دبستان سعدی گناباد
حداقل ارج نهادن معلم با ماست . اما اجـــــــــــر دادن معلم با خداست
نوشته شده در تاریخ شنبه 30 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

تعدادی از مدیران کل آموزش و پرورش و مدیران مناطق و نواحی دراستان ها جهت کاندیداتوری و ورود به مجلس از سمت های خود استعفا دادند…

استعفا

 جواد لعل‌محمدی عضو کانون صنفی معلمان ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: این روزها استفاده ابزاری از موقعیت‌ها امری شایع و حتی مرسوم شده است و آموزش و پرورش هم به عنوان یکی از موثرترین این ابزار، دست خوش این مسئله قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: در حالی که از عمر دولت اعتدال تنها ۲ سالی می‌گذرد و این روزها شاهد استعفای مدیران برخی از استان‌ها از جمله در استان خراسان رضوی و شمالی و آذربایجان و … برای حضور در انتخابات مجلس هستیم.

عضو کانون صنفی معلمان ایران ادامه داد: این نوع برخوردها و استعفاهای نابهنگام آقایان نشان از عدم اتکا به تعهدات داده شده است.

 لعل‌محمدی با اشاره به اینکه این استعفاها عدم رضایت بسیاری از فرهنگیان را در پی داشته است، افزود: آنچه در این میان رنج‌آورتر است، تلاش بی‌دریغ برخی از این دوستان برای انتصاب مدیران جدید است . بنده به یکی از آنها عرض کردم، اگر خود به تعهدات پایبند نیستید و بر خلاف تعهدات داده شده می خواهید بروید. حداقل اجازه بدهید؛ برای انتصابات جدید، بدنه فرهنگیان تصمیم بگیرند.

وی همچنین با تاکید براینکه ای کاش؛ وزیر استعفای هیچ کدام از مدیران را نپذیرد، چرا که ایشان بیش از دیگران به این نوع استفاده‌های ابزاری واقف هستند، خاطرنشان کرد: اگر این وزارتخانه را به همین سبک و سیاق پیش ببرند این درخت سایه گستر نخواهد شد.

حال باید از این مسئولین گرام  پرسد که این همه شتابزدگی و دستپاچگی وافر برای چیست؟ آیا این همه تکاپو جهت خدمت در مسند بالاتر به جامعه بخصوص قشرفرهنگیست ؟نوشته شده در تاریخ سه شنبه 26 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
هنوز اما و اگرهایی در این خصوص وجود دارد و این احتمال هست که وزیر در یک جلسه غیر علنی به نمایندگان توضیحاتی بدهد و یا اینکه با صحبت های انجام شده در این خصوص قضیه به کل مسکوت بماند؛ البته نمایندگان مجلس نظرات ضد نقیضی در این باره دارند.
هفته گذشته با پافشاری نمایندگان مجلس طرح استیضاح فانی اعلام وصول شد؛ اما بنا بر آیین‌نامه جدید مجلس، طرح استیضاح، نخست باید از سوی هیأت رئیسه به کمیسیون تخصصی ارجاع داده می‌شد تا کمیسیون جلسه‌ای را با حضور استیضاح‌کنندگان و وزیر برگزار و چنانچه نمایندگان بر استیضاح خود پافشاری کنند. طرح پس از یک هفته برای اعلام وصول در صحن به هیأت رئیسه مجلس ارجاع می‌شود. به همین دلیل این طرح به کمیسیون ارجاع شد.

 روز گذشته این جلسه تشکیل شد، اما به نظر می رسد نمایندگان از پاسخ های وزیر قانع نشده باشند.

به گفته یکی از حاضران در جلسه، نشست نمایندگان استیضاح کننده با وزیر آموزش و پرورش برگزار شد که بهارستان‌نشینان در این جلسه بر پیگیری استیضاح تأکید داشتند.

وی با بیان اینکه جلسه نمایندگان استیضاح‌کننده وزیر آموزش و پرورش شامگاه یکشنبه‌ برگزار شد، افزود: در این نشست، نمایندگان از پاسخ وزیر قانع نشده و خواستار پیگیری استیضاح شدند.

با وجود این، هنوز اما و اگرهایی در این خصوص وجود دارد و این احتمال هست که وزیر در جلسه ای غیر علنی به نمایندگان توضیحاتی بدهد، و یا اینکه با صحبت های انجام شده در این خصوص قضیه به کل مسکوت بماند، البته نمایندگان مجلس نظریات ضد نقیضی در این باره دارند.

محسن صرامی فروشان در خصوص این موضوع در گفت و گو با تابناک اظهار داشت: استیضاح باید چند مطلب را دربرگیرد؛ نخست اینکه آیا وزیر در اداره آموزش و پرورش توانایی دارد یا نه و اینکه الان زمان مناسبی برای استیضاح است یا نه و بعد از فانی قرار است چه کسی سکان هدایت این وزارت خانه را به دست گیرد؟!

وی گفت: چیزی که برای من به عنوان یک فرهنگی وارد شده به مجلس حائز اهمیت است، این است که یک اتفاق نظر بی نظیری در مجلس نهم روی داده و نمایندگان بر این باورند که باید منابع خاصی برای ترمیم حقوق و مزایای معلمان داشته باشد. به همین منظور هم قرار است جلسه غیر علنی با حضور فانی و نوبخت تشکیل و همه این مسائل شفاف شود.

این نماینده مجلس گفت: این پیشنهاد با 177 امضا تأیید شد و به احتمال زیاد، این جلسه فردا تشکیل شود. ما در این جلسه درباره زندگی مشقت بار معلمان تصمیم گیری خواهیم کرد. حال که این اتفاقات در مجلس در حال وقوع است، به نظر من، رفتن فانی هیچ کمکی به معلمان نمی کند، و اگر این استیضاح رأی بیاورد، سه یا چهار ماه این وزارت خانه با سرپرست اداره خواهد شد و بعد از آن نیز مجلس درگیر تصویب برنامه ششم خواهد بود و این وسط آموزش و پرورش است که بلاتکلیف خواهد بود.

وی هچنین اضافه کرد: نباید زمان ترمیم حقوق فرهنگیان را از دست بدهیم، به نظر من ما باید 50 درصد از مشکلات این وزارت عریض و طویل را در سازمان مدیریت ببینیم، 25 درصد آن هم در وزارت خانه و 25 درصد بقیه هم مربوط به مجلس می شود.

وی در پایان یادآور شد: مجلس اگر خوب عمل کند، باید از این وزارت خانه حمایت کند، اگر نصف پولی را که مجلس در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار داده به این وزارت خانه می داد، هر کس هم که وزیر باشد، می تواند این وزارت خانه را اداره کند.

اما علیرضا منظری توکلی، یکی دیگر از نمایندگان مجلس و عضو کمیسیون آموزش در خصوص این موضوع به تابناک گفت: یکی از عمده ترین بندهای استیضاح بحث معیشت معلمان است. می دانید که امروز معلمان از لحاظ معیشتی سخت در مضیقه هستند و افزایش حقوق معلمان نسبت به کارمندان دیگر دولت بسیار کم است.

وی گفت: متوسط افزایش در ارگان های دیگر بین 500 هزار تومان تا 2 میلیون تومان بوده، در حالی که حقوق معلمان تنها 150 تا 500 هزار تومان بوده است، این تبعیض باعث شده تا معلمان به شدت واکنش نشان دهند و ناراضی شوند. امروز چالش هر یک از نمایندگان مجلس در حوزه انتخابیه خود، بحث معیشت معلمان و بحث تبعیض است.

این نماینده مجلس گفت: یکی از بندهای استیضاح این است که وزیر آموزش و پرورش نتوانسته ارتباط مناسبی با دولت و هیأت محترم وزیران برقرار کند تا آنها را مانند وزاری دیگر متقاعد کند برای اینکه افزایش حقوق معلمان یک امر اجباری است؛ برای نمونه، اگر وزیر بهداشت توانست مجلس و هیأت دولت را مجاب به افزایش اعتبار کند، وزیر آموزش و پرورش هم باید این راه را در پیش می گرفت.

وی افزود: بحث دیگر اینکه در زمان تصویب بودجه به گفته نمایندگان حاضر در کمیسیون تلفیق، وزیر آموزش و پرورش به نسبت وزرای دیگر کابینه، حضور مؤثری در جلسات نداشته است. با این حال کمیسیون آموزش مجلس برای کمک به این وزارت خانه علاوه بر بودجه پیشنهادی دولت 5000 میلیارد تومان به آن اضافه کرد تا بخشی از این مشکلات حل شود.نوشته شده در تاریخ دوشنبه 25 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

وزارت آموزش و پرورش به خبر «دولت ۲۰۰ میلیارد تومان پول کسر شده از حقوق معلمان را پس دهد» در ارتباط با مقرری ماه اول واکنش نشان داد…

415263

 وزارت آموزش و پرورش با ارسال جوابیه‌ای به خبر «دولت ۲۰۰ میلیارد تومان پول کسر شده از حقوق معلمان را پس دهد» واکنش نشان داد.
متن کامل این جوابیه مطابق قانون مطبوعات در ادامه می‌آید:
عطف به مطلب مندرج در آن رسانه مورخ ۲۳/۲/۹۴ با عنوان «دولت ۲۰۰ میلیارد تومان پول کسر شده از حقوق معلمان را پس دهد» عین جوابیه اداره کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش را به اطلاع می‌رساند:
با توجه به بخشنامه شماره ۲۰۰/۱۵۰۴۹ مورخ ۳۱/۶/۹۰ معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و دستورالعمل شماره ۱۳۶۶/ص/۱۸۹۱۹ مورخ ۲۷/۹/۹۳ صندوق بازنشستگی کشوری و به موجب ماده ۱۰۰ قانون استخدام کشوری مبلغ ماه اول افزایش هر گونه حقوق، تفاوت تطبیق حقوق و فوق العاده‌های موضوع ماده ۱۰۶ قانون مدیریت خدمات کشوری به عنوان مقرری ماه اول جزو درآمدهای صندوق بازنشستگی کشوری است و افزایش ناشی از تغییر ضریب سالیانه حقوق کارکنان شاغل هم مشمول برداشت در ماه اول به نفع صندوق بازنشستگی کشوری می‌باشد.
ایلنا
” در خصوص کسر مقرری ماه اول کارمندان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری اعلام می دارد: بر اساس نظریه ی شماره ۲۰۲۰۰/۶۵ مورخ ۱۳۸۷/۴/۳۰ اداره کل بررسی های امور حسابرسی وزارت خانه ها،‌ موسسات دولتی و نهادهای دیوان محاسبات کشور به عنوان اداره کل هزینه ی سازمان بازنشستکی کشوری. افزایش ضریب سالانه حقوق کارکنان دولت که همه ساله پس از تصویب هیات وزیران اعلام می گردد،‌ جزو هیچ یک از عناوین احصاء شده در مواد قانونی از جمله ماده ۱۰۰ قانون استخدام کشوری نمی باشد و مشمول کسر مقرری ماه اول نیز نمی باشد.”

لکنا نوشت:

محمد بطحایی معاون پشتیبانی آموزش و پرورش، در سفرش به خراسان شمالی، در جمع فرهنگیان استان، کسر مقرری ماه اول را غیر قانونی دانسته و قول به اصلاح آن داده است. جای سوال اینجاست که اگر این کار غیر قانونی است، بنا بر کدام مجوز قانونی و شرعی، این مقرری از حقوق معلمان کم شده است؟ اگر به طور میانگین برای هر معلم افزایش ۲۰۰ هزارتومانی را در نظر بگیریم، این مبلغ چیزی بیش از ۲۰۰ میلیارد خواهد شد.نوشته شده در تاریخ دوشنبه 25 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اعلام خبر افزایش تعداد امضاهای استیضاح وزیر آموزش و پرورش گفت: در جلسه امروز این کمیسیون با فانی، نه تنها نمایندگان استیضاح کننده قانع نشدند بلکه به تعداد آنها اضافه شد…

کوچکی نژاد

 جبار کوچکی نژاد نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت در تشریح جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس که عصر امروز(یکشنبه ۲۴ خرداد) در کمیسیون تلفیق برگزار شد، گفت: در این جلسه که برای بررسی موضوع استیضاح وزیر با حضور فانی و نمایندگان استیضاح کننده برگزار شد، نه تنها نمایندگان استیضاح کننده قانع نشدند بلکه به تعداد آنها اضافه شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در این خصوص عنوان کرد: امروز نیز مثل جلسات گذشته با پاسخ های تکراری وزیر در خصوص مشکلات حوزه آموزش و پرورش از قبیل معیشت معلمان، رفاه فرهنگیان، تعویض مدیران اجرایی، رتبه بندی معلمان، شرایط واحدها آموزشی و اجرای قوانین از سوی این وزارتخانه روبرو شدیم.

وی افزود: در تمامی موارد پاسخ وزیر تنها این بود که کاری از دست آنها بر نمی آید و از حوزه اختیارات آنها خارج است.

رابطه یک وزیر با هیأت دولت بر اساس منطق شخص وزیر تبیین می شود

کوچکی نژاد در ادامه در خصوص رابطه فانی با هیأت دولت گفت: اینکه رابطه یک وزیر با هیأت دولت خوب نباشد، اشکال از هیأت دولت نیست بلکه این رابطه بر اساس قدرت استدلال و منطق شخص وزیر است که بتواند گردش کار بگیرد و هیأت دولت را قانع کند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و پرورش مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: بدین ترتیب فردا بعد از جمع بندی نهایی در کمیسیون آموزش، نتیجه به هیأت رئیسه ارجاع می شود تا هفته آینده استیضاح وزیر آموزش و پرورش در صحن علنی رقم بخورد.نوشته شده در تاریخ دوشنبه 25 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
 
خراسان نوشت:

در حالی که بر اساس مصوبه بهمن ماه سال گذشته هیئت دولت، مقرر شده بود برقراری فوق العاده ویژه مشاغل تخصصی برای کارکنان ستادی وزارتخانه ها و سازمان های دولتی اجرایی شود این مصوبه به علت مغایرت های قانونی، با ایراد رئیس مجلس مواجه و اجرای آن متوقف شد که بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر یک مسئول ارشد اجرایی، ضمن رفع ایرادات مختلف رئیس مجلس، شرایط جدیدی را برای اجرای این مصوبه ابلاغ کرده است.


نوشته شده در تاریخ دوشنبه 25 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
کلید سوالات آزمون عمومی و اختصاصی تمام گروه‌های ۵ گانه آموزشی بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.
کلید سوالات آزمون عمومی و اختصاصی تمام گروه‌های ۵ گانه آموزشی بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

کلید سوالات آزمون عمومی و اختصاصی تمام گروه‌های 5 گانه آموزشی بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org قرار گرفت.

نتیجه اولیه این آزمون نیز تا اول مرداد منتشر می‌شود.

یک هفته پس از اعلام نتایج اولیه، پاسخنامه داوطلبان آزمون سراسری با رتبه کشوری کمتر از 75 هزار در هر یک از گروه‌های آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی و همچنین رتبه کشوری کمتر از 10 هزار در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجه برای اطلاع این دسته از داوطلبان بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

تمام داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌شوند می‌توانند برای انتخاب کدرشته محل‌های تحصیلی دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه) نیمه حضوری، بین‌المللی و مجازی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و دانشگاه فرهنگیان با مطالعه دفترچه راهنما در دهه اول مرداد برای انتخاب حداکثر 150 کدرشته محل از میان کدرشته محل‌های گروه یا گروه‌های آزمایشی مجاز اقدام کنند.

فهرست پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های متمرکز آزمون سراسری دهه دوم شهریور ماه اعلام می‌شود و فهرست معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های نیمه‌متمرکز به همراه برنامه زمانی مربوط نیمه اول مهرماه منتشر می‌شود.

 همچنین فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های نیمه متمرکز آزمون سراسری سال 94 در نیمه اول دی ماه از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می‌شود.


نوشته شده در تاریخ یکشنبه 24 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: جلسه وزیر آموزش‌وپرورش با نمایندگان خواستار استیضاح امروز برگزار و مقرر شد کمیسیون طی دو یا سه روز آینده نتیجه نهایی را به هئیت رئیسه مجلس ارائه کند.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: جلسه وزیر آموزش‌وپرورش با نمایندگان خواستار استیضاح امروز برگزار و مقرر شد کمیسیون طی دو یا سه روز آینده نتیجه نهایی را به هئیت رئیسه مجلس ارائه کند.

عبدالوحید فیاضی در گفت‌وگو با تسنیم، در پاسخ به این پرسش که جلسه استیضاح کنندگان وزیر آموزش و پرورش با حضور علی‌اصغر فانی به کجا رسید، اظهار داشت: مطابق آیین‌نامه داخلی جدید مجلس، امروز در محل کمیسیون تلفیق جلسه‌ای با حضور وزیر آموزش و پرورش، معاونان این وزارت خانه، نمایندگان امضا کننده استیضاح  و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه وزیر آموزش و پرورش توضیحاتی را درباره مشکلات آموزش و پرورش مطرح کرد و موافقان استیضاح وزیر نیز دلایل خود را بیان کردند و در نهایت مجدداً وزیر آموزش و پرورش نیز توضیحاتی ارائه کرد و مقرر شد تا کمیسیون طی دو یا 3 روز آینده نتیجه نهایی را به هیئت رئیسه مجلس ارائه کند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پاسخ به این پرسش که فضای این جلسه را پس از ارائه توضیحات وزیر آموزش و پرورش چگونه ارزیابی کردید و آیا موافقان استیضاح از توضیحات فانی قانع شدند؟ گفت: در ظاهر اینگونه استنباط نمی‌شد که نمایندگان موافق استیضاح از توضیحات وزیر آموزش و پرورش قانع شده باشند و تا این لحظه هیچ نماینده‌ای امضای خود را پس نگرفته است و تعداد موافقان استیضاح وزیر آموزش و پرورش کاهش نیافته است.


نوشته شده در تاریخ جمعه 22 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
یک میکروب‌شناس آمریکایی با ثبت تصویر میکروب‌های مهمان دست کودک هشت ساله‌اش
ثابت کرده است که
 چرا باید پیش از غذا حتما دستها باید شسته شوند.
یک میکروب‌شناس آمریکایی با ثبت تصویر میکروب‌های مهمان دست کودک هشت ساله‌اش ثابت کرده است که چرا باید پیش از غذا حتما دستها باید شسته شوند.

میکروب‌شناس کالج کابریلو در کالیفرنیا، یک نمونه چاپی از میکروب‌های موجود در کف دست پسر هشت ساله‌اش را پس از بازگشت از بازی در خارج خانه ، تهیه کرد و آن را به مدت 48 ساعت در آگار (ماده‌ای که عمدتاً برای تهیه محیط کشت در میکروب‌شناسی آزمایشگاهی مصرف می‌شود) رشد داد.

وی قبل از این که از این نمونه عکس بگیرد دو روز دیگر هم آن را دست نخورده کنار گذاشت.

برای دستیابی به جزئیات دقیق‌تر از گونه‌های موجود نیاز به انجام آزمایش‌های بیشتری بود، اما به عقیده استورم احتمالاً کلونی‌های سفید گونه‌ای از استافیلوکوک اورئوس (گونه‌ای از باکتری‌های گرم) هستند.

استافیلوکوک اورئوس نوعی باکتری‌ است که در بینی 30 درصد از مردم بدون ایجاد هیچ ضرری زندگی می‌کند، اما هنگامی که مقاومت آنها در برابر آنتی‌بیوتیک افزایش پیدا کند، می‌تواند عامل ایجاد بیماری شود.

استورم اظهار کرد: بعضی از کلونی‌های مخمر و قارچ تنها پس از رشد در دمای اتاق، رنگ واقعی خود را نمایان می‌کنند.

فراموش کردن این مسأله که بدن ما منزلگاه میلیون‌ها باکتری و میکروارگانیسم بی‌خطر است، می‌تواند آسان باشد.

در حقیقت مشاهده گونه‌های مختلف باکتری موجود در کف دست ممکن است فوایدی برای ایمنی فردی داشته باشد.

استورم از نمونه میکروب‌های کف دست پسرش در ظرف آزمایشگاهی برای تدریس به دانشجویانش در کلاس میکروبیولوژی استفاده می‌کند.نوشته شده در تاریخ جمعه 22 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش بر تأثیر ۲۵ درصدی معدل سوم دبیرستانی‌ها در کنکور امسال تأکید کرد.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش بر تأثیر ۲۵ درصدی معدل سوم دبیرستانی‌ها در کنکور امسال تأکید کرد.

عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس و در پاسخ به این پرسش که «درصد تأثیر معدل دانش‌آموزان در کنکور چقدر است؟»، اظهار داشت: امسال هم تأثیر معدل دانش‌آموزان در کنکور سراسری همان 25 درصد است.

وی افزود: درصد معدل فقط برای پایه سوم دبیرستان که دارای دروس نهایی است محاسبه خواهد شد.

عمادی در پاسخ به این پرسش که «از چه زمانی معدل پایه دوم دبیرستان هم در کنکور سراسری تأثیر خواهد داشت؟»، خاطرنشان کرد: قرار است در سالهای آینده معدل پایه دوم دبیرستان نیز در کنکور تأثیر داشته باشد و مشخص نیست از چه زمانی این کار انجام شود.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: شورای سنجش و پذیرش دانشجو، وزیر علوم و دیگر تصمیم‌گیران باید این موارد را بررسی کنند که هنوز مشخص نیست.


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 20 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت که این وزارتخانه مطابق بودجه ای که
 مجلس شورای اسلامی تعیین کرده است اجازه هزینه دارد.
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت که این وزارتخانه مطابق بودجه ای که مجلس شورای اسلامی تعیین کرده است اجازه هزینه دارد.

حجت الاسلام والمسلمین «محی الدین بهرام محمدیان» معاون وزیر آموزش و پرورش و «عبدالوحید فیاضی» نماینده مجلس شورای اسلامی سه شنبه شب در برنامه گفت و گوی ویژه خبری با عنوان «طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش» با تاکید براینکه استیضاح حق نمایندگان مردم است، گفت: وزارت آمورش و پرورش طبق لایحه بودجه تعیین شده از سوی مجلس و دولت و تعیین اعتبار توسط سازمان برنامه و بودجه اجازه هزینه دارد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی افزود: از سال های پیش از انقلاب نیز به آموزش و پرورش نگاه درستی نبود و این روند پس از انقلاب بهبود یافته اما کافی نیست.

وی با تاکید بر اینکه باید نگاه را به نهاد آموزشی کشور تغییر داد، گفت: در نظام تحول، این مهم مدنظر قرار دارد اما یک شبه قابل اجرا نیست.

معاون وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه وضعیت فرهنگیان به نسبت سال های گذشته بهتر شده است، افزود: در مجموع هر وزیری در این وزارتخانه مشغول به خدمت باشد، باید عملکرد آن طبق بودجه تعیین شده باشد و خارج از بودجه نمی تواند کاری انجام دهد.

وی با بیان اینکه دولت 10 درصد بیشتر از بودجه تعیین شده به آموزش و پرورش اعتبار داده است، خاطرنشان کرد: عملکرد دولت در راستای رفع مشکلات فرهنگیان روندی مثبت داشته است اما بضاعت و محدودیت دولت بیشتراز این اجازه نمی دهد که در بخش فرهنگی کشور هزینه کرد.

محمدیان با بیان اینکه رضایت شغلی با رفاه بسیار متفاوت است، افزود: معلمان در ایران با دل و جان به فرزندان این مرز و بوم خدمت می کنند که حکایت از رضایت شغلی آنان است اما باید رفاه را نیز برای این بخش از خادمان کشور فراهم ساخت.

وی با تاکید براینکه تامین منابع و اختصاص بودجه در اختیار آموزش و پرورش نیست افزود: دولت طبق منابع درآمدی که از نفت، مالیات و سایر موارد دارد اقدام به تقدیم لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی می کند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ادامه داد: منابع درآمدی دولت مشخص و محدود است و طبق آن اقدام به بودجه بندی می می کند.

معاون وزیر آموزش و پرورش، یکی از راه های تامین منابع بودجه بدون در نظر داشتن اثرات سوء این موضوع را چاپ پول بدون پشتوانه بیان کرد و گفت: همین مساله نیز به مجوز مجلس نیاز دارد؛ این مهم نشان می دهد که دولت محدودیت هایی در تامین بودجه دارد.

وی با یادآوری اینکه مشکلات و مطالبات معلمان مربوط به دوره کنونی نیست، افزودک این مشکلات تراکم یافته و مطالبات سالیان پیش است؛ باید این موضوع در یک برنامه زمان بندی شده حل شود.

محمدیان به نظام رتبه بندی معلمان نیز اشاره کرد و گفت: با اینکه هنوز رتبه بندی مصوب نشده است اما دولت برای این مهم از مهرماه امسال بودجه اختصاص داده تا آن را اجرا کند و به مرور وضعیبت معلمان را تغییر دهد.

وی درخصوص مغایرت خودگردانی مدارس با اصل سی ام قانون اساسی نیز گفت: این خودگردانی به درستی تعبیر نشده است و در عمل آنچه برنامه آموزش و پرورش بود به اجرا درنیامد.

عبدالوحید فیاضی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز در این برنامه با بیان اینکه از مهرماه سال گذشته مجلس قصد استیضاح وزیر را داشت، افزود: این استیضاح به دلیل عدم رضایت فرهنگیان و ناتوانی وزیر در انجام وظایف محوله است.

فیاضی با بیان اینکه آموزش و پرورش یکی از رکن های اساسی کشور است، ادامه داد: وزیر باید در کسب رضایت عموم فرهنگیان تلاش می کرد و وضعیتی را پدید می آورد تا فرهنگیان رضایت شغلی داشته باشند.

این نماینده مجلس با تاکید براینکه در آموزش و پرورش در همه دولت ها کوتاهی شده است، افزود: به هنگام بودجه بندی این وظیفه وزیر وزارتخانه است تا بودجه لازم را در هیات دولت و مجلس برای وزارتخانه خود کسب کند.

وی با بیان اینکه وضعیت معیشتی معلمان بایذ تغییر کند و این مهم نیاز به رسیدگی دارد، درباره طرح خودگردانی مدارس نیز گفت: نباید به بهانه خودگردانی مدارس هزینه ها را از مردم گرفت و این موضوع مغایر با اصل سی ام قانون اساسی است.

فیاضی به سرانه و بودجه آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: مدارس غیردولتی متفاوت از موضوع خودگردانی مدارس است و نباید با عنوان مشارکت داوطلبانه، هزینه ها را به دوش مردم انداخت.

وی خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک جلسه ای با حضور وزیر آموزش و پرورش و امضاکنندگان استیضاح برگزار می شود؛ در صورت کسب رضایت نمایندگان، امضای طرح استیضاح پس گرفته می شود.


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 20 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
در کمیسیون آموزش مقرر شد؛

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در جلسه امروز خود مطرح کرد که پیش از برگزاری جلسه استیضاح، استیضاح کنندگان با وزیر آموزش و پرورش در روز یکشنبه جلسه‌ای تشکیل دهد.

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در جلسه امروز خود مطرح کرد که پیش از برگزاری جلسه استیضاح، استیضاح کنندگان با وزیر آموزش و پرورش در روز یکشنبه جلسه‌ای تشکیل دهد.

جبار کوچکی‌نژاد با بیان این مطلب به خبرنگار ایسنا، گفت: اگر در این جلسه نمایندگان قانع شوند و تعداد آن‌ها به کمتر از 10 نفر برسد استیضاح قابل طرح نیست در غیر این صورت در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

نایب رییس کمیسیون آموزش همچنین اظهار کرد: سوال از وزیر علوم نیز در دستور کار امروز این کمیسیون قرار داشت که در موضوعات مربوط به منطقه‌ای، ملی، انتصابات، دانشگاه آزاد و سازمان سنجش بود و مقرر شد دو هفته به وزیر فرصت دهند تا توضیحات لازم را ارائه کند در غیر این صورت سوال جهت طرح در جلسه علنی ارجاع خواهد شد.


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 20 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
 
طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش که با ۶۴ امضا و در ۱۰ محور اعلام وصول شده بود، منتشر شد.

هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی پیش از پایان نشست علنی صبح امروز پارلمان، طرح استیضاح علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش که به امضای 64 نفر از وکلای ملت رسیده بود را اعلام وصول کرد.

متن کامل طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش که از سوی عضو هیئت رئیسه مجلس قرائت شد، بدین شرح است:

هیئت رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام، به استناد ماده 222 و 223 آیین‌نامه داخلی مجلس و در اجرای اصل 89 قانون اساسی بدین وسیله طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش برادر گرامی جناب آقای دکتر فانی با 64 امضا تقدیم می‌گردد.

نظر به مشکلات زیر در حوزه وظایف وزیر، این جانبان امضاکنندگان درخواست اعلام وصول استیضاح وزیر محترم آموزش و پرورش را داریم:

1. ناتوانی وزیر در جلب رضایت و اعتماد جامعه مهم آموزش و پرورش

2. ناتوانی وزیر در جلب توجه دولت به اهمیت و نقش آموزش و پرورش

3. ناتوانی وزیر در جلب توجه دولت جهت تأمین منابع مورد نیاز برای هزینه‌های موجود مدارس و تبدیل مدارس کشور به مدارس خودگردان براساس اصل 30 قانون اساسی

4. ناتوانی وزیر در جلب توجه و عنایت عملی دولت در افزایش فضای آموزشی در مناطق محروم کشور که سرانه فضای آموزشی آنها به مراتب از متوسط کشور کمتر است

5. ناتوانی وزیر در جلب نظر دولت جهت تأمین معیشت فرهنگیان شاغل و بازنشسته به امتیازاتی مشابه سایر ارگان‌ها و دستگاه‌ها به فرهنگیان

6. ناتوانی وزیر در حذف تفاوت حقوق و مزایای فرهنگیان نسبت به سایر دستگاه‌ها و ارگان‌هایی که نسبت به آموزش و پرورش از حساسیت کمتری برخوردارند.

7. عدم اقدام جدی و موثر در جهت تدوین و ارائه نقشه راه و برنامه‌ریزی عملیاتی برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش علیرغم اعلام در برنامه پیشنهادی خویش

8. عدم وجود رویکرد جدی و برنامه محور به دانشگاه فرهنگیان با عنایت به اهداف بلند این دانشگاه

9. نداشتن برنامه مدون، مؤثر و عملیاتی برای غنی سازی و ارتقاء بهره‌وری برنامه‌های آموزشی و پرورشی و کیفیت بخشی در محتوای آموزشی و استقرار و توسعه نظام آموزشی به خصوص در مدارس شبانه روزی، چند پایه، ابتدایی، پیش دبستانی در مناطق محروم، روستایی،‌ عشایری و مرزی

10. نداشتن برنامه و نظام مشخص و مؤثر در استقرار نظام پویا و جامع رصد، نظارت،‌ ارزیابی و پایش مستمر برنامه‌ها و نتایج آنها در ابعاد آموزشی، پژوهشی و کیفی نیروی انسانی


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 20 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش با 64 امضای نمایندگان مجلس اعلام وصول شد.
طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش با 64 امضای نمایندگان مجلس اعلام وصول شد.

طرح استیضاح علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در نشست علنی صبح امروز پارلمان اعلام وصول شد.

طرح استیضاح مذکور دارای 64 امضا است که طبق قانون آیین‌نامه داخلی مجلس، هفته آینده در دستورکار پارلمان قرار دارد.

پیش از این وکلای ملت رضا فرجی‌دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری را استیضاح کردند و رأی اعتمادشان را از وی برداشتند، فانی دومین وزیر استیضاحی در دولت یازدهم است که هفته آینده برای پاسخ به سؤالات جدی نمایندگان مجلس در خانه ملت حضور می‌یابد.


نوشته شده در تاریخ سه شنبه 19 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
این کویر زیبا مانند نقاشی از رنگ هایی بسیار زیبا تشکیل شده است که آن را به یک هدف خوب برای عکاسی و گردشگری تبدیل کرده است.

کویر اورگان واقع در ایالت اورگان در ایالات متحده یکی از بزرگترین منطقه های فسیل شناسی است که به علت فعالیت های آتش فشانی منظره ای شگفت انگیز دارد.این کویر زیبا مانند نقاشی از رنگ هایی بسیار زیبا تشکیل شده است که آن را به یک هدف خوب برای عکاسی و گردشگری تبدیل کرده است.


  کویری شبیه به تابلو نقاشی + تصاویر

کویر اورگان

 کویری شبیه به تابلو نقاشی + تصاویر

کویر اورگان

 کویری شبیه به تابلو نقاشی + تصاویر

کویر اورگان

 کویری شبیه به تابلو نقاشی + تصاویر

کویر اورگان

کویری شبیه به تابلو نقاشی + تصاویر

کویر اورگان

کویری شبیه به تابلو نقاشی + تصاویر

 کویر اورگان

کویری شبیه به تابلو نقاشی + تصاویرنوشته شده در تاریخ سه شنبه 19 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

عکاسی با سرعت بالا از انفجار لامپ های رنگی جان اسمیت عکاس اهل ایندیانا، مجموعه ای از تصاویرعکاسی با سرعت بالای خود را که از لامپ های رنگارنگ گرفته، منتشر کرده است، این لامپ ها پر از اشیا مختلف از قبیل پر، مهره، آب نبات و شن و ماسه هستند.


گروه اینترنتی خورشید

گروه اینترنتی خورشید

گروه اینترنتی خورشید

گروه اینترنتی خورشید

گروه اینترنتی خورشید

گروه اینترنتی خورشید

گروه اینترنتی خورشید

گروه اینترنتی خورشید

گروه اینترنتی خورشید

گروه اینترنتی خورشید

گروه اینترنتی خورشید

گروه اینترنتی خورشید

گروه اینترنتی خورشید

گروه اینترنتی خورشید

گروه اینترنتی خورشید

گروه اینترنتی خورشید

گروه اینترنتی خورشید

گروه اینترنتی خورشید

گروه اینترنتی خورشیدنوشته شده در تاریخ سه شنبه 19 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

گروه باجائو جمعیتی مهاجر هستند که به دلیل عدم دریافت اجازه اقامت در خاک مالزی در نزدیکی سواحل این کشور با ساختن خانه هایی بر روی آب در کنار اقیانوس زندگی می کنند.

گروه باجائو جمعیتی مهاجر هستند که به دلیل عدم دریافت اجازه اقامت در خاک مالزی در نزدیکی سواحل این کشور با ساختن خانه هایی بر روی آب در کنار اقیانوس زندگی می کنند.


زندگی روی آب‎ در مالزی

زندگی روی آب‎ در مالزی

زندگی روی آب‎ در مالزی

زندگی روی آب‎ در مالزی

زندگی روی آب‎ در مالزی


نوشته شده در تاریخ سه شنبه 19 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

برای اینکه این گل زیبا را در اتاق خود داشته باشید فقط به تعداد زیادی قاشق یکبار مصرف ، چسب و شیشه خالی مربا نیاز دارید. اول باید قاشقها را از دسته هایشان جدا کنید و سپس مطابق با شکل شروع کنید از بالا آنها را به شیشه مربا بچسبانید.


 آموزش ساخت گلدان بسیار زیبا با قاشق یكبار مصرف!

آموزش درست کردن گلدان به شکل گل سفید و زیبا با کمترین امکانات
برای اینکه این گل  زیبا را در اتاق خود داشته باشید فقط به تعداد زیادی قاشق یکبار مصرف ، چسب و شیشه خالی مربا نیاز دارید. اول باید قاشقها را از دسته هایشان جدا کنید و سپس مطابق با شکل شروع کنید از بالا آنها را به شیشه مربا بچسبانید. می توانید برای داشتن گل های رنگین از قاشق های رنگین استفاده کنید. 

 آموزش ساخت گلدان بسیار زیبا با قاشق یكبار مصرف!نوشته شده در تاریخ دوشنبه 18 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

سال گذشته به صورت آزمایشی بازگشایی مدارس در روز پنجشنبه ها در ۲ هزار مدرسه اجرا شد.

معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش جزئیات برگزاری پرسش مهر پانزدهم را تشریح کرد و گفت: آمادگی داریم در صورت تامین اعتبار روزهای پنجشنبه، ۶ هزار مدرسه بازگشایی شود.

حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری امروز که در ساختمان شهید رجایی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد با اشاره به پرسش مهر پانزدهم اظهار کرد: پرسش مهر پانزدهم با موضوع آب به عنوان مایه حیات توسط رئیس جمهور مطرح شد و جامعه فرهنگیان و دانش آموزان خواستند تا نسبت به آن عکس العمل نشان دهند.

وی افزود: دستورالعمل پرسش مهر پانزدهم پس از طرح پرسش توسط رئیس جمهور در دو بخش مسابقات و فعالیت های فرهنگی تهیه شد.

معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ۱۱ رشته در پرسش مهر پیش بینی شد که در دوره اول ابتدایی ۳ رشته، دوره دوم ابتدایی ۵ رشته، متوسطه اول ۷ رشته، متوسطه دوم ۱۰ رشته و دانشجو معلم ۱۰ رشته و خانواده ها یک رشته برای آن معین شد.

وی تصریح کرد: فراخوان پرسش مهر از طریق رسانه ها و به صورت گسترده در مدارس انجام شد و سازمان دانش آموزی نیز همایش های متعددی را با عنوان «ایست آب نیست» در سطح کشور بدون هزینه و با حضور ان جی او ها در مورد بحث صرفه جویی آب برگزار کرد.

کفاش بیان کرد: در بخش فیلم کوتاه ۲۵۸۱ اثر، در بخش سرود ۲۴۵۱ اثر، در بخش شعر ۱۲۲۱۱ اثر در بخش نقاشی ۳۱۸۶۳۹ اثر، در بخش کاریکاتور ۴۶۷۵۴ اثر، در بخش نمایشنامه ۱۴۵۱ اثر، در بخش عکس ۴۲۲۷۲ اثر، بخش مقاله پژوهشی ۴۰۰۹۵ اثر، در بخش پوستر ۹۹۴۹ اثر، در بخش داستان ۱۴۷۷۳ اثر و در بخش وبلاگ نویسی ۱۱۹۵۲ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

به گفته وی در نهایت تعداد ۱۱۳ دانش آموز، ۱۳۰  معلم و ۵ خانواده در کنگره نهایی پرسش مهر پانزدهم تجلیل می شوند.

وی با بیان اینکه پرسش مهر پانزدهم روز دوشنبه ۲۵ خردادماه در سالن همایش های برج میلاد برگزار می شود اظهار کرد: نمایشگاهی از آثار برتر نیز در حاشیه سالن همایش ها برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: تعداد ۴۷ هزار و ۸۵۰ فرهنگی مرد و ۶۴ هزار و ۱۴۹ فرهنگی زن در بخش فرهنگیان و دانشجویان و همچنین ۷۸۹ هزار و ۱۱۰ دانش آموز دختر و ۵۲۶ هزار و ۴۰۵ دانش آموز پسر در پرسش مهر شرکت کرده اند.

معاون فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: از ۲ میلیون خانواده خواسته شد تا در مورد مصرف بهینه و صرفه جویی در مصرف آب نظرات خود را بنویسند که در نهایت یک میلیون و ۷۶۱ هزار و ۲۳۲ برگه به دبیرخانه بازگشت و ۶ هزار اثر به عنوان برگزیده کشوری انتخاب شد که ۶۰۰ اثر نیز به عنوان برگزیده ها در یک کتاب چاپ می شود.

به گفته کفاش ۳ میلیون و ۱۸۸ هزار و ۷۰۶ نفر به پرسش مهر رئیس جمهور پاسخ دادند و هدایای برگزیدگان از سوی مقامات عالی کشور و تقدیرنامه ها از سوی رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش اهدا می شود.

وی درباره نتایج بازگشایی مدارس در روز پنجشنبه ها نیز اظهار کرد: سال گذشته به صورت آزمایشی بازگشایی مدارس در روز پنجشنبه ها در ۲ هزار مدرسه اجرا شد.

وی افزود: گزارش نهایی از نتایج بازگشایی مدارس را به وزیر آموزش و پرورش ارائه داده ایم و از وی خواسته ایم این طرح را با افزایش ۳ برابری ظرفیت البته مشروط به اینکه اعتبار لازم در ابتدای اجرای طرح مدارس تزریق شود ادامه یابد.

وی تاکید کرد: آمادگی داریم طرح بازگشایی پنجشنبه های مدارس را در ۶ هزار مدرسه مشروط به تامین اعتبار اجرا کنیم. اگر اعتبار تامین نشود احتمال تجدیدنظر وجود دارد.


نوشته شده در تاریخ دوشنبه 18 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در جلسه امروز خود به بررسی تقاضای تعدادی از نمایندگان به منظور استیضاح وزیر آموزش و پرورش پرداخت.

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در جلسه امروز خود به بررسی تقاضای تعدادی از نمایندگان به منظور استیضاح وزیر آموزش و پرورش پرداخت.

جبار کوچکی‌نژاد با بیان این مطلب به ایسنا، گفت:‌ با توجه به این که بیش از 60 نفر از نمایندگان درخواست خود مبنی بر استیضاح وزیر آموزش و پرورش را امضا کرده‌اند امروز کمیسیون به این موضوع رسیدگی کرد اما از آن‌جایی که پیش از این با وزیر آموزش و پرورش جلساتی برگزار شده اما نمایندگان قانع نشده‌اند به احتمال زیاد روز سه‌شنبه درخواست خود را به هیات رییس مجلس برای اعلام وصول تقدیم شود.

نایب رییس کمیسیون آموزش مجلس هم‌چنین اظهار کرد: وزیر علوم به همراه معاون فرهنگی این وزارتخانه و نیز رییس دانشگاه آزاد در مورد مسائل فرهنگی دانشگاه‌ها در جلسه این کمیسیون حضور داشتند.

وی افزود: کتابی با عنوان راهکارهای فرهنگی توسط وزارت علوم به چاپ رسیده و در میان تعدادی از دانشگاه‌ها نیز توزیع شده است که نه تنها ماهیت فرهنگی ندارد بلکه ضدفرهنگی است و به نیروهای ارزشی و حتی نظام توهین کرده است. به همین منظور مقرر شد دو کمیسیون در این زمینه تصمیم لازم را اتخاذ کنند.


نوشته شده در تاریخ دوشنبه 18 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
امتحانات نهایی دانش‌آموزان از تاریخ دوم خرداد آغاز و تا ۲۸ خرداد ادامه دارد. چند سالی است که نمرات امتحانات نهایی سهم ۲۵ درصدی در پذیرش دانش‌آموزان در کنکور دارد. امسال نیز همانند سال گذشته نمرات امتحانات نهایی در کنکور سهم ۲۵ درصدی دارد.
امتحانات نهایی دانش‌آموزان از تاریخ دوم خرداد آغاز و تا ۲۸ خرداد ادامه دارد. چند سالی است که نمرات امتحانات نهایی سهم ۲۵ درصدی در پذیرش دانش‌آموزان در کنکور دارد. امسال نیز همانند سال گذشته نمرات امتحانات نهایی در کنکور سهم ۲۵ درصدی دارد.

نخستین امتحان نهایی دانش‌آموزان با درس دین و زندگی آغاز شد اما این امتحان آغاز خوبی برای تعدادی از دانش‌آموزان نبود به گونه‌ای که منجر به اعتراض تعدادی از آن‌ها در خصوص دشواری سوالات شد و پس از آن اعترضاتی نیز درخصوص دشواری سوالات طراحی شده در امتحان فیزیک مطرح شد.

به گفته تعدادی از دانش‌‌آموزان سال سوم متوسطه،‌ امتحانات نهایی امسال به شکل دشواری در حال برگزاری است و سوالات طراحی شده عمدتاً مفهومی است.

امیرمحمد دانش‌آموز سال سوم متوسطه با اشاره به دشواری امتحان نهایی درس دین و زندگی به خبرنگار تسنیم می‌گوید: سوالات طراحی شده درس دین و زندگی مفهومی بود به گونه‌ای که برخی سوالات حتی از محتوای کتب درسی نبود و دانش‌آموز باید با تحلیل و استنباط خود به پاسخ آن می‌رسید. این درس که آغاز کننده امتحانات نهایی بود بسیاری از دانش‌آموزان را متعجب کرد.

وی افزود: سوالات طراحی شده در درس فیزیک نیز دشوار بود و این موضوع منجر به استرس دانش‌آموزان شده است. من با توجه به مطالعه دروس و مطالب ارائه شده توسط معلم در کلاس درس، تصورم مبنی بر این بود که نمره‌‌ بالاتر از ۱۵ در درس فیزیک کسب کنم اما وقتی از جلسه امتحان خارج شدم با توجه به دشواری سوالات طراحی شده به نظر می‌رسد نمره بسیار کم‌تری را کسب کنم.

پدر یکی از دانش‌آموزان سال سوم دبیرستان نیز با اعلام این‌که فرزند دخترش از دشواری سوالات طراحی شده در امتحانات نهایی شکایت دارد به تسنیم گفت: دشواری سوالات امتحان نهایی باعث شد تا همکلاسی فرزندم سرجلسه امتحان، هنگام مواجه با سوالات دشوار دچار استرس شده و به همین دلیل با افت فشار مواجه شود که این امر مانع از موفقیت وی در امتحان شد.

دشواری سوالات امتحانات نهایی در برخی از دروس منجر به شکل‌گیری اخباری در میان دانش‌آموزان در خصوص اضافه شدن ۱.۵ تا ۳ نمره به نمرات برگه امتحانی آن‌ها در دروس فیزیک و دین و زندگی شده است.

البته سال گذشته نیز دانش‌آموزان به دشواری سوالات امتحانات نهایی اعتراضاتی را داشتند که این موضوع در سال تحصیلی جاری نیز تکرار شده است.

علی‌اصغر فانی وزیر آموزش‌ و پرورش سال گذشته در پاسخ به اعتراضات دانش‌آموزان در خصوص دشواری سوالات امتحانات نهایی عنوان کرد:‌ این اعتراضات بستگی دارد چگونه باشد چرا که برخی از دانش‌آموزان می‌گویند چرا در امتحانات از جزوه طرح سوال نشده است، در صورتی که مبنای ما برای امتحانات کتاب درسی است. متأسفانه برخی از دانش‌آموزان عادت به جزوه‌خوانی دارند در حالی که جزوه دانش‌آموزی ملاک برای طرح سوالات امتحانات نهایی نیست و نخواهد بود.

برای بررسی دلیل دشواری سوالات طراحی شده در امتحانات نهایی امسال با عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش تماس گرفتیم.

عمادی ضمن رد برخی اخبار در خصوص اضافه شدن نمره به برگه امتحانی دانش‌آموزان گفت:‌ ﺑﻪ ﻫﻴﭻ ﻋﻨﻮاﻥ ﻧﻤﻲ‌ﭘﺬﻳﺮﻳﻢ ﻛﻪ ﺳﻂﺢ ﺳﻭاﻻﺕ اﻣﺘﺤﺎﻧﺎﺕ ﻧﻬﺎیی اﺯ ﺳﻂﺢ ﻣﺘﻮﺳﻄ ﺩاﻧﺶ‌ﺁﻣﻮﺯاﻥ ﺩﺷﻮاﺭﺗﺮ ﺑﺎﺷﺪ‌. ﺗﻤﺎﻡ ﺳﻮالاﺕ اﺯ ﻛﺘﺐ ﺩﺭسی ﻃﺮاحی ﺷﺪه اﺳﺖ. ﺩﺭ ﻃﺮاحی ﺳﻭاﻻﺕ اﻣﺘﺤﺎﻧﺎﺕ ﻧﻬﺎیی ﺑﻪ اﻳﻦ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺗﻮﺟﻪ ﺩاﺷﺘﻴﻢ ﻛﻪ ﺳﻮاﻻﺕ ﺑﺎ ﺳﻂﻮﺡ ﻳﺎﺩﮔﻴﺮی و ﺭﻭان‌شناسی ﺭﺷﺪ ﺩاﻧﺶ‌ﺁﻣﻮﺯاﻥ ﺗﻨﺎﺳﺐ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ.

وی ﺧﺎﻃﺮﻧﺸﺎﻥ ﻛﺮﺩ: ﻃﺮاﺣﺎﻥ ﺳﻮاﻻﺕ اﻣﺘﺤﺎﻧﺎﺕ ﻧﻬایی اﻓﺮاﺩی هستند ﻛﻪ ﻣﺤﺘﻮای ﺁﻣﻮﺯشی ﺭا ﺑﺎﺭﻫﺎ ﺗﺪﺭﻳﺲ ﻛﺮﺩه‌اﻧﺪ و ﺳﻮاﻻﺕ اﺳﺘﺎﻧﺪاﺭﺩی تهیه می‌کنند. سوالات امتحانات نهایی توسط طراحان مجرب طراحی می‌شود و پس از آن یک بار دیگر توسط تیم بازبینی مورد بازبینی قرار می‌گیرد. ضریب سختی سوالات متناسب با دانش‌آموزان کل کشور اعمال می‌شود به گونه‌ای که یک دانش‌آموز در تهران و یک دانش‌آموز در زاهدان بتوانند به سوالات پاسخ دهند.

به نظر می‌رسد سهم ۲۵ درصدی نمرات امتحانات نهایی در کنکور، باعث طراحی سوالات دشوار و مفهومی شده است. اگر چه مسئولان آموزش و پرورش بر استاندارد بودن سوالات امتحانی تأکید دارند اما باید به طور کامل تشریح شود که این استانداردها بر چه اساسی تعریف می‌شود. از سوی دیگر نحوه تدریس دروس در کلاس درس به گونه‌ای است که دانش‌آموزان را برای پاسخگویی به سوالات مفهومی آماده کند.


نوشته شده در تاریخ دوشنبه 18 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
یک کارشناس آموزشی، استخدام آموزش و پرورش از طریق فراخوان را یک ایراد دانست و گفت: معلمان باید از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش شوند.
یک کارشناس آموزشی، استخدام آموزش و پرورش از طریق فراخوان را یک ایراد دانست و گفت: معلمان باید از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش شوند.

حسین احمدی در گفت‌وگو با مهر درباره جایگاه شغل معلمی و استخدام ۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش اظهار کرد: اعتقاد صحیح بر این است کسانی که در راه تدریس اشتغال می ورزند باید صلاحیت اعتقادی، اخلاقی و فردی را دارا باشند که شامل شخصیت سالم، رفتار و کردار مناسب، حسن خلق، خویشتنداری، صبر و استقامت، عزت نفس، تزکیه ، فن بیان قوی و... است.

وی افزود: ویژگی های دیگر شغلی همانند توانمندی های حرفه ای و علمی در همه شغل ها اقتضا می کند، اما دارا بودن صلاحیت حرفه ای، اخلاقی و رفتاری در معلمین بیش از هر شغل دیگری حائز اهمیت است در غیر این صورت شایسته نیست، فردی در جایگاه معلمی برای فرزندان کشور که آینده ساز جامعه هستند، تدریس کند.

احمدی بیان کرد: معلم با توجه به رفتار و کرداری که دارد همچون الگویی در منظر دانش آموزان قرار می گیرد و اگر خود ساخته و دارای سلامت نفسانی نباشد و از پس مشکلات نتواند بر آید همچنین توانمندی های لازم را نداشته باشد، نمی تواند الگویی مناسب برای دانش آموزان باشد.

این کارشناس آموزشی تصریح کرد: اگر با یک فراخوان و برگزار کردن یک دوره ضمن خدمت نیروی انسانی معلم را استخدام آموزش و پرورش کنیم به دانش آموز و فرهنگ جامعه لطمه وارد می شود.

وی تاکید کرد: در سال های اخیر استخدام از طریق آزمون و فراخوان اتفاق افتاد، برخی از افرادی که توانمندی های حرفه ای و اخلاقی لازم را نداشته اند جذب شدند بنابراین شاهد برخی نابسامانی ها در مدیران و معلمان مدارس هستیم که واجد شرایط هستند اما استخدام شده اند. البته منظور این نیست که همه استخدامی های آموزش و پرورش واجد شرایط هستند اما به دلیل اینکه  شغل معلمی ظریف و حساس است، اتفاق های ناگوار کمی هم اگر روی دهد، یک ضایعه به حساب می آید.

احمدی تصریح کرد: این دسته از اقدامات در آموزش و پرورش نشان از این مسئله دارد که عنصر شایستگی در جذب نیروی انسانی کمرنگ بوده وکمتر مورد توجه قرار گرفته است.

وی تاکید کرد:استخدام و جذب نیروی انسانی آموزش و پرورش باید از طریق دانشگاه فرهنگیان صورت گیرد، چراکه افراد شبانه روزی و به مدت ۴ سال با تمام زیر و بم تعلیم و تربیت و مشکلات آن آشنا می شوند. دانشجو - معلمان با یکدیگر در دانشگاه رفت و آمد و تعا مل دارند بنابراین با خلق و خوی معلمان دیگر آشنا می شوند.

احمدی بیان کرد: افرادی که وارد مراکز تربیت معلم می شوند به دلیل علاقه ای که به این رشته داشته اند، انتخاب کرده اند و با عشق شغل معلمی را ادامه می دهند اما افراد را هنگامی با یک فراخوان یا آزمون استخدام کنیم، شاید فرد از روی اجبار و بیکاری به شغل معلمی روی آورده است و صلاحیت های اخلاقی و رفتاری نادیده گرفته می شود و صرفا از طریق آزمون ارزیابی می شوند.

این کارشناس آموزشی یاد آور شد: مطمئنا فرق میان فردی که با علاقه این رشته را انتخاب کرده است و در نهایت می داند معلم می شود با فردی که از طریق فراخوان استخدام می شود بسیار است، چراکه اگر فردی از روی اجبار استخدام شده باشد در هنگام تدریس هم دچار مشکل می شود و به دنبال آن به جامعه هم لطمه می زند.


نوشته شده در تاریخ دوشنبه 11 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

کسانی که تقلب می کنند با این ذهنیت که فقط نتیجه رفتارشان قابل اهمیت است،

به چنین کاری دست می‌زنند. این رفتارها در دوران نوجوانی بیشتر مشاده می‌شود.

کسانی که تقلب می کنند با این ذهنیت که فقط نتیجه رفتارشان قابل اهمیت است، به چنین کاری دست می‌زنند. این رفتارها در دوران نوجوانی بیشتر مشاده می‌شود.

 فصل امتحانات است. استرس امتحان با نامش می‌آید.

انگار سخت‌ترین ماراتون زندگی را می‌خواهند بگذارند.
امتحان مانند مسابقه دو میدانی می ماند که هر کسی سرعتش بیشتر باشد از بقیه رقیبان جلوتر می‌افتد و برنده است، امتحان نیز همین گونه است اگر بیشتر درس بخوانند و دقت بیشتری کنند موفق تر خواهند شد.

چه درس خوان باشی و چه نباشی استرس تمام وجودت را در برمی‌گیرد. اما امتحان از نظر دانش آموزان و دانشجو یک غول است، غول بی شاخ و دمی که وقتی اسمش می‌آید تمام تنت به لرزه می‌افتد .

*هر چه می‌خوانم در مخم نمی رود!

یک درس آسان و دیگری سخت است. مداد و خودکار و برگه امتحانی، تصورش هم وحشتاک است.
آری دیگر وقتش رسیده، آماده ای یا نه؟
9 ماه درس و کلاس و استاد و رفت و آمد گرما و سرما، خوشگذرانی و بگو و بخند دیگر تمام شده، وقت امتحان رسیده، نترس،‌اگر درس نخوانده ای ،‌لای کتابت را باز نکرده‌ای دوستانت هستند که کمکت کنند.

اصلا نگران نباش این کاغذهای ریز شده به دادت خواهند رسید و یا امروز که فناوری‌های جدید بوجود آمده می‌توانی از آنها هم کمک بگیری!!
بالاخره راههای زیادی است برای اینکه نمره ات را بگیری...
به این نمی‌گویند تقلب می‌گویند کمک گرفتن از دوست و کاغذهای نوشته شده که بخواهی مطالبش را در برگه امتحانی بیاوری.
همه اینها می‌تواند برایت بهترین نمره را در بیاورند!

حال فکرش را بکنید که دارید از این‌ها استفاده می‌کنید و در حال نوشتن هستید که به یکباره یک نفر بالای سرتان ظاهر می‌شود و همه زحمت هایتان به باد می‌رود.

تقلب کردن و یا تقلب رساندن خودش یک هنر است که از دست هر کسی بر نمی‌آید پس باید به خودت افتخار کنی!!


*عذاب وجدان هم می‌گیرند...!

بعضی اشخاص بعد از تقلب کردن عذاب وجدان می‌گیرند.
همسالانشان می‌گویند: دیگر تقلب کرده ای، کار از کار گذشته اسـت، یا باید انجام نمی دادی و حالا که انجام داده ای عذاب وجدان دیگر معنایی ندارد.

تقلب از نظر خود شخص نداشتن اعتماد به نفس و از دید معلمها و استادها داشتن اعتماد به‌نفس کاذب است.

برای اینگونه شخصیت ها تقلب کردن یک نوع ارزش است.
نداشتن اعتماد به نفس به نوعی است که شخص تصور می‌کند اگر آن نمره را نگیرد و یا نمره‌اش کم شود ممکن است مورد تمسخر و یا پایین آمدن رتبه‌ و مقامش بین همسالانش شود به این دلیل شاید به این کار دست بزند و از نظر او نوشته‌هایش شاید اشتباه و یا کم و کاستی داشته باشد و آن چیزی که نوسته است صحیح و درست باشد ولی مطمئن نیست به همین دلیل نگاهی به برگه دوستش می اندازد که این خود دلیلی برای نداشتن اعتماد به نفس است.

بعد از آزمونش با رضایت کامل از محل آزمون خارج می شود ولی این آغاز یک ناهنجاری اجتماعی است که تاثیرش حتما در زندگی آینده‌ خود و جامعه اش مشاهده خواهد شد.

دکتر ابراهیمی مقدم روانشناس در این رابطه می‌گوید:
افراد در بستر جامعه فکر و فعالیت می‌کنند و رفتارشان را براساس آن تنظیم می‌کنند.کسانی که تقلب می‌کنند با این ذهنیت که فقط نتیجه رفتارشان قابل اهمیت است دست به چنین کاری می‌زنند . این رفتارها در دوران نوجوانی بیشتر است، برای این که فرد خود را آدمی زرنگ فرض می‌کند و از دید گروه همسالان خود این رفتار بد نیست و مورد تشویق هم قرار می‌گیرد.این اشخاص دارای وجدان شخصی پایین‌تری هستند که به راحتی تن به این کار می‌دهند.زمانی که احساس کنند تفاوتی بین خود و کسی که تلاش کرده است وجود دارد به راهکارهایی دست می‌زنند که راحت‌تر است.

تقلب رفتاری بسیار ناپسند است که در سنجش و ارزشیابی تحصیلی به صورت کاذب تاثیر می گذارد.
این امر که در تمام دنیا مشاهده می شود، به نوع تربیت و پرورش فرد بستگی زیادی دارد.

رونویسی کردن از دیگری باعث می‌شود که او در زندگی هم تقلب کند.تقلب به نوعی بازتاب نوع تربیت خانوادگی است و رفتار یادگرفته شده از فضای خانواده باعث نهادینه شدن آن در فرزندان می‌شود.
در این میان نقش معلم و استاد ، در کاهش بروز تقلب از سوی دانش‌آموزان و دانشجویان به شدت پر رنگ است.


نوشته شده در تاریخ شنبه 9 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

دقت رهبر فرزانه انقلاب در شناخت مشکل خانواده بزرگ فرهنگیان

و لزوم توجه ویژه مسئولان به این سفارش موکد معظم له.............

 

                 معیشت فرهنگیان

 

 نوشته شده در تاریخ شنبه 9 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

کسرمبلغ۵۰هزارریال  به عنوان خدمات ماهانه ساپتا ازمشتریان وپاسخ روابط عمومی بانک ملی …

12453

نفت ما “نوشت:صبح دیروز(جمعه هشتم خرداد ماه ۹۴) بانک ملی در اقدامی نادر و غیر اخلاقی اقدام به برداشت پول از حساب مشتریانش کرد.
بانک ملی که با اختلاس سه هزار میلیاردی و فرار مدیر عامل سابقش (خاوری) به کانادا اعتبار چندین ساله اش را نزد مردم و مشتریانش از دست داده بود اینبار نیز در اقدامی بی سابقه مبلغ ۵۰ هزار ریال از حساب مشتریانش برداشت کرد.
این مبلغ به عنوان خدمات ماهانه ساپتا یا همان ارسال پیامک بدون اطلاع رسانی قبلی و کسب اجازه از صاحبان حساب برداشت شده است!

پاسخ روابط عمومی بانک ملی ایران در خصوص کسر آبونمان ارسال پیامک به مشتریان
با توجه به کسر مبلغ ۵۰۰۰۰ ریال تحت عنوان آبونمان ساپتا از حساب برخی از مشتریان دریافت کننده سرویس پیامکی بانک ملی ایران در چند روز اخیر، جهت آگاهی مشتریان و تنویر افکار عمومی درخصوص جزئیات و نحوه کسر مبلغ یادشده مواردی به شرح ذیل اعلام می گردد:
مبلغ مزبور از حساب مشتریانی کسر گردیده است که بر اساس اطلاع رسانی قبلی که طی چندین نوبت از طریق رسانه های ارتباطی مختلف اعم از ارسال پیامک – سایت بانک و جراید کثیرالانتشار صورت گرفته بود ، در بازه زمانی تعریف شده انصراف خود را از دریافت این سرویس اعلام ننموده و تمایل به دریافت پیامک برای تمامی عملیات بانکی خود را کما فی السابق داشته اند .
بانک ملی ایران در سال ۱۳۹۳ مبلغ ۲۴ میلیارد تومان هزینه ارسال پیامک به اپراتورها پرداخت نموده و این مبلغ برای سال ۱۳۹۴ حدود ۵۰ میلیارد تومان برآورد گردیده است که بدلیل هزینه بالای این خدمت جهت برقرار ماندن آن و برخورداری مشتریان بانک از این سرویس، تصمیم گرفته شد مشابه تعدادی از بانکها ، این سرویس در دو سطح عمومی و ویژه دسته بندی و سرویس عمومی بصورت رایگان به مشتریان ارائه گردیده و برای سرویس ویژه که شامل ارسال پیامک برای تمامی عملیات بانکی مشتریان می باشد، آبونمان سالانه به مبلغ ۱۰۰۰۰۰ ریال در دو نوبت ( هر نوبت ۵۰۰۰۰ ریال) اخذ گردد.
بر همین اساس از ابتدای سال جاری الزام پرداخت آبونمان سالانه برای دریافت خدمت ویژه ساپتا، طی چندین نوبت اطلاع رسانی گردیده و بازه زمانی مشخصی جهت اعلام انصراف از دریافت خدمت و عدم کسر آبونمان سالانه برای مشتریان در نظر گرفته شد که در دوره یاده شده ۴۹۶۰۰ نفر از مشتریان خدمت انصراف خود را اعلام نمودند و خدمات ویژه ارسال پیامک برای آنها غیر فعال گردیده و از این پس فقط عملیات برداشت با مبالغ با اهمیت برای آنها ارسال می گردد.
شایان ذکر است با توجه به امکان عدم اطلاع برخی از مشتریان از تغییر نحوه ارائه این خدمت ، مشتریانی که تا پایان خرداد ماه سال جاری اقدام به انصراف از خدمت مزبور نمایند مبلغ آبونمان کسر شده (۵۰۰۰۰ ریال ) به حساب آنان برگشت داده خواهدشد.
بدیهی است این اقدام درجهت ایجاد امکان برای بانک ملی جهت توسعه فعالیتهای بانکداری الکترونیکی و موبایل بانک برای مشتریان عزیزمی باشد.

واما اشاراتی به پاسخ مبهم بانک ملی

۱-هیچ گونه اطلاع رسانی قبلی در این مورد انجام نشده است.

۲-این خدمات در سایر بانک ها به صورت رایگان انجام می شود و یا با کسب اجازه از مشتری این مبلغ نقدا دریافت می شود ونه به صورت خود مختار و آنهم صبح یک روز تعطیل.

۳- در جوابیه روابط عمومی بانک ملی به هزینه ارسال پیامک اشاره شده اما به درامد یک شبه بانک اشاره نشده است.(مبلغ ۵ هزار تومان درهر نوبت از حساب بیش از ۸ میلیون نفر بابت هزینه خدمات پیامکی کسر شده که ۴۰ میلیارد تومان در هر نوبت سود نصیب این بانک دولتی می کند).نوشته شده در تاریخ سه شنبه 5 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

ادامه درخشش ستارگان مجتمع در آسمان مدیریت.............................

دانش آموز عزیز مجتمع

زهرا رفیعی

موفق شد در مسابقات ادبی و هنری وِیژه مبعث پیامبر اکرم(ص)

در بخش نقاشی

به عنوان برگزیده انتخاب شود

و باعث افتخار مجتمع و اولیاء محترم خود شود.

کسب این افتخار را به خود این دانش آموز و خانواده محترم و تمامی همکاران تبریک می گویم.نوشته شده در تاریخ یکشنبه 3 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

عضو کمیسیون اقتصادی گفت:

صندوق ذخیره فرهنگیان میدانی برای تاخت و تاز عده ای خاص شده است

 که درخواست تحقیق و تفحص از این صندوق را داریم تا مدیریت آن بر عهده خود فرهنگیان قرار گیرد…

6451

 به نقل ازخبرگزاری تسنیم، روح الله بیگی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نشست علنی  مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: معلمان و فرهنگیان عزیز سالیان است که با صبوری در لحظه لحظه ها همراه انقلاب بودند که با توجه به مشکلات معیشتی آنها، با اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری نه تنها حقوق و مزایای این قشر جبران نشده بلکه شکافی عمیق بین حقوق سایر دستگاه ها نیز به وجود آمده که موجب تبعیض در پرداخت‌ها شده است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم همچنین تصریح کرد: از همکاران می‌خواهیم که با طرح دو فوریتی، اعمال یک درصد ارزش افزوده به عنوان مالیات آموزش و اختصاص آن به وزارت آموزش و پرورش برای افزایش حقوق پرسنل این وزارتخانه موافقت کنند.
وی افزود: بیمه طلایی فرهنگیان شاهد به دلیل هزینه های زیاد عاملی شده است که اکثر آنها از این بیمه انصراف بدهند.
بیگی در ادامه تأکید کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان میدانی برای تاخت و تاز عده‌ای خاص شده است که درخواست تحقیق و تفحص از این صندوق را داریم تا مدیریت آن بر عهده خود فرهنگیان قرار گیرد.
نماینده مردم تکاب، شاهین دژ و میاندوآب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروزه احترام کلامی نمی‌تواند مشکلات معیشتی فرهنگیان را جبران کند و طرح اخیر دولت در خصوص رتبه بندی فرهنگیان تنها باعث افزایش شکاف و تبعیض در بین خود فرهنگیان شده است.نوشته شده در تاریخ یکشنبه 3 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

پیشنهاد یک کارشناس فرهنگی به دولت

پایه حقوق فرهنگیان را همان دو ونیم میلیون تومان قرار دهند و در عوض یارانه  آنها حذف گردد
پیشنهاد می گردد پایه حقوق فرهنگیان را همان دو ونیم میلیون تومان قرار دهند( با توجه به فاصله کم دریافتی بین فرهنگیان سقف حقوق با مدرک و سوابق بالا در حدود ۳ میلیون تومان خواهد شد ؛ مبلغی در حدود دریافتی سایر کارکنان دولت ) و در عوض یارانه فرهنگیان و افراد تحت تکفل آنها حذف گردد …

145263

 پیشنهاد در مورد معیشت معلمان چند صباحی است که مشکلات معیشتی فرهنگیان و اعاده رفع و رجوع تبعیض یا هر اسمی که بر آن بگذاریم از جانب قشر فرهنگیان، چالشی را در جامعه ایجاد کرده و موافقان و مخالفانی را با خود همراه کرده است . در حال حاضر راه حلی که دولت و وزارتخانه درنظر دارد در غالب طرح مبهم و غیر کارشناسی رتبه بندی معلمان ، چگونگی (کمیت و کیفیت ) این طرح را به اول مهر موکول کرده است .

آنچه که از قرائن پیداست این است که این طرح نمی تواند خواسته های این قشر را برآورده کند و مشکلات همچنان پا برجا خواهد ماند و شکاف خواسته یا ناخواسته ای که در بین دستمزد فرهنگیان و سایر مستخدمین دولت به وجود آمده به صورت مختصر رفع و رجوع می گردد .

از سویی مشکلات پرداخت یارانه های نقدی نیز در این برهه زمانی باری است که بر روی دوش دولت سنگینی می کند و تیم اقتصادی دولت برای رهایی از این هزینه ناخواسته با احتیاط و دلواپسی گهگاهی از قطع یارانه بعضی از اقشار حرف به میان می کشند طوری که احساس می شود بیان خط کشی و معیارهای حذف اقشاری از جامعه برای مشخص شدن بازخوردهای این راه کارها بیان می شود . از داشتن خودروی گران قیمت تا املاک چند تایی و مدیران رده بالای بخش خصوصی و دولتی و خط حقوقی دو و نیم میلیونی برای کارمندان دولت و…. از معیارهایی است که در جهت حذف یارانه ی اقشار مختلف جامعه اعلام شده در برنامه هاست .

در این نوشتار با ارائه طرحی ( در صورتی که مورد تایید همکاران فرهنگی قرار بگیرد ) پیشنهادی ارائه می گردد تا حدی مشکلات معیشتی فرهنگیان را پوشش و به موازات اجرای این طرح و جامعه آماری که این قشر دارند می شود نسبت به حذف حدوداً ۴ میلیون نفر از یارانه بگیران جامعه اقدام کرد.

و اما طرح پیشنهادی:

همان طور که آمد یکی از معیارهای حذف یارانه کارکنان دولت حد نصاب حقوق دو ونیم میلیونی مستخدمین دولت است و دولت با توجه به حساسیت موضوع در این خصوص احتیاط به خرج می دهد و مماشات وار نمی خواهد بی گدار به آب بزند اما جامعه فرهنگیان در راستای راست آزمایی دولت نسبت به حل مشکلات فرهنگیان و کمک این جامعه به دولت محترم برای حدف آمار قابل توجهی از یارانه بگیران ، پیشنهاد می گردد پایه حقوق فرهنگیان را همان دو ونیم میلیون تومان قرار دهند ( با توجه به فاصله کم دریافتی بین فرهنگیان سقف حقوق با مدرک و سوابق بالا در حدود ۳ میلیون تومان خواهد شد ؛ مبلغی در حدود دریافتی سایر کارکنان دولت ) و در عوض یارانه فرهنگیان و افراد تحت تکفل آنها حذف گردد .

امید است با توجه به بیان هزار باره مشکلات از جانب فرهنگیان این راهکار به پیشنهاد روی میز مذاکره فرهنگیان به دولتیان تبدیل شود . طرح رتبه بندی هم به مانند طرح های تشویقی سایر ارگان ها که در جهت ارتقای سطح کارایی کارکنان خود اعمال می کنند، برای فرهنگیانی برقرار گردد که در جهت ارتقای معلومات و مهارت های معلمی خویش همت و تلاش به خرج می دهند .نوشته شده در تاریخ یکشنبه 3 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

تکاپوی۱۴۵نماینده مجلس با ارائه طرح دو فوریتی برای افزایش حقوق فرهنگیاننماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت:

 براساس طرح دو فوریتی که در مجلس در حال بررسی است بدون توجه به نظام رتبه‌بندی،

 حقوق فرهنگیان تا ۵۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد…

1452

 جلیل جعفری‌بنه خلخال نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی عصر امروز در جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در اردبیل اظهارداشت: با توجه به وضعیت نامناسب معیشتی معلمان ما در یک طرح دو فوریتی که به امضای ۱۴۵ نماینده رسیده، تلاش می‌کنیم تا از محل یک درصد ارزش افزوده که به آموزش و پرورش اختصاص پیدا می‌کند، بتوانیم حقوق معلمان را تا ۵۰۰ هزار تومان در گام اول افزایش دهیم.
وی تصریح کرد: بدون حضور معلمان هرگونه ساخت و ساز فضاهای آموزشی و توسعه در این بخش بی‌نتیجه و بی‌ثمر است چرا که معلم در خط مقدم نظام تعلیم و تربیت قرار دارد و باید وضعیت معیشتی این قشر با تلاش جدی دولت و مجلس ارتقا یابد.نوشته شده در تاریخ یکشنبه 3 خرداد 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

دولت ۲۰۰ میلیارد تومان پول کسر شده از حقوق معلمان را پس دهد

حقوق معلمان با کدام معیار جزء درآمد عمومی محسوب می‌شود؟یک فعال صنفی معلمان خواستار بازگردانده شدن نزدیک به ۲۰۰ میلیارد تومان پول کسر شده از حقوق فروردین ماه معلمان شد…

0123654

مهدی بهلولی فعال صنفی معلمان در این باره به ایلنا گفت: وزارت آموزش و پرورش هر ساله پولی را تحت عنوان «کسری مقرری ماه اول» از حقوق فروردین ماه معلمان کم می‌کند که این رویه حداقل در دو دهه گذشته استمرار داشته است.
ویافزود: برای بسیاری از جمله بنده این سوال مطرح است که چرا این پول فقط از حقوق معلمان کم می‌شود، چرا که تا جایی که من تحقیق کرده ام پولی از حقوق سایر کارمندان دولت تحت عنوان کسری مقرری ماه اول کم نمی‌شود.
او میانیگن مبلغ کسر شده از حقوق فرودین ماه معلمان را به طور تقریبی ۲۳۰ هزارتومان اعلام کرد و گفت: وزارتخانه برای کم کردن این پول به ماده ۱۰۰ از قانون استخدام کشوری استناد می‌کند که دولت را مجاز ساخته برای جبران کسری صندوق بازنشستگی کشوری از محل درآمد عمومی استفاده کند.
بهلولی تصریح کرد: معلوم نیست حقوق معلمان با کدام معیار جزء درآمد عمومی محسوب می‌شود، اما چنین حسابی روی حقوق سایر کارمندان دولت باز نمی‌شود.
این فعال صنفی حقوق معلمان در ادامه بیان کرد: معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی ریاست جمهوری در اواخر دوره دوم احمدی‌نژاد به وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده بود کسر پول از حقوق فروردین ماه معلمان غیرقانونی است. چندی پیش هم آقای بطحایی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش در یکی از شهرستان‌ها گفته بود این کار غیرقانونی است و این پول نباید کم شود، اما متاسفانه این پول در فروردین ماه امسال نیز از حقوق معلمان کم شد.
او با اشاره به جمعیت یک میلیون نفری فرهنگیان در سراسر کشور، گفت: اگر از حقوق فروردین ماه هر فرهنگی مبلغی در حدود ۲۰۰ هزار تومان کسر شده باشد که البته بیش از این مبلغ کسر شده است، در مجموع ۲۰۰ میلیارد تومان از حقوق‌شان کسر شده است و مشخص نیست این حجم بالای پول با کدام دلیل و قانون به جیب دولت ریخته شده است.
بهلولی افزود: ما از دولت یازدهم انتظار داشتیم وقتی که مدعی است اعتراض معلمان به وضع معیشتی‌شان را به رسمیت می‌شناسد، لااقل پولی را از حقوق معلمان کم نکند یا حتی اگر به دلایلی این پول را در ماه اول کم کرد، در ماه‌های بعدی آن را بازگرداند اما فیش‌های حقوقی اردیبهشت ماه نیز در اختیار فرهنگیان قرار گرفته است و خبری از بازگردانده شدن پول کسر شده از حقوق ماه قبل نیست.
او با اشاره به افزایش ۱۴ درصدی حقوق کارمندان دولت در سال جاری، گفت: با احتساب کسری مقرری ماه اول، حقوق معلمان در سال جاری ۱/۲ درصد کمتر از حقوق سایر کارمندان دولت افزایش پیدا کرده است و این تبعیض هیچ توجیه و مبنای قانونی ندارد.
این فعال صنفی معلمان در پایان با اشاره به رای اخیر دیوان عدالت اداری به الزام دولت مبنی بر جبران مابه‌التفاوت تورم و دستمزد کارمندان دولت در سال‌های گذشته، گفت: اگر چه صدور این رای در دولت یازدهم سیاسی است، اما واقعیت این است که دولت نه تنها باید این ما به التفاوت را پرداخت کند که باید تمام مبالغی را که در این سالیان تحت عنوان کسری مقرری ماه اول از حقوق معملمان کسر شده است، به آن‌ها بازگرداند.قالب وبلاگ


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات