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ شورای عالی اداری از این پس صدور مجوز استخدام برای آن وزارتخانه در چارچوب احکام قانونی و بر اساس شاخص‌ها و استانداردهای شورای مذکور خواهد بود.

در نامه مذکور بیشتر موارد آزمون استخدامی روشن است اما نکته با اهمیت زمان برگزاری آزمون است که هنوز اطلاعات دقیقی از آن در دست نیست.


نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 11 تیر 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش‌ و پرورش خبر داد:
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش‌ و پرورش از اعلام نتایج اعتراضات دانش‌آموزان به امتحانات نهایی تا 15 تیر ماه خبر داد.
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش‌ و پرورش از اعلام نتایج اعتراضات دانش‌آموزان به امتحانات نهایی تا 15 تیر ماه خبر داد.

عبدالرسول عمادی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اعلام نتایج امتحانات نهایی طی چند روز گذشته و همچنین اتمام مهلت اعتراض دانش آموزان به نتایج اظهار کرد: اکنون اعتراضات در مرحله رسیدگی قرار دارد.

وی افزود: نتایج اعتراض به امتحانات نهایی تا پانزدهم تیرماه اعلام می‌ شود و از طریق سامانه امتحانات نهایی قابل رویت است.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال تحلیل نمرات امتحانات نهایی به صورت مقایسه‌ای برای نخستین بار در کشور انجام می‌شود گفت: بر این اساس وضعیت هر منطقه و میزان افت و خیز آنها مشخص و نتایج تحلیلی در اختیار برنامه‌ریزان کلان کشوری قرار می گیرد.


نوشته شده در تاریخ دوشنبه 1 تیر 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
رئیس‌جمهور افغانستان از رهبر معظم انقلاب برای دستور ایشان جهت ثبت‌نام کودکان مهاجر افغانستانی در
 مدارس جمهوری اسلامی ایران تشکر و قدردانی کرد.
رئیس‌جمهور افغانستان از رهبر معظم انقلاب برای دستور ایشان جهت ثبت‌نام کودکان مهاجر افغانستانی در مدارس جمهوری اسلامی ایران تشکر و قدردانی کرد.

اشرف‌غنی رئیس‌جمهور افغانستان با انتشار پیام ویدئویی به‌مناسبت فرارسیدن روز جهانی پناهنده از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به‌واسطه دستور ایشان جهت ثبت‌نام کودکان مهاجر افغانستانی در مدارس کشورمان تقدیر و تشکر کرد.

در این پیام با اشاره به سفر غنی به تهران آمده است: هر دو طرف به توافق رسیدیم که برای بررسی امور مهاجرین، کمیته مشترکی ایجاد گردد. این کمیته در ایران روی مشکلات مهاجرین افغان کار خواهد کرد. من از رهبر جمهوری اسلامی ایران تشکر می‌کنم که فرمان دادند تا کودکان مهاجر افغان حق ورود به مدارس آن کشور را داشته باشند. برای برگشت داوطلبانه مهاجرین، تمدید مدت اقامت و دریافت جواز کار، با طرف ایرانی در ارتباط هستیم تا به توافق برسیم.

حدود یک ماه قبل، حضرت امام خامنه‌ای دستور دادند که هیچ کودک افغانستانی، حتی مهاجرینی که به‌صورت غیرقانونی و بی‌مدرک در ایران حضور دارند، نباید از تحصیل باز بمانند و همه آنها باید در مدارس ثبت‌نام شوند.

این اتفاق بزرگ و تاریخ‌سازی در تاریخ روابط دو ملت بود.

دستور مقام معظم رهبری با واکنش‌های مثبتی بین جامعه مهاجرین افغانستانی و همین‌طور جامعه ایرانی‌ها روبه‌رو شد.

یک روز بعد از انتشار این دستور محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت قول پیگیری آن را داد و سرانجام وزیر آموزش و پرورش چند هفته پیش در دستور ویژه‌ای مجوز ثبت‌نام تمام کودکان مهاجر افغانستانی را صادر کرد.


نوشته شده در تاریخ دوشنبه 1 تیر 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به برخی شایعات در خصوص تقارن اعطای پرداخت‌های رفاهی با شرایط استیضاح وزیر آموزش و پرورش، گفت: پیگیری پرداخت رفاهی به کارکنان آموزش و پرورش از آذرماه سال گذشته آغاز شد.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به برخی شایعات در خصوص تقارن اعطای پرداخت‌های رفاهی با شرایط استیضاح وزیر آموزش و پرورش، گفت: پیگیری پرداخت رفاهی به کارکنان آموزش و پرورش از آذرماه سال گذشته آغاز شد.

سید محمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه یکی از وجوه تفاوت معلمان و کارکنان آموزش و پرورش با سایر کارکنان دستگاه‌های اجرایی، پرداخت‌های رفاهی به مناسبت‌های مختلف است، اظهار داشت: این مهم در آموزش و پرورش به دلیل کمبود اعتبارات و بودجه همواره مغفول مانده بود.

وی با اشاره به برخی شایعات درخصوص تقارن اعطای پرداخت‌های رفاهی با شرایط استیضاح وزیر آموزش و پرورش، تصریح کرد: در اواخر آذرماه سال 93، وزیر آموزش و پرورش طی جلسات مختلفی با مسئولین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به دنبال یافتن راهکاری برای اعطای پرداخت های رفاهی به معلمان و کارکنان آموزش و پرورش بود.

بطحایی ادامه داد: پس از آن، وزارت آموزش و پرورش در پنجم بهمن ماه 93 در اولین نامه رسمی،‌ درخواست پرداخت رفاهی به معلمان را به مناسبت دهه مبارک فجر به سازمان مدیریت ارسال کرد که به دلیل مضائق خزانه در پایان سال، این امکان فراهم نشد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: پس از آن در 26 فروردین ماه سال 94 و یازدهم خرداد ماه این پیگیری‌ها ادامه پیدا کرد تا در نهایت در 26 خرداد ماه 94، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اعتبار لازم برای اولین پرداخت رفاهی را به تمام کارکنان شاغل و بازنشسته آموزش و پرورش اعطا کرد.      

وی با اظهار امیدواری از قول مساعد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای اعطای این نوع پرداخت‌ها در نوبت‌های مختلف به کارکنان آموزش و پرورش، خاطر نشان کرد: با توجه به تلاشی که از 6 ماه قبل و با پیگیری شخص وزیر آموزش و پرورش شروع شده بود و در ماه مبارک رمضان به نتیجه رسید، پرداخت آن را در قالب یک کارت هدیه بانکی شروع  می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم شاهد استمرار آن در نوبت های بعدی و بهبود شرایط معیشتی معلمین باشیم.

بطحایی تأکید کرد: هر چند وزارت آموزش و پرورش معتقد به اطلاع رسانی در زمینه اعطای پرداخت‌های رفاهی به معلمان نیست ولی از باب جلوگیری از برخی جوسازی‌ها و گفت‌وگوهای تخریبی علیه آموزش و پرورش به ویژه تقارن زمان توزیع اولین نوبت این نوع پرداخت ها با موضوع استیضاح وزیر در مجلس، بیان گردش کار و پیگیری و اخذ اعتبارات مورد نیاز و اطلاع رسانی در این زمینه جهت تنویر افکار عمومی فرهنگیان کاملا ضروری است. 


قالب وبلاگ


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic