دبستان سعدی گناباد
حداقل ارج نهادن معلم با ماست . اما اجـــــــــــر دادن معلم با خداست
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 31 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

 

گرامی باد آغاز هفته دفاع مقدس

و یاد و خاطره تمامی شهدای انقلاب وامام شهدا

درود به روان پاک همه این عزیزان

تقدیم به پیشگاه مقدسشان

صلوات

 نوشته شده در تاریخ شنبه 29 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
 

نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت در مدارس مجتمع............

 

 همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید مراسم ویژه‌ای روز اول مهر ماه از ساعت هشت صبح در تمامی مدارس تحت پوشش مجتمع آموزشی و پرورشی شهید دکتر ایت شهرستان گناباد  برگزار می‌شود.

درمرکز مجتمع مراسم ویژه ای راس ساعت هشت صبح روز سه‌شنبه اول مهر ماه برگزار خواهد شد وجناب اقای رازی مدیریت محترم مجتمع  به سخنرانی می‌پردازند.

همچنین مراسم ویژه دیگری نیز در دبیرستان معلم شهید محمدی ثانی وبا حضور مدیر محترم دبیرستان  برگزار می‌شود که سخنران این مراسم مربی محترم پرورشی دبیرستان است.

در دبیرستان دخترانه 15 خرداد هم با حضور مدیر و کادر آموزشی مراسم ویژ های برپا خواهد شد.

در آموزشگاه های افتخار و نقوی هم مراسم ویژه ای با شکوه خاص و حضور مدیران فهیم و سخت کوش این دو آموزشگاه و کادر آموزشی جدید برگزار خواهد شد.

مراسم ویژه زنگ شکوفه‌ها نیز ساعت 9 صبح روز دوشنبه 31 شهریور ماه در مدارس ابتدایی مجتمع برگزار خواهد شد.

ضمنا جهت عرض خداقوت و تبریک آغاز سال تحصیلی جدید مدیریت محترم مجتمع در محل مدارس تحت پوشش حاضر و

عرض ادب و احترام و نیز آرزوی توفیق در سال تحصیلی جدید برای تمامی همکاران محترم خواهند داشت.نوشته شده در تاریخ شنبه 29 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
 

 

وزیرآموزش و پرورش درآستانه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی 94-93 پیامی صادر کرد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، پیام دکتر علی اصغر فانی به شرح زیر می باشد:

به نام یگانۀ دانایی و توانایی

قسم به قلم و آنچه می نویسند؛ و سپاس بی قیاس خداوندی را که به بشر قدرت اندیشه و توان فکرت آموخت و اسباب تعالی او را فراهم ساخت

هدف غایی آفرینش،تکامل انسان است، و به تعبیر معمارکبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره): اساس علم بر تربیت انسان است. اهمیت تعلیم و تربیت در فرهنگ دینی و ملی ما موجب شده تا نهاد خدوم آموزش و پرورش والاترین جایگاه را در ذهن و ضمیر فرهیختگان داشته باشد، به نحوی که مقام معظم رهبری(مدظله العالی)آموزش و پرورش را منشاء همه تحولات عظیم در حوزه انسان سازی می دانند و همه دستگاه ها را امر به حمایت آن می نمایند و می فرمایند:« همه دستگاه ها وظیفه پشتیبانی از آموزش و پرورش را برعهده دارند و هر قدردرآموزش و پرورش هزینه و سرمایه گذاری شود، نتیجه مضاعف خواهد داشت. چرا که این دستگاه، ریشه و مبنای همه پیشرفت های حال و آینده کشور است.» در اهمیت این صدرنشینی آموزش و پرورش رئیس جمهور محترم نیز می فرمایند:« دولت هر کاری که بتواند  با خلوص نیت در امر آموزش و پرورش انجام می دهد.»

اینجانب با نهایت مسرت آغاز سال تحصیلی 94-1393 را دردومین سال فعالیت دولت«تدبیر و امید»که طلیعه آن مزین به «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی»است به جامعه پرنشاط دانش آموزی و فرهنگیان فرهیخته  ایران اسلامی تبریک و شاد باش می گویم و امیدوارم به فضل الهی و با یاری شما معلمان،آموزگاران و مربیان گرانقدر بتوانیم آینده سازان کشور را بیش از پیش برتارک دانایی و سپهر سعادت رهنمون گردیم.

مسئولیت خطیر وحساس تعلیم و تربیت و مطالبات رئیس جمهور محترم، مبنی بر توسعۀ  همه جانبۀ آموزش و پرورش و بسط «فرهنگ گفت وگو »، ترویج«تفکر انتقادی»و تلاش برای اجرای سیاست های«ارتقای کیفیت مدیریت آموزشگاهی»،«ساماندهی و بهسازی نیروی انسانی»،«توسعه مشارکت »،«تمرکز زدایی» تکلیف امروز ما را در آموزش و پرورش مضاعف ساخته است تا علاوه بر تحقق راهبرد «کیفیت بخشی» با ابتنای بر امید و اعتدال، بتوانیم اقدامات موثری برای عملیاتی کردن سند تحول بنیادین، مبنی بر دستیابی دانش آموزان به مراتبی از حیات طیبه، توسعه عدالت آموزشی، ارتقای منزلت و مقام فرهنگیان وتعالی نظام آموزش و پرورش به عمل آوریم.

و اکنون به استقبال مهرمی رویم با مجموعه ای غنی از طرح ها و برنامه های عملیاتی تعالی بخش، هم چون توسعه پژوهش سراهای دانش آموزی به عنوان کانون های عبورازحافظه محوری و تقویت تفکر و اندیشه، بدیعه پردازی و پژوهش؛ و از سوی دیگر تعالی مدیریت آموزشگاهی به منظور آغاز کیفیت بخشی در آموزش و پرورش و اجرای یکصد برنامه در راستای عملیاتی شدن سند تحول بنیادین در ساحت های شش گانۀ تربیت و توسعه مشارکت های همه جانبه و سپردن امور به مردم و کاهش تمرکززدایی در نظام آموزش و پرورش. امیدوارم به زودی شاهد اثرات و ثمرات پربار و مبارک این طرح ها و برنامه ها با همت و عزم ملی برای بهبود و ارتقای نظام تعلیم و تربیت باشیم.

آموزش و پرورش دولت «تدبیر و امید» در سایه الطاف الهی وعنایات حضرت ولی عصر(عج)و حمایت های بی دریغ مقام معظم رهبری(مدظله العالی)مصمم است با جلب مشارکت آحاد جامعه و اولویت بندی مسائل و چالش‌های نظام تعلیم و تربیت با ارایه راهکارهای برون رفت از آن  بتواند با پرهیز از هرگونه شتاب‌زدگی مطابق با فرهنگ غنی ایرانی اسلامی مسیر پیشرفت جوانان و آینده سازان این مرز و بوم را بیش از پیش هموار سازد.

علی اصغر فانی
وزیر آموزش و پرورشنوشته شده در تاریخ جمعه 28 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
دبیر اول کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت:
 یکی از گام های مهم در تکریم فرهنگیان، معرفی جایگاه آن ها در جامعه است زیرا معلم زیرساخت توسعه کشور بوده و مهم ترین محصول نظام منابع انسانی است.
 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از خبرگزاری پانا، علیرضا سلیمی درباره نظام رتبه بندی معلمان، گفت: در سند تحول بنیادین به نظام رتبه بندی معلمان اشاره شده و مقام معظم رهبری هم به اجرا شدن این موضوع نیز تاکید داشتند.

وی افزود: بنابراین باید اقداماتی در اجرای این موضوع به طور سریع انجام شده و توسط دولت اجرایی شود. شاید به دلیل محدودیت مالی این طرح اجرا نشده اما باید دولت در قالب طرحی آن را بازنگری کند.

دبیر اول کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به صحبت های وزیر آموزش و پرورش گفت: انتظار ما این است که هرچه سریع تر لایحه توسط وزارت آموزش و پرورش و دولت به مجلس ارائه شود. زیرا مجلس کاملا آمادگی برای تسهیل در اجرای این طرح را دارد.

سلیمی در پاسخ به این سوال که گام نخست برای ارتقای منزلت فرهنگیان چیست، گفت: یکی از گام های مهم در تکریم فرهنگیان، معرفی جایگاه آن ها در جامعه است زیرا معلم زیرساخت توسعه کشور بوده و مهم ترین محصول نظام منابع انسانی است.

وی عنوان کرد: معلم می تواند فرهنگ سازی و برای اداره کشور رای گذاری کند. او می تواند اخلاق و رفتاریات خود را در جان نسل های آینده بگنجاند و معرفت را در وجود دانش پژوهان بنیان گذاری کند.

به گفته وی اگر جایگاه معلم را درست تبیین کنیم قطعا تکریم منزلت او شکل می گیردنوشته شده در تاریخ چهارشنبه 26 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
انتظارجناب آقای دکتر  روحانی از آموزش و پرورش
 
رییس جمهوری با تاکید بر اهمیت و جایگاه ویژه آموزش و پرورش گفت: زیربنای تحول بزرگ روحی، فکری و علمی نسل جوان کشور آموزش و پرورش است و باید با کمک همه بخش‌های جامعه کیفیت آموزش و پرورش کشور بیش از پیش ارتقاء یابد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر سه شنبه در هفتصد و پنجاه و دومین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اجرای سند تحول نظام آموزش کشور، گفت: مشکلات موجود در نظام آموزشی کشور تنها از طریق دولت مرتفع نمی‌‌شود و باید زمینه حضور بخش خصوصی در اداره مدارس غیردولتی را فراهم کرد.

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه تصریح کرد: دولت وظیفه دارد زمینه حضور و مشارکت بخش خصوصی در ارکان مختلف جامعه بویژه در عرصه آموزش را فراهم نماید. رییس جمهوری با اشاره به اینکه دولت یازدهم وارث مشکلات بسیاری بوده و کشور دارای شرایط اقتصادی‌ ویژه‌ای است، از افزایش بودجه بخش‌های مربوط به آموزش و پرورش ، سلامت و امنیت خبر داد و گفت: تنها راه رشد اقتصادی کشور آماده‌سازی شرایط برای حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در عرصه‌های مختلف است.

دکتر روحانی با بیان اینکه دولت به منظور خروج از رکود و اتمام طرح‌های نیمه تمام، برای اولین بار بیش از صددرصد بودجه مصوب طرح‌های عمرانی در استان‌ها را در ۵ ماهه اول سال جاری تخصیص داده است، گفت: حل مشکلات بخش‌های مختلف در گرو تحول اقتصادی است.

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به نقش صدا و سیما در تشویق و ترغیب امر سوادآموزی اظهار امیدواری کرد با افزایش کیفیت نظام آموزشی کشور و فراگیر شدن آن ، معضل بی‌سوادی از جامعه رخت بربندد.
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش بر حمایت شورای عالی انقلاب فرهنگی از سیاست‌هایی که منجر به تبلیغ و ترویج نمادها و نشانه‌های ایرانی - اسلامی در جامعه ‌شود، تأکید کرد و گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی باید برای حفاظت از هویت فرهنگی کشور سیاست‌هایی را تنظیم و تبلیغ کند که منجر به رایج شدن کاربرد نمادها و نشانه‌های ایرانی – اسلامی در بخش‌های مختلف جامعه شود.

دکتر روحانی از دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی خواست تا با هدف‌گذاری صحیح، سیاست‌گذاری و تبیین نقشه راه و استفاده از توان شورای مهندسی فرهنگی ، ساز و کاری مناسب برای ترویج، اجرا و نظارت بر طرح استفاده از نمادها و نشانه‌های ایرانی – اسلامی بیندیشد.

در این جلسه همچنین به پیشنهاد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دکتر محمدرضا محمدی ساردو، دکتر انوش برزیگر و دکتر محمدرضا میری‌بنجار به ترتیب به ریاست دانشگاه‌های علوم پزشکی جیرفت، علوم پزشکی گیلان و علوم پزشکی سیستان و بلوچستان برگزیده شدند.

در این جلسه دکتر فانی وزیر آموزش و پرورش گزارش مبسوطی از اجرای سند تحول نظام آموزش کشور، اجرای آزمایشی طرح تعالی در ۵ هزار و ۷۰۰ مدرسه از ابتدای مهر امسال ، سازماندهی و بهسازی منابع انسانی، بودجه و هزینه‌ها و همکاری با سایر دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها ارایه کرد و از برنامه‌های وزارتخانه متبوعش برای کیفی‌سازی آموزش و توزیع مناسب نیروی انسانی در سراسر کشور خبر داد.


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 26 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
                             جناب آقای حسین باقری، معاون سابق آموزشی مدیریت آموزش و پرورش گناباد
                                  به عنوان رییس موسسه آموزش عالی پارس رضوی گناباد انتخاب شد

 
دکتر حسین نجاری، عضو هیئت موسس موسسه آموزش عالی پارس رضوی گناباد گفت: در جلسه اعضای هیئت موسس این مرکز دانشگاهی،آقای حسین باقری به عنوان رییس جدید موسسه آموزش عالی پارس رضوی انتخاب شد.
قبل از این دکتر حسین نجاری رییس این موسسه بود که در چند هفته گذشه به عنوان معاون آموزشی، پژوهشی و دانشجویی مجتمع آموزش عالی گناباد انتخاب شده است.
 
 
 
                                             ضمن عرض تبریک خدمت همکار محترم جناب آقای باقری ،
                                            امیدواریم در مسئولیت جدید هم مثل گذشته موفق و موید باشند
                                                                                 انشاءالله


نوشته شده در تاریخ سه شنبه 25 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

آغاز رسمی ویژه برنامه های پروژه مهر سال 93 با تقدیر از ورودی های مدارس نمونه................

با نصب پارچه نوشته ای در میدان مرکزی روستای مند

از تمامی قبولی ها ی مدارس نمونه دولتی مدارس تحت پوشش مجتمع

تقدیر بعمل آمد

و پروژه مهر بطور رسمی کار خود را آغاز کرد.

هر چند با کار شبانه روزی مدارس در طول تابستان این مهم از اول تعطیلات آغاز شده بوده است

و با ابلاغ مدیریت محترم مجتمع رسمیت یافته است

ولی با نصب این پارچه نوشته حال و هوای ماه مهر و بوی مدرسه در فضای مند پیچید.

مدارس با همت مدیران پر تلاش کاملا آماده اشتقبال از فراگیران می باشد

با امید به در پیش داشتن سالی پر بار و نوید بخش

انشاءاللهنوشته شده در تاریخ دوشنبه 24 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

نوشت افزار های بومی، اول مهرماه در گناباد رونمایی می شود

نوشت افزار های بومی، اول مهرماه در گناباد رونمایی می شود

                               مدیر آموزش و پرورش گناباد از رونمایی دفاتر تحریری مخصوص دانش آموزان گنابادی

                                                 همزمان با جشن بازگشایی مدارس(اول مهر ماه) خبر داد.

«سید محمد مهدوی»  با اعلام این خبر افزود: اقدام بدیع، ابتکاری و ارزشمندی که در گناباد در خصوص نوشت افزارهای بومی برای دانش آموزان شهرستان آغاز شده است؛ همزمان با جشن بازگشایی مدارس در اول مهرماه با حضور مسئولین شهرستان، مدیران آموزش و پرورش، دانش آموزان و اولیاء آن ها رونمایی خواهد شد.

وی ادامه داد: به دلیل اهمیت این اقدام مهم که در جهت گسترش و نشر فرهنگ بومی گناباد می باشد، درصدد هستیم مراسم رونمایی با حضور مدیران و مسئولین استانی صورت گیرد.

سید محمد مهدوی ، با اشاره به اینکه گسترش و نشر فرهنگ بومی هر منطقه به همت و تلاش اهالی خود آن منطقه محقق می شود، نوشت افزارهای بومی را اقدامی مثبت در راستای نهادینه کردن مسائل دینی و تربیتی در گناباد دانست و تصریح کرد: گناباد با توجه به سبقه دینی به عنوان یک شهر الگو در تهیه نوشت افزارها با رویکرد تربیتی، دینی و بومی به همت جوانان خوش فکر شهرستان گام برداشته که در همین جا صمیمانه از ابتکاری که آقای سعید مقدم در این خصوص به خرج داده تشکر می کنم.

وی ادامه داد: در همین راستا مدیریت آموزش و پرورش با همت همکاران، مدیران و دانش آموزن در سال تحصیلی جدید تمام تلاش خود را در جهت نشر فرهنگ بومی گناباد با این ابتکار جدید انجام خواهد داد.

 نوشته شده در تاریخ یکشنبه 23 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

گردهمایی ائمه جماعات روحانی مدارس گناباد

 

 

 درآستانه آغاز سا ل تحصیلی 94/93 گردهمایی ائمه جماعات روحانی  مدارس گناباد با حضور مدیرآموزش و پرورش ،معاون پرورشی و مسئول اقامه نماز مدارس درمحل نمازخانه این مدیریت برگزارشد.
جناب آقای مهدوی مدیرمحترم  آموزش و پرورش گناباد باتاکید براقامه نمازجماعت  در مدارس وبیان اهمیت وجایگاه این فریضه بزرگ دراسلام ،اعلام نمود امسال درنود آموزشگاه نماز باحضورامام جماعت اقامه خواهد شدودردیگرمدارس توسط همکاران محترم فرهنگی بحث اقامه نمازجماعت راخواهیم داشت
مدیرآموزش و پرورش گناباد دراین جلسه دو ساعته ضمن  قدردانی از همکاری ائمه جماعات درسال گذشته گفت روحانیون محترم باحضوردرمدارس واقامه نمازجماعت درکناردانش آموزان عزیز می توانند موثر وبازوی توانمند مدیران ما باشندو با ارائه برنا مه ها وطرحهای سازنده خود گامهای موثری درزمینه فعالیتهای تربیتی بردارند.
وی گفت: باهماهنگی وبرنا مه ریزیهای  صورت گرفته انشالله امسال مشکل فضا وامکانات گرمایشی وسرمایشی نمازخانه ها رفع وتاحدودی برطرف شده است و با همت خیرین ارجمند وتلاش بی شائبه مدیران محترم فضایی مناسب ودرشان دانش آموزان فراهم گردیده است.
حجه الاسلام رحمانی مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد ،سالاری معاون پرورشی و حجه الاسلام نیک رو مسئول اقامه نمازمدیریت هم دراین مراسم به بیان نکاتی درخصوص اقامه نماز پرداختند ودرادامه اعزه محترم نظرات وپیشنهادات خودرا اعلام نمودند
آنچه از تصاویر پیداست  حضور ائمه جماعات روحانی مشغول در طول سال تحصیلی بوده که دعوت شده اند و
 جای خالی همکاران بصیری که در طول سالهای گذشته خالصانه و بی منت هر روزه توفیق برگزاری نماز جماعت را دارند
و زحمت امام جماعت مدارس محروم از روحانی را کشیده و به منزل مقصود می رسانند شدیدا خالی بوده است.
ای کاش این همایش با حضور تمام ائمه جماعات روحانی و فرهنگی برگزار می شد
با این حرکت تقدیر معنوی از همکاران خدوم ما هم بعمل می آمد.
با امید به دقت بیشتر در برگزاری این گونه نشست ها
در آینده انشاءالله.
استدعا دارم همراهی بفرمایید با تصاویری از این جلسه که در نمازخانه مدیریت برگزار شده است.نوشته شده در تاریخ یکشنبه 23 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
محققان دانشگاه پرینستون با همکاری «داریوش صدری» در تلاش برای پاسخ‌دادن به پرسش‌های بنیادی فیزیک ماده،
 نور را به بلور تبدیل کردند.
محققان دانشگاه پرینستون با همکاری «داریوش صدری» در تلاش برای پاسخ‌دادن به پرسش‌های بنیادی فیزیک ماده، نور را به بلور تبدیل کردند.

آن‌ها به دنبال ساخت موادی مانند ابرخازن‌ها در دمای اتاق هستند و فوتون‌ها (پایه‌ترین عنصر نور) را به یکدیگر قفل کردند به طوری که در یک مکان ثابت شدند. نتایج حاصله در آینده امکان تولید مواد مختلف را فراهم می‌کند و محققان در نظر دارند از این شیوه برای پاسخ به پرسش‌های بنیادین ماده استفاده کنند.

تیم علمی حاضر در این مطالعه به دنبال کنکاش و در نهایت کنترل‌کردن و جهت‌دهی جریان انرژی در سطح اتمی بودند و هدف از این تلاش درک بهتر مواد موجود و فرآیندهای ارزیابی موادی اعلام شد که جامعه علمی اکنون قادر به تولید آن‌ها نیست.

داریوش صدری، محقق پسادکترا و یکی از اعضای حاضر تیم تحقیقاتی با همکاری همکارانش از ادغام فوتون‌ها و اتم‌ها برای طراحی تعاملات قوی بین فوتون‌ها استفاده کردند؛ این تعاملات به رفتار دسته‌جمعی کاملا جدیدی برای نور و فازهای ماده مانند مایعات و بلورها انجامید.

دانشمندان قرن‌هاست که ماهیت نور را کنکاش می‌کنند و دریافته‌اند نور گاهی اوقات مانند یک موج و گاهی اوقات مانند یک ذره رفتار می‌کند، با این حال محققان آزمایشگاه دانشگاه پرینستون رفتار جدیدی را برای نور مهندسی کردند.

آن‌ها موقعیتی را طراحی کردند که در آن، نور به طور کارآمدی مانند یک ذره عمل می‌کند به طوری که دو فوتون می‌توانند با یکدیگر تعامل قوی داشته باشند. در یکی از حالت‌های طراحی‌شده، نور مانند مایع رفتار کرد و در حالت دیگر رفتاری جامدمانند داشت.

جزئیات این مطالعه در مجله Physical Review X منتشر شد.


نوشته شده در تاریخ یکشنبه 23 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
‌یک فیزیوتراپ مناسب‌ترین کفش را برای دانش آموزان کفش‌های اسپرت و ورزشی دانست و به خانواده‌ها توصیه کرد که بعدازظهرها جهت خرید کفش برای دانش‌آموزان اقدام کنند.
‌یک فیزیوتراپ مناسب‌ترین کفش را برای دانش آموزان کفش‌های اسپرت و ورزشی دانست و به خانواده‌ها توصیه کرد که بعدازظهرها جهت خرید کفش برای دانش‌آموزان اقدام کنند.

مرتضی عزیزیان در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: همانطور که پا در قسمت انگشتان پهن شده است، کفشی برای پا مناسب است که در قسمت جلو پهن باشد.

وی تصریح کرد: همچنین کفشی مناسب است که بتواند قوس طولی پا را پر کند که متاسفانه بیشتر کفش‌های موجود در بازار این استاندارد را ندارند. افراد می‌توانند در همین راستا و به منظور پرکردن قوس کف پای خود از کفه‌های طبی استفاده کنند.

به گفته این فیزیوتراپ قوس کف پا مانند کمک فنر خودرو عمل کرده و از فشار به زانوها جلوگیری می‌کند و در صورتی که کفش این قوس را پر نکند زانو و مچ پا و نیز مهره‌های گردنی در بلند مدت دچار مشکل می‌شوند.

عزیزیان پاشنه مناسب کفش برای مردان را یک تا 2.5 سانتی‌متر و برای زنان 2.5 تا سه سانتی‌متر دانست و اظهار کرد: کوتاه یا بلند بودن پاشنه کفش بیش از این مقدار می‌تواند ستون فقرات را با مشکلات مواجه کند.

این فیزیوتراپ خاطرنشان کرد: استفاده از کفش‌های پاشنه بلند در طولانی مدت با افزایش قوس کمر و قوس گردن همراه خواهد بود، موجب فشار بر قدام زانو شده و درد زانو ایجاد می‌کند. در نهایت این امر می‌تواند پارگی مینیسک زانو را نیز به دنبال داشته باشد.

عزیزیان همچنین آرتروز زانو را از جمله عوارض بلندمدت پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند عنوان کرد.

وی کفش‌های بدون پاشنه یا به اصطلاح کفش تخت را نیز نامناسب دانست و اظهار کرد: پوشیدن این نوع کفش‌ها نیز در بلند مدت باعث کاهش قوس کمر شده و فشار بسیاری را بر روی استخوان‌های پاشنه پا ایجاد می‌کند. این نوع پاشنه‌ها همچنین موجب ایجاد شکستگی‌های میکروسکوپی در استخوان‌های پا شده که موجب ایجاد درد در این ناحیه می‌شود.

این فیزیوتراپ بهترین جنس کفش را چرم طبیعی دانست و اظهار کرد: پوشش چرمی کفش موجب می‌شود تا پا در آن به راحتی نفس بکشد.

وی با نامناسب دانستن کفش‌های پلاستکی، فوم یا نبوک گفت: بهترین کفش برای دانش آموزان کفش‌های اسپرت و ورزشی است که علاوه بر راحتی، پا می‌تواند تا حد زیادی در آنها نفس بکشد.

عزیزیان بهترین ساعت خرید کفش را بعدازظهرها دانست و افزود: با راه رفتن در طول روز نیم تا یک سانتی‌متر به طول پا افزوده می‌شود و به همین جهت توصیه می‌شود تا در بعدازظهر که پا به بزرگ‌ترین سایز خود می‌رسد، کفش خریداری شود.


نوشته شده در تاریخ یکشنبه 23 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
ورزش علاوه بر تاثیری که بر کاهش وزن و حفظ تناسب اندام دارد، بسیار در حفظ روحیه، نشاط و شادابی موثر است.
ورزش علاوه بر تاثیری که بر کاهش وزن و حفظ تناسب اندام دارد، بسیار در حفظ روحیه، نشاط و شادابی موثر است.

دکتر محمدتقی حولی ساز، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: انجام ورزش و فعالیت بدنی بسیار مطلوب است و زمانی که این ورزش‌ها و نرمش‌ها به صورت جمعی و گروهی انجام می‌گیرد، تاثیر بسزایی در روح و روان افراد دارد. در حالت گروهی، نظم و ترتیب و تداوم ورزش بیشتر است، در حالی که ورزش کردن به صورت انفرادی تداوم چندانی ندارد و معمولا پس از طی زمان نسبتا کوتاهی فرد از ادامه آن سر باز می‌زند.

دکتر حولی ساز افزود: قرار گرفتن افراد در محیط‌های عمومی و جمعی بسیار در اثر بخشی ورزش نیز موثر است. دیده شده افرادی که به صورت گروهی ورزش کرده‌اند، خیلی بهتر و سریع‌تر به نتیجه دلخواه رسیده‌اند، در مقایسه با افرادی که تنها ورزش می‌کنند.

وی افزود: در ورزش جمعی، افراد از هم انرژی می‌گیرند و روحیه و نشاط را به هم قرض می‌دهند و این رمز اثر بخشی بیشتر ورزش‌های همگانی است که متاسفانه اخیرا در پارک‌ها کمتر شاهد انجام آن هستیم.


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 19 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: وزارت آموزش و پرورش، در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی، بسته برنامه ای چند بعدی را اجرا می کند.

 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از معاونت تربیت بدنی و سلامت، مهرزاد حمیدی ، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ، طی سخنانی در مراسم اختتامیه بخش کشوری سومین دوره جشنواره دانش آموزی نوجوان سالم گفت : وزارت آموزش و پرورش ، در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ، بسته برنامه ای چند بعدی را اجرا می کند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: در شرایطی که در جامعه کنونی، دشمن با حمله نظامی و تحریم اقتصادی به نتیجه نرسیده است، تهاجم و شبیخون فرهنگی، نقشه شوم دشمن برای جوانان و نوجوانان است، وظیفه همه ما این است که تلاش کنیم در زمینه مدیریت آسیب‌های اجتماعی و فعالیت‌های پیشگیری درحوزه دانش‌آموزی، در قالب فعالیت های متنوع فرهنگی تربیتی،‌ برای محافظت و مصونیت کودکان و نوجوانان کشورمان،‌ به جهاد بپردازیم و برای این منظور، یکی از بهترین شیوه ها این است که دانش آموزان در یک همکاری چند جانبه‌ی خانواده، مدرسه و رسانه‌های گروهی به همه‌ی ابعاد شخصیتی خود توجه و تمرکز داشته باشند.

وی با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت : رویکرد آموزش و پرورش توجه به ساحت‌های گوناگون و رشد متوازن دانش آموزان است و برای این منظور ، باید فرصت‌های مختلف تربیتی را برای دانش آموزان فراهم نماییم.

حمیدی در تبیین نظام برنامه ریزی آموزش و پرورش جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانش آموزان گفت: وزارت آموزش و پرورش، در قالب سند پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانش آموزان، بسته برنامه ای چند بعدی را طراحی کرده است که شامل برنامه های مختلف آموزشی، فرهنگی و مراقبتی است وجشنواره دانش آموزی نوجوان سالم، یکی از برنامه های این بسته جامع است که طی سه سال اجرا ، شاهد رشد 7 برابری آثار دانش آموزان بوده ایم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات وزارت آموزش و پرورش در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش،‌ علاوه بر کتاب هایی چون مطالعات اجتماعی و سبک زندگی که با رویکرد آموزش مهارت های زندگی در برنامه درسی دانش آموزان گنجانده است، در سال تحصیلی گذشته، یک میلیون و 250 هزار نفر از والدین و160 هزار نفر از کارکنان را تحت پوشش کارگاه های آموزشی پیشگیری قرار داده است. همچنین حداقل 500 هزار شمارگان مجله پیشگیری نوین برای والدین و کارکنان منتشر شده است. در حوزه دانش آموزی نیز ، حداقل 3 میلیون نفر از دانش آموزان از برنامه های مختلف آموزش پیشگیری ، استفاده کردند.

وی در پایان سخنان خود گفت: از جمله فعالیت هایی که درسال تحصیلی جدید و در مهرماه دردستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار دارد، برگزاری المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای است که علاوه بر اهداف ورزشی، یک فرصت ارزنده برای توجه به رشد و پرورش ساحت های مختلف تربیتی دانش آموزان است.

لازم به ذکر است، مراسم اختتامیه بخش کشوری سومین دوره جشنواره دانش آموزی نوجوان سالم ، با حضور مدیران ستاد مبارزه با موادمخدر و وزارت آموزش و پرورش، سه شنبه 18 شهریور ماه 1393درمحل باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت برگزار شد و ضمن تجلیل از دانش آموزان برگزیده بخش کشوری، از تندیس و تمبر یادبود جشنواره ، رونمایی شد. نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 19 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
 

تصاویر صبح سه شنبه رهبر انقلاب در بیمارستان

تصاویر صبح سه شنبه رهبر انقلاب در بیمارستان

تصاویر صبح سه شنبه رهبر انقلاب در بیمارستان


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 19 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
این امر یك پدیده جغرافیایی كاملا طبیعی است. این سنگ‌ها در سرتاسر كف دریاچه خشك، به‌آرامی ‌از سمتی به سمت دیگر حركت می‌كنند. خط سیر و ردی كه ازخود به‌جا می گذارند، اثبات این حركت و جابجایی است.
سنگ های دره مرگ در ایالات متحده آمریکا خودبخود و بدون دخالت عامل انسانی یا غیر انسانی به طور مرموزی حرکت می کنند.

این امر یك پدیده جغرافیایی كاملا طبیعی است. این سنگ‌ها در سرتاسر كف دریاچه خشك، به‌آرامی ‌از سمتی به سمت دیگر حركت می‌كنند. خط سیر و ردی كه ازخود به‌جا می گذارند، اثبات این حركت و جابجایی است.

خط سیر پلایا بستر یك دریاچه خشک و کاملا پهن و هموار است . در حدود ۴ کیلومتر طول و ۲ کیلومتر پهنا دارد . سطح آن با رسوبات سیلتی ورسی و همراه با ترک ها و شکاف هایی پوشیده شده است. شرایط آب و هوایی این منطقه خشک و فقط 12 اینچ در سال بارندگی دارد .

کوه هایی با شیب تند که پیرامون این منطقه قرار گرفته است در هنگام بارندگی میزان گسترده ای از رسوبات را به وجود می آورند.

بررسی شکل دنباله پشت سنگ ها حاکی از آن است که آنها در طول زمان و به تدریج حرکت کرده اند و همچنین بررسی لجن های پیرامون سنگ (کم بودن مواد در جلوی سنگ) احتمال هل دادن توسط انسان و حیوانات یا سایر حرکات کمکی را کم می کند.

در این منطقه باد از جنوب غربی به شمال شرقی می وزد و اغلب دنباله های سنگ موازی با این جریان باد هستند این می تواند نشان دهد که باد عامل عمده حرکت و یا حداقل در بر گیرنده حرکت سنگ هااست .

تندبادهای قدرتمند عامل حرکت این سنگها تصور شده اند . سنگ با لغزش هایی که روی عرض لجن های نرم انجام می دهد حرکتی هم جهت با راستای باد انجام می دهند.

تعداد اندکی از گزارش ها حاکی از پوشیده شدن سطح پلایا با لایه نازکی از یخ بوده است. یکی از فرضیه های موجود این است که آب پیرامون این سنگها یخ می بندد و هنگامی که باد شروع به وزیدن می کند ورقه های یخ را با سنگ به زور می کشد. برخی از محققان آثاری را بر روی سنگهای متعدد یافته اند که به قدرت از این تئوری حرکتی حمایت می کند . ولی در کل انتقال به وسیله ورقه یخ به طور علمی ثابت شده است .

در اغلب آزمایشها و فرضیات باد بعنوان منبع اصلی انرژی این سنگها در نظر گرفته می شود و در حالیکه بر روی ورقه ها و یخ قرار گرفته اند می لغزند و یا به سادگی از سمتی به سمت دیگر بر روی سطح لجن می کنندنوشته شده در تاریخ سه شنبه 18 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

یک متخصص ارگونومی ضمن توضیح درباره ویژگی‌های کیف و کفش مناسب ویژه دانش‌آموزان در عین حال به والدین توصیه کرد که عصرها برای فرزندانشان کفش مدرسه بخرند.

یک متخصص ارگونومی ضمن توضیح درباره ویژگی‌های کیف و کفش مناسب ویژه دانش‌آموزان در عین حال به والدین توصیه کرد که عصرها برای فرزندانشان کفش مدرسه بخرند.

دکتر منصور ضیایی در گفت‌وگو با ایسنا، در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید درباره ویژگی‌های کیف و کفش مناسب برای دانش آموزان گفت: کفه کفش باید نسبتا نرم باشد؛ کفه‌های خیلی نرم و خیلی سفت سبب ایجاد آسیب در دانش آموز می‌شود.

وی با بیان اینکه بهتر است کفش مدرسه اسپرت باشد، ادامه داد: از آنجا که پای دانش‌آموزان ساعات طولانی در کفش است، کفش نامناسب آسیب‌های فراوانی برای قوزک پا، زانو و کمر ایجاد می‌کند. همچنین پاشنه مناسب برای کفش حدود سه سانتیمتر است. کفش بدون پاشنه برای فرد مشکل ایجاد می‌کند و کفش پاشنه بلند نیز موجب انحنای ستون فقرات خواهد شد. همچنین کفش باید از قسمت جلو نیم سانتی‌متر فضای آزاد داشته باشد.

این متخصص ارگونومی خاطرنشان کرد: اینکه گفته می شود کفش بعد از مدتی جاباز می‌کند، اصطلاح نادرستی است و لازم است فرد زمان خرید کفش هر دو لنگه آن را بپوشد و با آن چند قدمی راه برود. بهتر است خانواده‌ها جهت خرید کفش مدرسه، عصرها اقدام کنند چراکه پا فعالیت طول روز خود را انجام داده و به اندازه نرمال رسیده است.

ضیایی در خصوص وزن کفش مناسب نیز گفت: برخی از کفش‌ها به ظاهر راحت هستند، اما وزن مناسبی ندارند و کفش سنگین برای کودکان آسیب‌زا است. اگر قرار است دانش‌آموزان در مدرسه کفش رسمی بپوشند، بهتر است رویه کفش از جنس چرم باشد تا مشکلی را برای پا ایجاد نکند.

این متخصص ارگونومی در خصوص ویژگی‌های کیف مناسب برای دانش آموزان نیز اظهار کرد: بهتر است کیف از نوع کوله‌پشتی دوبنده باشد که توزیع وزن مناسبی روی شانه‌ها ایجاد کند. کیف‌های تک بندی و دستی می‌توانند باعث خمیدگی شانه کودکان شوند؛ چراکه ستون فقرات در کودکان هنوز کامل شکل نگرفته است.

وی با تاکید بر وزن مناسب کیف نیز خاطر نشان کرد: لازم است وسایل غیرضروری درون کیف دانش آموزان قرار داده نشود و وزن کیف تا حدود پنج کیلوگرم باشد، در غیراینصورت فشار اضافی روی ستون فقرات ایجاد خواهد کرد. جنس کوله پشتی نیز بهتر است از برزنت باشد؛ چراکه کوله‌های پلاستیکی تهویه مناسبی ندارند.

ضیایی مناسب بودن اندازه کوله پشتی بر اساس قد دانش آموز را نیز مهم برشمرد و تصریح کرد: گاهی دیده می‌شود کوله‌های بزرگ برای دانش آموزان خریداری می‌شود که این کوله‌ها به درستی در ناحیه کمر قرار نمی‌گیرند و کشیدگی ستون فقرات به سمت پشت را در پی خواهند داشت.


نوشته شده در تاریخ سه شنبه 18 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

سر خم می سلامت

 

http://www.dolatebahar.com/media/image/userdata/284181827-1-10701953_285729684948446_6197570180839578557_n.jpg

 

   
  


نوشته شده در تاریخ سه شنبه 18 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
انجمن حقوق بشر بحرین با صدور بیانیه ای اعلام کرد، در سال 2013 میلادی 171 نوجوان دانش آموز کمتر از هجده سال در این کشور بازداشت شده‌اند.
العالم به نقل از روزنامه "الوسط" بحرین، ۷۷ نفر از این افراد در زمان بازداشت ۱۸ ساله، ۴۶ نفر ۱۷ ساله، ۳۱ نفر ۱۶ ساله، ۱۴ نفر ۱۵ ساله و سه نفر ۱۴ ساله بوده اند.

۵۰ نفر از این افراد به تجمع غیر قانونی، ۲۷ نفر به شورش، ۱۹ نفر به حمل بطری های آتش زا (کوکتل مولوتوف)، ۱۰ نفر به تلاش برای قتل و ۹ نفر به حمله و آتش زدن گشتی های پلیس متهم هستند.

"احمد الحجیری" دبیر کل انجمن حقوق بشر بحرین با تاکید به ضرورت در نظر گرفتن آینده دانش آموزان بازداشت شده، گفت: نباید آینده این دانش آموزان را خراب کرد و بازداشت آنها غیر انسانی است.

بر اساس این گزارش برخی از این دانش آموزان پس از گذراندن دوره کوتاهی در زندان آزاد یا به ۴۵ روز حبس محکوم شدند، ۱۵ نفر به ۸ ماه تا ۲۱ سال و ۶ ماه ، ۹ نفر به یک تا ۵ سال، یک نفر به ۱۰ سال و ۳ نفر به ۱۵ سال زندان محکوم شدند.

نحوه بازداشت و شرایط زندان این دانش آموزان نیز به گفته انجمن حقوق بشر بحرین غیر قانونی بوده است. به عنوان مثال یکی از زندانیان مزبور از ناحیه سر مورد اصابت گلوله ساچمه ای قرار گرفته است و شماری شکنجه شده اند.

از درمان دانش آموزان بازداشتی در زندان یا بیرون از زندان هم جلوگیری می شود به همین دلیل برخی از خانواده های زندانیان به خاطر جلوگیری مسئولان زندان از مداوای فرزندانشان شکایت کرده اند.


نوشته شده در تاریخ سه شنبه 18 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
 
نتیجه نهایی کنکور سراسری سال ۹۳ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.
 
اسامی پذیرفته شدگان کنکور سراسری سال 93 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org قرار گرفت.

ثبت‌نام از داوطلبان آزمون سراسری برای پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه‌حضوری، مجازی و بین‌الملل دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و کدرشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد، پیام نور و موسسات آموزش عالی، غیرانتفاعی و غیر دولتی در دو مرحله انجام شد که در مجموع یک میلیون و 31 هزار و 322 نفر متقاضی شرکت در آزمون سراسری بودند.

پذیرفته شدگان از 22 تا 25 شهریور برای ثبت‌نام در دانشگاه‌ها فرصت دارند.نوشته شده در تاریخ دوشنبه 17 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

وزیر آموزش و پرورش به مناسبت درگذشت خواهر مکرمه جناب آقای محمد علی نجفی سرپرست وزارت علوم،
تحقیقات و فناوری پیامی صادر کرد.
 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، پیام دکتر علی اصغر فانی به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و اناالیه راجعون

کُلُّ مَنْ عَلَیْهَا فَانٍ وَیَبْقَی وَجْهُ رَبَّکَ ذُو الْجَلالِ وَالإکْرَامِ

برادر ارجمند جناب آقای محمد علی نجفی

سرپرست محترم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

درگذشت خواهر مکرمه‌تان موجب تالم و تاثر  خاطر اینجانب گردید.

مشیت الهی بر این تعلق گرفته که بهار فرحناک زندگی را خزانی ماتم زده به انتظار بنشیند و این، بارزترین تفسیر فلسفه آفرینش در فراخنای بی‌کران هستی و یگانه راز جاودانگی اوست، در عین حال وظیفه خود می دانم ضمن عرض تسلیت مصیبت وارده به خانواده محترم معزی، غفران ابدی برای آن مهاجر الی الله و صبری جمیل برای جناب‌عالی و سایر بازماندگان از درگاه ایزدمنان مسألت نمایم.

علی اصغر فانی

وزیر آموزش و پرورشنوشته شده در تاریخ دوشنبه 17 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
من مسیح را در رهبری ایران دیدم!
 
افسران - نظر پوتین بعد از دیدار با رهبر معظم انقلاب: من مسیح را در رهبری ایران دیدم!


نوشته شده در تاریخ دوشنبه 17 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

جهت شفای هر چه سریعتر رهبر عزیزمان همه با هم دست به دعا بر می داریم.

تقدیم به پیشگاه مقدس و نورانی امام خامنه ای:

.............................

جاده مانده است و من و این سر باقیمانده
رمقی نیست در این پیكر باقیمانده

نخل‌ها بی سر و شط از گل و باران خالی
هیچ كس نیست در این "سنگر باقیمانده"

تویی آن آتش سوزنده‌ی خاموش‌شده
منم این سردی خاكستر باقیمانده

گرچه دست و دل و چشمم همه آواره شده،
باز شرمنده‌ام از این سر باقیمانده

روز و شب گرم عزاداری شب‌بوهاییم،
من و این باغچه‌ی پرپر باقیمانده

پیشكش باد به یكرنگی‌ات ای مردترین!
آخرین بیت در این دفتر باقیمانده:

تا ابد مردترین باش و علمدار بمان!
با توام ای یل نام‌آور باقیمانده
.................نوشته شده در تاریخ دوشنبه 17 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

جمعه خونین تهران

17شهریور تكرار عاشورا و میدان شهدا تكرار كربلا و شهدای ما تكرار شهدای كربلا و مخالفان ملت ما تكرار یزید و وابستگان او هستند.

امام خمینی (ره)

دولت جمشید آموزگار كه از نخستین روزهای زمامداری، سیاست تحمیق مردم را پیش گرفته بود و می خواست با همان سازمان های امنیتی موجود، بحران ها را پشت سر بگذارد و رژیم را حفظ كند، نتوانست در برابر امواج توفنده ی انقلاب اسلامی پایداری كند.

تظاهرات مردمی و راهپیمایی های عظیم، روز به روز گسترش می یافت و مراكز فساد، قمارخانه ها وكاباره ها مورد هجوم مردم قرار می گرفت و اعتراضات مردمی علنی تر می شد. به دنبال شكست كابینه آموزگار و ناتوانی دولت در پاسخگویی به استیضاح نمایندگان مجلس فرمایشی شورای ملی در خصوص حادثه سینما ركس آبادان و قاطعیت انقلابی مردم در پیشبرد خواسته هایشان، پس از یك سال در چهارم شهریور 1357، مجبور به استعفا شد و مهندس جعفر شریف امامی كه از رجال مشهور وابسته رژیم كه 15 سال رئیس مجلس سنا و در سال 1339، نخست وزیر بود، به قصد كنترل اوضاع، از طرف شاه مامور تشكیل كابینه شد. نقشه امریكا این بود كه با این تغییر و تحول تا حدی از خشم و نفرت عمومی بكاهد. شریف امامی برنامه دولت خود را براساس آشتی ملی و احترام به روحانیت قرار داد و با آزادی 237 نفر از زندانیان سیاسی و تعطیلی قمارخانه ها و كازینوها تلاش كرد خود را مردمی نشان دهد. ولی این ترفندها كارساز نشد و همان روز كه مصادف با شهادت مولای متقیان علی (ع) بود ، تظاهرات و برخوردهای خونین ادامه یافت

در پنجم شهریور تظاهرات گسترده مردم در شهرهای قم، تهران و ... ادامه پیدا كرد و ده ها نفر نیز به شهادت رسیدند. رژیم شاه در یك عقب نشینی آشكار، تقویم شاهنشاهی را كه چندی پیش (سال 1354) رسمی كرده بود، مجدداً به تقویم هجری شمسی مبدل ساخت.

در ششم شهریور 1357 امام خمینی (ره) خطاب به ملت پیامی منتشر كرد و نسبت به  حیله های دشمنان اسلام و تعویض مهره ها، تغییر تقویم و ... اعلام خطر نمود:

در این موقع حساس تاریخ ایران، شاه به وسیله كارشناسان خود دست به توطئه خطرناكی زده است كه با اندكی سستی و تغافل، ملت ایران باید از به دست آوردن آزادی و استقلال و حقوق بشر مایوس شود و خود را برای همه نوع اختناق و شكنجه و قتل و غارت مهیا كند و اسلام باید از احكام نورانی خود چشم بپوشد... .

... ملت ایران بداند كه در لب پرتگاهی است كه با اندكی غفلت، سقوط می كند و تمام زحمات و  رنج های چندین ساله او پایمال می شود و تا آخر روی سعادت نخواهد دید و در نزد خدای متعال مسئول است... .

سیزدهم شهریور(عید فطر) برگزاری راهپیمائی بزرگ در تهران

اختناقی كه رژیم از سال ها قبل ایجاد كرده بود، در یكی ، دو ماه اخیر به اوج خود رسیده بود، اما پیگیری ادامه نهضت از طرف امام (ره) و روحانیت معظم، در روز عید فطر آن سال تجلی نمود و مردم در شهرهای خمین، تهران، قم، كرج و ایلام و دیگر شهرها پس از برگزاری نماز عید به حركت در آمدند و شعارهای كوبنده بر ضد رژیم سر دادند و  بزرگ ترین راهپیمایی ها در تهران با شركت نزدیك به یك میلیون نفر برگزار شد و روزنه امید پیروزی و نقطه عطف تاریخ سازی را در نهضت اسلامی پدید آورد. تظاهر كنندگان با  مشت های گره كرده و فریادهای كوبنده خواستار بركناری رژیم شاهنشاهی و تاسیس حكومت اسلامی شدند.

راهپیمایان در تهران با ابراز محبت به سربازان و بوسیدن آن ها خواستار پیوستن ارتش به ملت شدند. امام خمینی (ره) به مناسبت این راهپیمایی، اعلامیه ای منتشر و خطاب به ملت ایران فرمودند:

مردم مسلمان ایران به دنبال برگزاری نماز عید، دست به عبادت ارزنده دیگری زدند كه آن فریادهای كوبنده علیه دستگاه جبار و چپاولگر برای به پا داشتن حكومت عدل الهی است كه كوشش در این راه از اعظم عبادات است وفدایی دادن در راه آن سیره انبیا عظام خصوصا  نبی اكرم اسلام و وصی بزرگ او امیرمومنان است... .

ملت عظیم الشأن ایران! نهضت خود را ادامه داده و هرگز سستی به خود راه ندهید كه نمی دهید. مطمئن باشید به امید خدا پیروزی و سرافرازی نزدیك است.

امام خمینی (ره) در این اعلامیه ارتشیان را برادران خود خوانده و خواستار احترام بیشتر به آنان شدند و فرمودند:

... ای سربازان غیور كه برای وطن و كشور خود فداكاری می كنید، به پا خیزید، ذلت و اسارت بس است، پیوند خود را با ملت عزیز استوارتر كنید... .

تظاهرات روز عید فطر زمینه ای برای تظاهرات 16 شهریور گردید. در این روز راهپیمایی بزرگ تهران انجام شد. ابتدا ماموران كوشش كردند كه جلوی راهپیمایی را بگیرند و چون توفیقی نیافتند خود نیز به دنبال جمعیت به حركت در آمدند.

راهپیمایی و تعطیل عمومی شانزدهم شهریور به واسطه اعتراض مردمی به جنایات رژیم و كشتار مردم در روزهای پیشین بود . ماموران رژیم از شب قبل در میدان های مهم شهر مستقر شده و آماده هرگونه درگیری با تظاهركنندگان بودند. حركت از قیطریه آغاز شد و به طرف میدان آزادی ادامه یافت. در این راهپیمایی شعارهای خمینی رهبر ماست، ایران كشور ماست، برادر ارتشی چرا برادركشی، مسلمان به پاخیز برادرت كشته شد شنیده می شد و عكس هایی از امام(ره) برفراز دست ها مشاهده می گردید. و در بین مردم اعلام شد كه صبح روز بعد (جمعه 17 شهریور) در میدان ژاله ( میدان شهدا فعلی ) تجمع صورت خواهد گرفت.

 جمعه سرخ یا 17شهریور-اعلام حكومت نظامی وقتل عام مسلمانان

در اولین ساعات جمعه 17 شهریور سال 1357، ارتشبد غلامعلی اویسی از رادیو اعلام حكومت نظامی كرد و اطلاعیه فرمانداری نظامی را به شرح زیر قرائت كرد:

1-  دولت شاهنشاهی ایران به منظور ایجاد رفاه مردم و حفظ نظم از ساعت 6 صبح روز جمعه 17 شهریور 1357، مقررات حكومت نظامی را به مدت 6 ماه در شهرهای كشور اعلام می نماید.

2-    این جانب (ارتشبد اویسی) به سمت فرماندار نظامی تهران و حومه منصوب  گردیده ام.

3-  ساعات منع عبور و مرور از ساعت 21 تا 5 صبح روز بعد تعیین می گردد... . براساس اطلاعیه شماره سه فرمانداری نظامی اجتماع بیش از دو نفر در تهران ممنوع اعلام گردید.

مردم تهران كه از حكومت نظامی اطلاع نداشتند، پیش از ساعت 6 صبح و پس از ادای فریضه نماز برای چهارمین روز متوالی، از خانه ها بیرون آمده و سیل آسا روی به خیابان ها آوردند. مركز تجمع آنان میدان ژاله (میدان شهدای كنونی) بود، همین كه مردم به خیابان ها رسیدند، ناگهان با دیدن تانك ها و زره پوش های نظامی و ماموران مسلسل به دست حكومت نظامی غافلگیر شدند.

مردم بدون اعتنا به سربازان به حركت خود ادامه دادند. همگان در دل احساس نوعی شجاعت و از جان گذشتگی می كردند. از خیابان های اطرف سیل انبوه جمعیت با سردادن شعارهای انقلابی به سمت میدان ژاله در حركت بودند.

ماموران مسلح، پس از چند بار اخطار از زمین و هوا جمعیت را هدف رگبار مسلسل قرار دادند. فریاد الله اكبر و لااله الالله همه جا را پر كرد. جمعیت وحشت زده و هراسان به هر سمتی می دویدند، تا مامنی برای خود پیدا نمایند و گروهی روی زمین دراز كشیده بودند و رگبار مسلسل ها اجازه حركت به ایشان نمی داد.

ضجه و ناله و فریاد با صدای گلوله در هم آمیخته بود و بوی خون و دود و باروت همه جا به مشام می رسید. با نزدیك شدن ظهر به تدریج میدان ژاله كه اینك واقعا به میدان شهدا تبدیل گشته بود در هاله ای از سكوت مرگبار فرو رفت. در حول و حوش میدان آنچه به چشم  می خورد، جنازه شهیدانی بود كه در صحنه نبرد نابرابر همچنان باقی مانده و خون هایی كه هر گوشه ای از میدان را گلگون كرده بود.

رژیم تعداد كل شهدای 17 شهریور را 58 نفر و مجروحان این فاجعه را 205 نفر اعلام داشت و تجمع گسترده و عظیم مردم تهران را نقشه خارجی اعلام كرد.

شمار دقیق قربانیان مظلوم حادثه 17 شهریور در میدان شهدا و خیابان های اطراف، هیچ گاه مشخص نگردید، لیكن، این رقم از چهار هزار نفر افزون تر بود و یكی از بزرگ ترین فجایع تاریخ انقلاب در جمعه سیاه اتفاق افتاد. 

پیام امام خمینی(ره)به مناسبت كشتار بی رحمانه مردم تهرانامام (ره) فردای هفدهم شهریور، با ارسال پیامی به ملت شریف و شجاع ایران، ضمن ابراز هم دردی با ملت، كشتار وحشیانه را محكوم نمودند و دولت آشتی ملی را دولتی تحمیلی و غیر قانونی اعلام كردند.

امام (ره) در گوشه ای از پیام خود فرمودند:

... چهره ایران امروز گلگون است و دلاوری و نشاط در تمام اماكن به چشم می خورد، آری این چنین است راه امیرالمومنین علی(ع) و سرور شهیدان امام حسین (ع).

ای كاش خمینی در میان شما بود و در كنار شما در جبهه دفاع برای خدای تعالی كشته می شد... باید علما و روشنفكران ملت در زیر چكمه دژخیمان خرد شوند تا كسی خیال آزادی به خود راه ندهد. شما ای ملت محترم ایران كه تصمیم گرفته اید خود را از شر رژیم شاه خلاص گردانید و در رفراندمی كه در سوم و چهارم شوال در برابر ناظران سراسر جهان انجام دادید، به دنیا نشان دادید كه رژیم شاه جایی برای خود در ایران ندارد... .نوشته شده در تاریخ یکشنبه 16 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
جناب آقای هژبری
فرمانده بسیج فرهنگیان وزارت آموزش و پرورش با بیان این که محبان اهل بیت (ع) نباید در کارهای خیر مردم را تنها بگذارند، گفت: نقش اهل بیت (ع) حلقه اتصال بین خداوند متعال و انسان هستند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، پیش از ظهر امروز حسین هژبری در مراسم معنوی «نسیم رضوی» که به مناسبت ولادت باسعادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در نمازخانه ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهار کرد: نور معرفت اهل بیت (ع) باید در دل های تمامی مردم نفوذ کند تا به رغم وجود مشکلات و تنگناهای زندگی اجتماعی، انسان از مسیر اصلی اش منحرف نشود.

وی با اشاره به حدیث سلسله الذهب «لااله الی الله حضی ...... و انا من شروطها» تصریح کرد: براساس این حدیث لازمه شیعه واقعی بودن بندگی خدا و راه رسیدن به آن محب اهل بیت(ع) بودن است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش، «رضا» نامیدن امام هشتم شیعیان را محصولی از «اندیشه» ای متعالی خواند و افزود: بندگی و اطاعت محض از فرامین خدا سبب ایجاد صبر ورضای الهی می شود که فقط می تواند در بندگان خاص خدا متجلی شود.

فرمانده بسیج فرهنگیان وزارت آموزش و پرورش، «مردم داری» را یکی از وجوه تمایز مکتب تشیع با دیگر آموزه هایش عنوان و خاطرنشان کرد: ارتباط با مردم و نیکی به آن ها از خصائص ویژه پیروان این آیین محسوب می شود که بنابر روایات حتی از «ادای نماز» نیز واجب تر است.


 


نوشته شده در تاریخ یکشنبه 16 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

حضور وزیر آموزش وپرورش در برنامه زنده تلویزیونی صبح خراسانی گفت: براساس ارزیابی های صورت گرفته آموزش و پرورش خراسان رضوی در میان 5 استان برتر کشورقرار دارد
 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان خراسان رضوی، علی اصغر فانی صبح امروز با حضور در برنامه "صبح خراسانی" سیمای استان، با اشاره به این که آموزش و پرورش استان در میان 5 استان برترکشور قرار دارد، اظهارکرد: امیدوارم دولت یازدهم با برنامه ریزی هاو پیگیری های صورت گرفته، بخشی ازتلاش های فرهنگیان را پاسخگو بوده و فرهنگیان هم نسلی خلاق، پویا و امیدوار به آینده تربیت کنند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که در استان خراسان رضوی حدود 500 کلاس درس به مجموعه کلاس های درس نسبت به سال قبل اضافه شده است، افزود: پروژه های زیادی در سطح کشوردرهمین ایام افتتاح می شود و در مجموع آمادگی کامل داریم که سال تحصیلی 94-93 را با کیفیت آغاز کنیم و این در حالی است که امسال 40 راهکار در قالب 99 برنامه برای اولین بار در سند تحول نظام آموزشی کشور، عملیاتی و اجرا می شود.

وی در بخش توسعه پژوهش سراهای دانش آموزی، افزود: پژوهش سرای های دانش آموزی از سال 82 شکل گرفت ودرسال84 به 210پژوهش سرا و تا کنون نیز به 300پژوهش سرا افزایش یافته است که سهم این استان 7 پژوهش سرا می باشد.

فانی با اشاره به این که پژوهش سرای دانش آموزی محلی برای تربیت دانشمندان آینده کشوراست، تاکیدکرد: امسال بیش از 20 هزار کار پژوهشی در جشنواره خوارزمی در بخش دانش آموزی شاهد بودیم که حاصل کار پژوهش سراهاست.

وزیر آموزش وپرورش خاطر نشان کرد:300 پژوهش سرای دانش آموزی قبلی، امسال تجهیزات آن ها باهمکاری معاونت علمی ریاست جمهوری و اعتبارات آموزش وپرورش به روز شده است.

فانی در بخش تکمیل پروژه های نیمه تمام  عنوان کرد: در آموزش وپرورش بیش از 6000 پروژه نیمه تمام داریم، که با کمک خیرین مدرسه ساز پروژه های نیمه تمام را تکمیل و این روند برای سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

وزیر آموزش وپرورش تصریح کرد: با چشم اندازی که از آینده کشور می بینیم و اقدامات خوبی را که دولت در وضع اقتصاد کشور انجام داده امیدواریم گشایشی در وضع اقتصادی دولت ایجاد بشود و بتوانیم بخشی از انتظارات فرهنگی جامعه را پاسخگو باشیم .نوشته شده در تاریخ یکشنبه 16 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

گردهمایی مدیران مدارس مقطع ابتدایی گناباد

 

 

اولین جلسه مدیران مدارس ابتدایی و مجتمع ها با حضور مدیرآموزش وپرورش ،معاونین وکارشناسان مدیریت درمحل سالن شهیدکفایی برگزارشد.

جناب آقای مهدوی مدیرمحترم آموزش و پرورش ،خط مقدم تعلیم وتربیت را مقطع ابتدایی اعلام کرد وگفت: مقطع ابتدایی بعداز خانواده اساس وبنای تربیت وآموزش رافراهم می سازد.
ایشان درقسمت دیگرسخنان خود، مقدس ترین کمک رسانی راکمک رسانی به مدرسه دانست چراکه اگردرمدرسه بتوانیم امکانات وزمینه تربیتی سالم رافراهم سازیم وبه خواسته های دانش آموزان رسیدگی کنیم مسلما مشکلات آینده ما کمتر خواهدبود.
وی درادامه با اشاره به قوانین آموزشی و پرورشی مدارس وسیاست های پنج گانه ی آموزش و پرورش گفت: ساماندهی نیروی انسانی ،ارتقاء مدیریت آموزشگاهی ،عملیاتی نمودن بودجه ،توسعه مشارکت وتمرکززدایی از اهم سیاست های آموزش وپرورش است که همه باید برای تحقق این سیاستها تلاش نمایند.
جناب آقای سالاری معاون محترم پرورشی و تربیت بدنی گفت: اقامه نمازجماعت ،ایجاد محیط شاداب بویژه صبحگاه ،بهداشت وسلامت وبرنامه ریزی برای رفع مشکلات اخلاقی وتربیتی ازاهم فعالیتهای این معاونت است.
معاون پرورشی باتاکید  برفعالیت های فوق برنا مه گفت:کیفیت بخشی فعالیت هاوجذب نمودن دانش آموزان علاقمند درکنار مربیان دلسوز وفعال برای شکوفایی توانمندیها واستعدادهای دانش آموزان یکی دیگر از سرفصلهای مهم  ماست که امیدواریم برای رسیدن به اهداف تعیین شده، مساعد ت همگان بویژه اولیاء وخانواده ها راداشته باشیم.
جناب آقای اسدی کارشناس محترم حراست گفت:ایمن سازی فضاهای فیزیکی مدارس –هماهنگی بامدیریت دراجرای هرفعالیت آموزشی و پرورشی وارتباط مدیر با کارشناسان وتلاش برای حفظ موقعیت آموزشگاه ازضروریات کاری یک مدیراست.
جناب اقای پهلوان کارشناس محترم آموزش مقطع ابتدایی هم دراین جلسه گزارشی ازروند ساماندهی نیروها وفضاهای مدارس ارائه نمود ودرخصوص فعالیت های آموزشگاه ها درسال جاری مطالب مبسوطی بیان کرد.نوشته شده در تاریخ یکشنبه 16 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینکه تعطیلی مدارس در روزهای پنج شنبه همچنان به قوت خود باقی است، تاکید کرد: در برخی دبستانها، پنج‌شنبه‌ها طرح یک روز با نشاط اجرا می‌شود.
وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینکه تعطیلی مدارس در روزهای پنج شنبه همچنان به قوت خود باقی است، تاکید کرد: در برخی دبستانها، پنج‌شنبه‌ها طرح یک روز با نشاط اجرا می‌شود.

علی اصغر فانی افزود: فقط در برخی مدارس ابتدایی که طرح یک روز بانشاط در روزهای پنج‌شنبه اجرا می‌شود، ثبت نام و حضور دانش‌آموزان اختیاری است؛‌ این طرح به طور آزمایشی در دو هزار مدرسه ابتدایی کشور اجرا می شود.

وی با اشاره به اختصاص 120 میلیارد تومان اعتبار سرانه مدارس در بودجه سال 93، تصریح کرد: نیمی از سرانه پیش بینی شده، به مبلغ 60 میلیارد تومان، پیش از آغاز سال تحصیلی به حساب مدارس واریز می شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به افزایش 100 درصدی سرانه مدارس شبانه روزی در بودجه سال 93، گفت : در طرح روستا‌مرکزی که هزینه های سرویس دانش آموزان را با مشارکت مردم پرداخت می کنیم،  سرانه آن با اقدام  دولت  و  مجلس دو برابر شده است.

فانی با بیان اینکه آموزش و  پرورش به عنوان نهادی که در همه نقاط کشور حضوری فعال دارد و به لحاظ کمیت بزرگترین دستگاه اجرایی در کشور است، افزود: تصمیم دولت بر این است که هیچ دانش آموزی در هیچ نقطه از ایران اسلامی از نعمت تحصیل محروم نماند.

وی در خصوص استخدام فرزندان فرهنگیان در آموزش و پرورش، گفت: وزارت به دنبال قائل شدن اولویت استخدام فرزندان فرهنگیان در آموزش و پرورش است و دلیل آن این است که فرزند یک خانواده  فرهنگی با فرهنگ سازمانی آموزش و پرورش آشناتر است و حضورشان در مدارس می تواند موجب ارتقای کیفیت کاری شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: ما به دنبال اجرای طرح رتبه بندی معلمین با هدف ایجاد انگیزه و توانمندی، مهارت و شایستگی های فرهنگیان است.

فانی افزود: نخستین بار در کنکور سراسری پذیرش دانشجو برای دانشگاه فرهنگیان بر اساس بوم و منطقه انجام شد و با فارغ التحصیل شدن دانشجویان این دانشگاه ها بعد از 4 سال مشکل توزیع  نیروی انسانی آموزش و پرورش برطرف خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: بودجه امسال این وزارتخانه 21 هزار میلیارد تومان است که 99 درصد این بودجه صرف پرداخت حقوق می شود و  فقط یک درصد آن به کیفیت بخشی اختصاص می یابد.

فانی افزود: با توجه به اینکه سهم 12 میلیون و 500 هزار دانش آموز کشور که در 105 هزار مدرسه تحصیل می کنند فقط 210 میلیارد تومان است اگر منابع موجود را مدیریت نکنیم و منابع جدیدی هم وارد آموزش و پرورش نکنیم نمی توانیم انتظار فوق العاده ای از این مجموعه داشته باشیم.

وی گفت: با توجه به اینکه از این تعداد دانش آموز در کشور، یک میلیون دانش آموز در مدارس غیر دولتی تحصیل می کنند و 11 میلیون و 500 هزار دانش آموز زیر نظر یک میلیون فرهنگی تحت تعلیم و تربیت قرار دارند و باید اذعان کنیم که خدمت رسانی یک نیرو به ازای 11.5 دانش آموز قابل قبول نیست اگرچه این نسبت در بسیاری از کشورهای اروپایی 14 و 15 است.


نوشته شده در تاریخ جمعه 14 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
معاون قرآن اداره ‌کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، گفت: با توجه به اهمیت تبیین جایگاه اقامه نماز جماعت در مدارس، سند جامع اقامه نماز در وزارت آموزش و پرورش تدوین شد.
معاون قرآن اداره ‌کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، گفت: با توجه به اهمیت تبیین جایگاه اقامه نماز جماعت در مدارس، سند جامع اقامه نماز در وزارت آموزش و پرورش تدوین شد.

 محمد رضا مسیب زاده در مراسم افتتاح دوره آموزشی ائمه جماعات خواهر مدارس کشور در قم با اشاره به برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش پیرامون تبیین جایگاه اقامه نماز جماعت در مدارس، گفت: امید است در این دوره آموزشی بتوان برخی از نکات مهم در جذب دانش آموزان به نماز جماعت و بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرهنگی این حرکت عبادی موفق باشیم.

وی افزود: به همت مسئولان ستاد اقامه نماز کشور دوره اول آموزش ائمه جماعات برگزار شد و دستاوردهای خوبی را به همراه داشت که با توجه به اهمیت ارائه آموزش‌های لازم به خواهران روحانی و ائمه جماعات مدارس دخترانه این دوره آموزشی در سال جاری نیز ادامه یافت.

وی درباره نقش تربیتی حضور ائمه جماعات در مدارس عنوان کرد: اقامه نماز جماعت ظرفیت فرهنگی مهمی در کشور به شمار می‌رود و نقش تربیتی مهمی برای فرزندان‌مان دارد، چرا که دانش آموزان علاوه بر اقامه نماز، از رفتار و منش ائمه جماعات نیز الگو می‌گیرند.

مسیب زاده افزود: ائمه جماعات نیز با شناخت کامل فضای آموزش و پرورش به عنوان یک الگوی زمینی و دست یافتنی برای دانش آموزان به شمار خواهند رفت، چرا که پیامبران و انبیای الهی نیز از میان انسان‌های روی زمین انتخاب شدند تا بشر نیز آنها را الگوی زمینی خود بداند.

معاون قرآن اداره ‌کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، درخصوص برنامه‌های اداره کل قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش گفت: برنامه‌های مدونی در جهت حضور ائمه جماعات در مدارس کشور طراحی شده است به خصوص در مدارس دختران از ائمه جماعات روحانی خواهر دعوت به عمل آمده تا در ساعات نماز جماعت فرصتی برای انتقال مفاهیم دینی و احکام برای نوجوانان فراهم آورند.

مسیب زاده، آموزش احکام نماز، تبیین جایگاه مرجعیت و تقلید، جشن تکلیف، تجهیز نماز خانه‌های مدارس و اجرای برنامه‌های فرهنگی در جذب دانش آموزان به صفوف نماز جماعت را از جمله برنامه‌های طراحی شده در جهت تشویق دانش آموزان و ارائه آموزش‌های لازم به آنها ذکر کرد.

وی از تدوین سند جامع اقامه نماز در وزارت خانه خبر داد و گفت: فرهنگ اقامه نماز جماعت در مدارس با این سند شکل قانونمند می‌گیرد و در مدارس کشور باید 30 دقیقه در هنگام نماز، نماز جماعت برگزار شود و این امر کاملا الزامی است.

مسیب زاده عنوان کرد: وزیر آموزش و پرورش در اجلاس چند روز پیش در خصوص برگزاری نماز جماعت در مدارس بر این نکته تاکید کردند که مدیران مدارس نیز باید در کنار دانش آموزان حضور داشته باشند تا دانش آموزان برای اقامه نماز تشویق و ترغیب شوند.

وی درباره دیگر برنامه های اداره کل در رابطه با اقامه نماز جماعت در مدارس خاطرنشان کرد: علاوه بر آموزش احکام، مسائلی همچون امر به معروف و نهی از منکر و توجه به دو رکن مهم عترت و قرآن نیز در برنامه های وزارت در نظر گرفته شده است.

معاون قرآن اداره ‌کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: در بخش عترت فعالیت‌هایی همچون امام شناسی و آشنایی با زندگی ائمه اطهار(ع) در نظر گرفته شده است و در قرآن نیز علاوه بر حفظ ترتیبی قرآن کریم، حفظ موضوعی مورد توجه است که به تناسب مقاطع تحصیلی آیاتی از قرآن کریم انتخاب می شود.

مسیب زاده ادامه داد: در این طرح در هر مقطع تحصیلی 40 آیه ویژه دانش آموزان و روحیه نوجوانان انتخاب شده است تا با حفظ آن بیش از گذشته با مفاهیم قرآن کریم نیز آشنا شوند.

وی در ادامه از احیاء 600 دارالقرآن نیز در کشور طی سال جاری خبرداد و گفت: برگزاری 3 همایش قرآنی مؤید برنامه‌های قرآنی در کشور است.

مسیب زاده در پایان گفت: در حال حاضر 20 هزار روحانی مستقر در مدارس داریم و 35 هزار فرهنگی غیر از روحانی در اقامه نماز کشور حضور دارند.


نوشته شده در تاریخ جمعه 14 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

مدیرکل نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش درباره افزایش قیمت کتاب‌های درسی گفت: با توجه به مسائلی نظیر افزایش قیمت نرخ ارز، امسال میزانی از افزایش قیمت کتاب‌ها را خواهیم داشت.

مدیرکل نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش درباره افزایش قیمت کتاب‌های درسی گفت: با توجه به مسائلی نظیر افزایش قیمت نرخ ارز، امسال میزانی از افزایش قیمت کتاب‌ها را خواهیم داشت.

 درباره کیفیت صحافی کتب درسی اظهار کرد: سال گذشته به علت تحریم‌ها، با مشکلاتی مواجه بودیم. به عنوان مثال جلد شومیز باید یک رویه گلاسه باشد که به علت مشکلات فنی ناچار شدیم جلد دو رویه گلاسه خریداری کنیم و به همین دلیل جلد کتاب به خوبی به صفحات نچسبید و برگه‌های کتاب‌ در دست بچه‌ها از هم جدا می‌شد.

وی با بیان اینکه امسال روند تولید کتاب‌ها متفاوت بود و به چاپخانه‌ای هم که کتاب تولید می‌کرد، تاکید کردیم باید کیفیت صحافی قابل دفاع باشد، گفت: امسال با مشکلاتی نظیر جدا شدن برگه‌های کتاب‌درسی به علت کیفیت مناسب صحافی روبه‌رو نمی‌شویم.

حسینی درباره قیمت کتاب‌های درسی گفت: امسال افزایش نرخ ارز را داشتیم. اواخر دولت دهم ارز مرجع کنار رفت و ارز مبادله‌ای در اختیار ما قرار گرفت. به همین خاطرمیزانی از افزایش قیمت کتاب‌ها را خواهیم داشت.

وی افزود: تمام تلاش ما این است اول مهر دانش‌آموزان مشکلی برای کتب درسی نداشته باشند و طبق آمار اعلام شده از سوی هر استان کتاب‌ها را توزیع کرده‌ایم.

مدیرکل نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش افزود: برای کتب هیچ پولی به آموزش و پرورش نمی‌آید و همه 120 میلیون کتاب درسی در بخش خصوصی تولید می‌شود و پول آن هم به همین بخش می‌رود، بنابراین هزینه قیمت تمام شده کتاب در بخش خصوصی مشخص می‌شود.


نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 13 شهریور 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

[]قالب وبلاگ


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic