دبستان سعدی گناباد
حداقل ارج نهادن معلم با ماست . اما اجـــــــــــر دادن معلم با خداست
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 23 دی 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
تصاویر /استخر عجیب در ژاپن
 
وقتی که از بالا به آن نگاه می‌کنید شبیه به هر استخر معمولی دیگری است که با آبی زلال مواج و درخشان پر شده است. اما شما سخت در اشتباهید.

به گزارش وبسایت رادیو چین، وقتی که از بالا به آن نگاه می‌کنید شبیه به هر استخر معمولی دیگری است که با آبی زلال مواج و درخشان پر شده است. اما شما سخت در اشتباهید. در واقع بازدیدکنندگان این استخر در برابر تصویری سورئال قرار گرفته‌اند؛ چرا که دیگرانی را می‌بینند که لباس پوشیده، در حال قدم زدن هستند یا ایستاده و به اطراف می‌نگرند! از این هم عجیب‌تر اینکه در زیر آب نفس می‌کشند! اما زمانی که بازدیدکنندگان به بخش زیرین گالری راهنمایی می‌شوند همه این ابهامات خیلی زود برطرف می‌شود، چرا که با استخری خالی از آب مواجه می‌گردند! بله به دنیای هنر مدرن خوش آمدید.

استخر شنای جعلی توسط هنرمندی از بوئنس آیرس به نام لئوناردو ارلیخ، در سال ۲۰۰۴ ساخته شد. این سازه توانسته اسباب سرگمی و تجربه‌ای دلنشین را برای بازدیدکنندگان این موزه فراهم کند.

یک گودال با دیواره‌های آبی رنگ که توسط شیشه‌ای شفاف پوشانده شده است. روی این شیشه شفاف را لایه‌ای نازک از آب به میزان ۴ تا ۵ اینچ پر نموده که تأثیری عمیق و واقعی به آن بخشیده است. استخری عجیب که بازدیدکنندگان آن حتی مرطوب هم نشده‌اند.

استخر مختلط و عجیب در ژاپن +عکس

استخر مختلط و عجیب در ژاپن +عکس

استخر مختلط و عجیب در ژاپن +عکس

استخر مختلط و عجیب در ژاپن +عکس

استخر مختلط و عجیب در ژاپن +عکس

استخر مختلط و عجیب در ژاپن +عکس


نوشته شده در تاریخ شنبه 19 دی 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

هستی بسیار گسترده است و غیرممکن است بتوان آن را در یک قاب به تصویر کشید. اما موسیقی‌دانی به نام پابلو کارلوس بوداسی توانسته است با استفاده از نقشه‌های لوگاریتمی جهان از دانشگاه پرینستون و عکس‌های ناسا این کار را انجام دهد. او تصویر بالا را خلق کرده است که جهان قابل مشاهده را در یک صفحۀ گرد نشان می‌دهد.

خورشید و منظومه‌ی خورشیدی ما دقیقاً در مرکز این تصویر قرار گرفته است و بر گرداگرد آن در حلقۀ بیرونی‌اش کهکشان راه شیری قرار گرفته است. در حلقه‌های بعدی کهکشان‌های دیگر مانند آندرومدا (Andromeda) و بقیۀ شبکۀ کیهانی، تشعشعات زمینه‌ای ریز موج‌های کیهانی باقی مانده از انفجار بزرگ (Big Bang) و در نهایت حلقه‌ای پلاسمایی قرار گرفته که آن هم حاصل انفجار بزرگ است.

احتمالاً میدانید که لگاریتم به ما کمک می‌کند رقم‌های بسیار بزرگ را درک کنیم، و در این مورد خاص، فاصله‌های بسیار بزرگ را. بازنمایی دایره‌ای تمام اجزاء هستی نسبت به نمایش دادن تمام اجزاء به صورت مقیاس‌های خطی کمک می‌کند عظمت و شکوه هر بخش از این دایره بهترنشان داده شده و در مقایسه با دایره‌های کوچکتر قبلی مشخص‌تر باشد. به این دلیل است که تمام هستی قابل مشاهده داخل نمای دایره‌ای جور می‌شود.

تماشا کنید: نمایی منحصر به فرد از کل هستیبوداسی این ایده را پس از آن فهمید که در یکی از جشن تولدهای پسرش برای او هگزافلگزاگون (Hexaflexagon) درست کرده بود. (اگر نمیدانید هگزافلگزاگون چیست، ویدئو زیر را ببنید) او در نامه ‌ای به Tech Insider توضیح داده است که : «زمانی که من داشتم هگزافلگزاگون‌ را برای هدیۀ تولد پسرم می‌کشیدم، شروع کردم به کشیدن نماهایی دایره‌ای از کیهان و منظومۀ خورشیدی. در آن روز، ایده‌ی زاویۀ دید لوگاریتمی به ذهنم رسید و در روزهای پس از آن توانستم با استفاده از فوتوشاپ و تصویرهای ناسا و اضافه کردن برخی بافت‌ها توسط خودم، این تصویر را سر هم کنم.»نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 17 دی 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
 مرحوم آیت الله بهجت تقید خاصی درباره ترک غیبت داشتند.
 مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود: مرحوم حاج آقا حسین قمی خیلی مقید بود که در مجلسش غیبت نشود، حتی بعضی از معاصرین به او اعتراض می‌کردند که تو نمی‌گذاری ما حرف بزنیم، فورا می‌گویی: غیبت نکن!

مرحوم آقا سید عبدالهادی شیرازی (از مراجع تقلید نجف اشرف) نیز تقیدی را که حاج آقا حسین – رحمت الله- در ترک و جلوگیری از غیبت داشت، دارا بود. ما در ابتدا می‌گفتیم گویا محال است که کسی چنین تقیدی را داشته باشد ولی وقتی با او اختلاط و معاشرت کردیم، دیدیم نه بابا ممکن است و هیچ هم محال نیست.

کتاب در محضر حضرت ‌آیت ا... العظمی بهجت - ص 19 محمد حسین رخشاد

نظر آیت الله بهجت درباره ترک غیبت


نوشته شده در تاریخ شنبه 5 دی 1394 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گنابادقالب وبلاگ


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات