دبستان سعدی گناباد
حداقل ارج نهادن معلم با ماست . اما اجـــــــــــر دادن معلم با خداست
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 28 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

گزارش مصور فعالیتهای دهه فجر دبیرستان 15 خرداد.......................

تصاویر اهم فعالیتهای اجرایی دهه فجر دبیرستان دخترانه 15 خرداد

متاسفانه با تاخیر بدست ما رسیده که

به همین دلیل این گزارش امروز تقدیم شما می شود.

..............................

نمایشگاه دست سازه های دانش آموزان

جشن با شکوه انقلاب

غبارروبی مزار شهدای مند

اجرای نمایشنامه

جشنواره غذاهای محلی

برگزاری مسابقات متنوع ورزشینوشته شده در تاریخ دوشنبه 27 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 27 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

آیت‌الله بهجت می‌فرمود: زیاد از روی اعتقاد کامل بگویید: «أستغفر الله»، هیچ چیز شما را منصرف نکند غیر از ضروریات و واجبات تا کلیه ابتلائات رفع شود، بلکه بعد از رفع آن‌ها هم بگویید، برای اینکه امثال آن‌ها پیش نیاید.

آیت‌الله بهجت می‌فرمود: زیاد از روی اعتقاد کامل بگویید: «أستغفر الله»، هیچ چیز شما را منصرف نکند غیر از ضروریات و واجبات تا کلیه ابتلائات رفع شود، بلکه بعد از رفع آن‌ها هم بگویید، برای اینکه امثال آن‌ها پیش نیاید.

بخشش گناه و از میان بردن اثرات سوء آن از ناحیه پرودگار عالم همواره برای مؤمنان موجب ایجاد گشایش‌های معنوی و مادی بوده است.

اکثر گرفتاری‌هایی که انسان به آن مبتلا می‌شود، به واسطه گناه است، زیرا به کار نگرفتن نعمت‌هاى خداوند در مسیرى که او مى‌پسندد و صرف کردن آن‌ها در معصیت خداوند نشانه کفران نعمت‌ها است.

خداوند راه توبه و استغفار را برای همه باز گذاشته است و می‌فرماید: «وَ تُوبُوا اِلَى اللهِ جَمیعاً اَیُّهَا الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ»، اى مؤمنان! همگى با هم به سوى خدا توبه کنید و باز گردید شاید رستگار شوید.(1)

همچنین راه بازگشت به سوى خویش را به بندگانش آموخته است و ابتدا دستور عذرخواهى و استغفار، سپس فرمان به توبه مى‌دهد: «وَاسْتَغْفِرُوا اللهَ رَبَّکُمْ ثُمَّ تُوبُوا اِلَیْهِ»؛ از الله، پروردگارتان طلب آمرزش کنید، پس از آن توبه کرده و به سوى او باز گردید.(2)

با این وجود در آیاتی دیگر به اثرات استغفار در دنیا اشاره شده است مانند: «اسْتَغْفِرُوا رَبَّکُمْ إِنَّهُ کانَ غَفّاراً/یُرْسِلِ السَّماءَ عَلَیْکُمْ مِدْراراً/وَ یُمْدِدْکُمْ بِأَمْوال وَ بَنینَ وَ یَجْعَلْ لَکُمْ جَنّات وَ یَجْعَلْ لَکُمْ أَنْهاراً»؛ از پروردگار خویش آمرزش طلبید که او بسیار آمرزنده است (اگر چنین کنید) او (باران) آسمان را پى‌درپى بر شما فرو مى‌فرستد و شما را با اموال و فرزندان بسیار کمک مى‌کند و باغ‌هاى سرسبز و نهرهاى جارى در اختیارتان قرار مى‌دهد.(3)

بنابراین دستور به استفغار از خود قرآن گرفته شده و در روایات نیز تأکید شده است.

*اثرات ذکر استغفار در روایات

ذکر استغفار در کلمات نورانى اهل بیت(ع) با تعابیر گوناگون آمده است و روایات در این زمینه متعدد و موثق هستند.

رسول خدا(ص):

-«مَنْ أَکْثَرَ الإِسْتِغْفارَ جَعَلَ اللهُ لَهُ مِنْ کُلِّ هَمّ فَرَجاً وَ مِنْ کُلِّ ضیق مَخْرَجاً وَ یَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لایَحْتَسِبُ»؛ کسى که زیاد استغفار گوید و از خدا عذرخواهى کند، خداوند از هر غصه‌اى برایش گشایشى قرار دهد و از هر تنگنایى راه فرارى پیش پایش گذارد و او را از جایى که گمان ندارد روزى مى‌دهد.(4)

- «أَکْثَرُوا مِنَ الإِسْتِغْفارِ، فى بُیوتِکُمْ وَ فى مَجالِسِکُمْ وَ عَلى مَوائِدِکُمْ وَ فى أَسْواقِکُمْ وَ فى طُرُقِکُمْ وَ أَیْنَما کُنْتُمْ فَاِنَّکُمْ لاتَدْرُونَ مَتى تَنْزِلُ الْمَغْفِرَةُ»؛ زیاد استغفار کنید، در خانه‌ها و مجالستان، سر سفره‌ها و در بازارهایتان، و در مسیر رفت‌و‌آمدهایتان و هر جا که بودید(استغفار کنید)، چرا که شما نمى‌دانید آمرزش خداوند چه زمانى نازل مى‌شود.(5)

امیرالمؤمنین(ع):

-«تَعَطَّروا بِالإِسْتِغْفارِ، فَلا تَفْضَحَنَّکُم رَوائِحُ الذُّنُوبِ»؛ با استغفار و آمرزش‌خواهى از خداوند خود را معطّر کنید تا بوى بد گناهان شما را رسوا نکند.(6)

امام باقر(ع):

-از پدرانش نقل مى‌کنند که پیامبر(ص) فرمود: «خوشا به حال آنکه روز قیامت در نامه عملش زیر هر گناهى استغفر الله باشد».(7)

*شرایط تحقق استغفار حقیقی

البته واضح است که صرف لقلقه زبان موجب گشایش درهای بخشش خداوند نمی‌شود و عزم بر ترک گناه و نداشتن اصرار بر تکرار گناه از عوامل مهم در تأثیرگزاری ذکر استغفار است.

در نهج البلاغه آمده است: کسى در حضور على(ع) مى‏‌گفت: استغفرالله، حضرت فرمود: مادرت بر تو بگرید، آیا مى‏دانى «استغفار» چیست؟ استغفار درجه «علیین» و نامى است که بر شش معنا اطلاق مى‏‌شود:

1-پشیمانى از گذشته،

2- عزم بر ترک و بازگشت از آن براى همیشه،

3- اداى حقوق دیگران، تا خدا را پاک ملاقات کنى و بر (ذمه) تو بدهکارى نباشد. (حق الناس، خمس، زکات و...)،

4-هر فریضه که ضایع کرده‌‏اى، ادا کنى (مثل نماز، روزه و نذر واجب و...)،

5-گوشتى که از حرام بر بدن تو رویده، با حزن و اندوه آب کنى تا پوستت به استخوان بچسبد و گوشت تازه میان آن‌ها بروید. ممکن است کسى از راه درآمد، حرام به عیش و نوش و تن‏پرورى بپردازد و یا بر اثر هر لذت حرامى، چاق و فربه شود، در این صورت حزن و اندوه گناهان گذشته باید به گونه‌‏اى بر وجود او آتش زند که خواب و قرار را از وى بستاند، البته این حال براى هر توبه کننده‏اى حاصل نمى‏‌شود و این در واقع مرتبه‌‏اى از مراتب کمال توبه و استغفار است.

6- سختى طاعت را بر بدنت بچشانى، چنان که شیرینى گناه را به آن چشاندى، طاعت حق و طوق بندگى مولا، سختى‏‌ها و محدویت‌‏هایى دارد، زیرا یک سلسله اوامر و نواهى هست که بر نفس اماره ناخوشایند است، در مقابل انجام گناه بر وفق مراد نفس اماره همسو با راحتى جسم است، پس همان گونه که نفس بر وفق مراد خود و بدن بر حسب طبعش، در راحتى و آسایش به سر مى‏‌برد و لذت گناه را مى‏‌چشید، باید سختى طاعت و مشقت پذیرش قید و بندهاى الهى و دینى را نیز بچشد.

وقتى تمام این شرایط تحقق یافت آنگاه بگو: استغفرالله. (8)

*بهترین زمان برای استغفار/راه‌حلی برای گشایش در زندگی+پاسخ آیت‌الله بهجت

توصیه شده است که بهترین وقت استغفار، سحرگاهان به ‌ویژه سحر شب جمعه است تا جایی که استغفار کنندگان در سحرگاهان مورد مدح خداوند عالمیان قرار می‌گیرند.

همچنین طبق روایات ذکر استغفار از جمله تعقیبات نماز صبح و نماز عصر است که مرحوم حاج شیخ عباس قمی در کتاب مفاتیح الجنان به آن اشاره کرده است.

آیت‌الله محمدتقی بهجت آن عارف بالله در پاسخ به سؤال فردی که در امور مختلف از جمله اشتغال و ازدواج دچار گرفتاری شده بود، این چنین بیان کردند: زیاد از روی اعتقاد کامل بگویید: «أستغفر الله»، هیچ چیز شما را منصرف نکند غیر از ضروریات و واجبات تا کلیه ابتلائات رفع شود، بلکه بعد از رفع آن‌ها هم بگویید، برای اینکه امثال آن‌ها پیش نیاید و اگر دیدید رفع نشد، بدانید یا ادامه نداده‌اید، یا آنکه با اعتقاد کامل نگفته‌اید.(9)

 
*پی‌نوشت‌ها:

1-نور/31
2-هود/3
3-نوح/10 تا 14
4-وسائل الشیعه،ج 7، ص 176
5-مستدرک الوسائل،ج 5،ص 319
6-مستدرک‌الوسائل،ج 5،ص 318
7-وسائل الشیعه، ج 16،ص 69
8-نهج‌البلاغه،کلمه 417
9-برگرفته از سایت مرکز تنظیم و نشر آثار حضرت آیت‌الله بهجت


نوشته شده در تاریخ دوشنبه 27 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از واریز عیدی فرهنگیان همزمان با حقوق بهمن ماه آنها خبر داد.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از واریز عیدی فرهنگیان همزمان با حقوق بهمن ماه آنها خبر داد.

سیدمحمد بطحائی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره زمان واریز عیدی فرهنگیان اظهار کرد: واریز عیدی فرهنگیان همانند کارکنان دولت با حقوق بهمن ماه آنها واریز می‌شود و مبلغ آن 603 هزار و 500 تومان است.

بطحائی طی ابلاغ بخشنامه جزئیات پرداخت عیدی و مشمولان دریافت آن را اعلام کرد.

بر اساس مصوبه ۹۳/۱۱/۱۸ هیات وزیران، پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) به میزان ۶/۰۳۵/۰۰۰ ریال به کارمندان (رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت...) به نسبت خدمت تمام وقت با رعایت تبصره‌های ۱و۲ بند (۱) و بند (۳) مصوبه مذکور و سایر مقررات بلامانع است.

ضمنا دانشجویان متعهد خدمت (مشغول به تحصیل) به لحاظ عدم اشتغال بکار تمام وقت و مشمولان ماده ۹۵ قانون مدیریت خدمات کشوری شامل مفاد مصوبه مذکور نخواهند بود.

در متن مصوبه هیات وزیران نیز آمده است که پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) موضوع این بند به کارکنان خرید خدمت، قراردادی و موقت، به نسبت خدمات تمام وقت آنان در سال 1393 خواهد بود. در هر حال میزان عیدی اینگونه افراد از 50 درصد رقم مذکور کمتر نخواهد بود. همچنین خدمت نیمه وقت بانوان از لحاظ اجرای این تصویب نامه، تمام وقت محسوب می‌شود و معلمان حق التدریس نیز نسبت به ساعات تدریس، مشمول این تصویب نامه خواهند بود.


نوشته شده در تاریخ دوشنبه 27 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش گفت:

 در مجموع ۱۳ میلیون و ۶۶۳ هزار و ۱۸۵ دانش‌آموز در سال تحصیلی جاری در مدارس مشغول به تحصیل هستند.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش گفت: در مجموع ۱۳ میلیون و ۶۶۳ هزار و ۱۸۵ دانش‌آموز در سال تحصیلی جاری در مدارس مشغول به تحصیل هستند.

خسرو نظری، رئیس مرکز برنامه‌ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آخرین تعداد دانش‌آموزان در سال 1393 چقدر است؟»، اظهار داشت: در مجموع 13 میلیون و 663 هزار و 185 دانش‌آموز در مقاطع و پایه‌های مختلف در سال جاری مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: تعداد دانش‌آموزان در مقطع ابتدایی 7 میلیون و 202 هزار و 120 نفر است که فقط در پایه اول دبستان با رشد 25 هزار و 99 دانش‌آموز نسبت به سال گذشته مواجه بودیم.

نظری با اشاره به تعداد دانش‌آموزان در مقاطع متوسطه اول و دوم، خاطرنشان کرد: در دوره اول متوسطه (راهنمایی سابق) 2 میلیون و 53 هزار و 158 دانش‌آموز و در دوره دوم متوسطه (دبیرستان) 3 میلیون و 210 هزار و 655 دانش‌آموز در سال جاری مشغول به تحصیل هستند.

وی اضافه کرد: تعداد دانش‌آموزان محصل در آموزش و پرورش استثنایی کشور در سال تحصیلی کنونی 71 هزار و 439 نفر است.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس تصریح کرد: تعداد دانش‌آموزان بزرگسال و مشغول به تحصیل در سال جاری 470 هزار و 712 نفر است.

نظری در پایان گفت: تعداد دانش‌آموزان پیش دبستانی در آموزش و پرورش نسبت به سال گذشته 123 هزار و 177 نفر افزایش داشته است.


نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 23 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گنابادنوشته شده در تاریخ چهارشنبه 22 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
معاون اول رییس جمهوری مصوبه پرداخت سقف 603 هزار تومان به عنوان عیدی کارمندان دولت را برای اجرا ابلاغ کرد و براین اساس هیچ یک از مدیران دستگاه های دولتی اجازه پرداخت مبلغ عیدی بیش از این رقم را ندارند.
معاون اول رییس جمهوری مصوبه پرداخت سقف 603 هزار تومان به عنوان عیدی کارمندان دولت را برای اجرا ابلاغ کرد و براین اساس هیچ یک از مدیران دستگاه های دولتی اجازه پرداخت مبلغ عیدی بیش از این رقم را ندارند.

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری این مصوبه را برای اجرا به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ابلاغ کرد.

براساس مصوبه هیات وزیران که هفته گذشته در جلسه هیات دولت به تصویب رسید، دستگاه های اجرایی موضوع ماده(5) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده(5) قانون محاسبات عمومی کشور، نیروهای مسلح، نیروی انتظامی و قوه قضاییه و سایر دستگاه های اجرایی مشمول قوانین خاص مجازند به کارمندان خود(رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت) و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی و قضات که به طور تمام وقت اشتغال به کار دارند، مبلغ ثابت 6 میلیون و 35 هزار ریال به نسبت مدت خدمت تمام وقت در سال 1393 به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) در بهمن ماه سال جاری از محل بودجه مصوب دستگاه های اجرایی پرداخت کنند.

براساس تبصره1، پرداخت هرگونه وجه دیگری به عنوان پاداش آخر سال(عیدی) یا عناوین مشابه، علاوه بر مبلغ موضوع این بند توسط دستگاه های مزبور و تمام واحدهای وابسته و تابعه و سایر واحدهایی که اجرای مقررات در مورد آنها مستلزم ذکر نام است، ممنوع می باشد. سازمان حسابرسی یا حسابرسان قانونی شرکت ها مکلفند نظارت لازم را اعمال و موارد خلاف را گزارش کنند.

همچنین با تصویب هیات دولت در تبصره 2 این مصوبه، پرداخت پاداش آخر سال(عیدی) موضوع این بند به کارکنان خرید خدمت، قراردادی و موقت، به نسبت خدمات تمام وقت آنان در سال 1393 خواهد بود. در هر حال میزان عیدی اینگونه افراد از پنجاه درصد رقم مذکور کمتر نخواهد بود.

همچنین میزان پرداخت پاداش آخر سال(عیدی) بازنشستگان، مستمری بگیران، حقوق وظیفه از کارافتادگی و حقوق وظیفه وراث مستخدمین متوفای مشمول صندوق های بازنشستگی و صندوق معذوریت و از کارافتادگی جهادکشاورزی و صندوق های بازنشستگی نیروهای مسلح و نیروی انتظامی و سایر صندوق های بازنشستگی و نیز شهدا و جانبازان از کار افتاده کلی، 6میلیون و 35 هزار ریال از محل بودجه مصوب صندوق بازنشستگی ذی ربط قابل پرداخت است.

براساس این مصوبه، عیدی بازنشستگان مشمول صندوق بازنشستگی کشوری که در سال 1393 حق عائله مندی، اولاد و بیمه خدمات درمانی آنها را صندوق مذکور پرداخت نموده است، توسط آن صندوق قابل پرداخت است. سایر مواردی که مشمول صندوق های مندرج در بند(2) نیستند از محل اعتبارات شرکت، سازمان یا دستگاه اجرایی ذی ربط قابل پرداخت است.

با تصویب هیات وزیران، خدمت نیمه وقت بانوان از لحاظ اجرای این تصویب نامه، تمام وقت محسوب می شود. معلمان حق التدریس نسبت به ساعات تدریس، مشمول این تصویب نامه خواهند بود.

همچنین شرکت های دولتی موظفند از پرداخت هر مبلغی تحت عنوان پاداش آخر سال(عیدی) یا عناوین مشابه، علاوه بر مبلغ موضوع این تصویب نامه به مدیران و اعضای هیات مدیره خودداری نمایند. مسوولیت اجرای این بند بر عهده مدیر عامل و سایر مدیران ذی ربط است.


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 22 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
رئیس‌جمهور در سخنرانی راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب؛
آن روز که در میدان جنگ رزمندگان ما می‌جنگیدند، پشت جبهه همه مردم پشتیبان رزمندگان عزیز ما در جبهه‌های نبرد بودند.
 هیچ خیانتی بالا‌تر از خیانت پشت جبهه نیست.
 امروز هم آن‌ها که در میدان دیپلماسی مشغول مبارزه هستند،
 همه ملت بزرگ ما و راهبر بزرگ این انقلاب از این جبهه پشتیبانی می‌کنند؛
 امروز تنها دشمنان این ملت با میز مذاکره مخالفند؛
 یعنی صهونیست‌ها.
حجت‌الاسلام حسن روحانی در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن در میدان آزادی تهران، با اشاره به حضور پرشکوه مردم ایران در راهپیمایی امسال گفت: من از همه ملت ایران به خاطر این حضور شکوه‌مند سپاسگزاری می‌کنم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه سی و شش سال از خواست مردم ما برای استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی گذشت، گفت: اما آرمان ملت ما همچنان استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است.

روحانی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران دو ارزش و آرمان مردم‌سالاری و دین‌سالاری را در کنار خود دارد، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران تبلور شریعت در ظرفیت یک ملت بزرگ است. جمهوری اسلامی ایران تجلی حکومت خداوند در قامت ملتی رشید است. جمهوری اسلامی ایران اعمال اراده الهی از طریق امتی بیدار و هشیار است.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: اصل‌ها ثابت و فرع‌ها فی السماء؛ ریشه‌های این انقلاب آرمان‌های ما، اصول ما، تغییرناپذیر خواهد بود و اگر در فروع و اجرا چیزی مورد نظر باشد باز هم در چهارچوب جمهوری اسلامی ایران از طریق انتخابات و صندوق آرای مردم خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه همان‌طور که امام عزیز و بزرگوار ما فرمودند، جمهوری اسلامی ایران نه یک کلمه کم و نه یک کلمه اضافه، گفت: اسلامیت ما عین جمهوریت ماست و جمهوریت ما عین اسلامیت ماست.

رئیس شورای عالی امنیت ملی در ادامه اظهار داشت: ما برای اعمال اراده مردم بهترین راه را اجرای احکام اسلام می‌دانیم و برای جمهوریت بهترین راه اراده مردم، حاکمیت مردم در چهارچوب مقررات اسلامی است.

وی در ادامه افزود: امام به رأی مردم شرعیت داد و بر او فتوا صادر کرد و رهبر معظم انقلاب نیز رأی را حق‌الناس مردم اعلام کرد. جمهوری اسلامی ایران یک نظام انتخاباتی با مبانی شرعی و فقهی است. همه ما به این نظام احترام گذاشته‌ایم و خواهیم گذاشت.

روحانی با تأکید بر اینکه خواست دوم ملت ما در کنار نظام جمهوری اسلامی ایران، استقلال بود، گفت: مردم ما در طول دهه‌ها و حتی قرن‌ها برای استقلال مبارزه کرده‌اند. از زمان فتوای تنباکو گرفته تا مبارزه برای خلع ید بیگانگان در مسأله نفت و تا فتوای امام رحمت‌الله در سال ۴۳ برای مبارزه با کاپیتولاسیون؛ همه جا استقلال آرمان بزرگ ملت ما بود و توانستیم به استقلال دست یابیم. ما استقلال را آسان به دست نیاورده‌ایم تا آسان از دست بدهیم.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه استقلال به معنی بیگانه‌ستیزی یا بیگانه‌هراسی نیست، تأکید کرد: استقلال به معنای آن است که ما روی پای خود ایستاده‌ایم. اراده مردم حاکم است. نخواهیم گذاشت هیچ قدرت و ابرقدرتی بخواهد در اراده ملی ملت بزرگ ایران تأثیر بگذارد.

وی در ادامه افزود: ما در میدان جنگ از استقلال دفاع کردیم؛ در پای میز مذاکره هم از استقلالمان دفاع کرده‌ایم و دفاع خواهیم کرد.

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: آن روز که در میدان جنگ رزمندگان ما می‌جنگیدند پشت جبهه همه مردم پشتیبان رزمندگان عزیز ما در جبهه‌های نبرد بودند؛ هیچ خیانتی بالا‌تر از خیانت پشت جبهه نیست.

روحانی تصریح کرد: امروز هم آن‌ها که در میدان دیپلماسی مشغول مبارزه هستند، همه ملت بزرگ ما و راهبر بزرگ این انقلاب از این جبهه پشتیبانی می‌کنند. امروز تنها دشمنان این ملت با میز مذاکره مخالفند، یعنی صهونیست‌ها. آن‌ها همه تلاش خود را به کار گرفته‌اند، اما دنیای امروز به خیانت صهیونیست‌ها پی برده، به خصوص بعد از جنایت‌هایی که در غزه مرتکب شدند و همواره جانیان صحنه در منطقه ما بودند.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه سومین خواست ملت ما، آزادی بود و جمهوریت بدون آزادی معنا ندارد، گفت: اسلام و اسلامیت هم در کنار آزادی است. وحدت ملی ما هم امروز با کثرت و تنوع افکار داخلی به انسجام ملی خود ادامه می‌دهد.

رئیس شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: تنوع افکار و سلایق و تحلیل‌ها بلامانع است، ولی در منافع ملی و مصالح ملی همه ما یک صدا هستیم. امروز هم مثل ۳۶ سال پیش باز هم فریاد می‌زنیم: «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی».

روحانی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی از آن همه ملت ایران است، نه مربوط به قوم خاص و قشر خاص و نه جناح خاص، خاطرنشان کرد: ملت یکپارچه قیام کرد و این انقلاب را به پیروزی رساند. امروز همه باید یکپارچه و به خوبی از منافع مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران دفاع کنیم.

وی با تأکید بر اینکه انقلاب برای تغییر اسم نبود، گفت: انقلاب برای تغییر رسم‌ها بود؛ انقلاب برای زدودن رسوماتی بود که عدالت و آزادی و ارزش‌های دینی را نادیده می‌گرفت. امروز هم خواسته مردم ما، نسل جوان ما،‌‌ همان خواسته ۳۶ سال ملت بزرگ ایران است.

روحانی افزود: مردم ما در سال گذشته با آرای خود طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری پای صندوق آرا آمدند و دولت تدبیر و امید را با آرای خود انتخاب کردند؛ این دولت متعهد به رأی مردم و وفادار به وعده‌های خود تا پایان خواهد بود. مسیر و راه خود را ادامه می‌دهد و یکی بعد از دیگری وعده‌های خود را عملیاتی خواهد کرد. در همه زمینه‌ها، در زمینه اقتصادی، فرهنگی، رفاه اجتماعی، پیام قوت تدبیر و امید با حمایت و همکاری مردم از طرف این دولت به گوش جهانیان رسیده است.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: پارسال که در همین جایگاه با شما ملت بزرگ ایران سخن می‌گفتم، وعده دادم که دولت تا سال آینده رکود را پشت سر خواهد گذاشت و امروز با افتخار به ملت ایران اعلام می‌کنم، ما در شش ماهه اول امسال، دارای رشد ۴ درصدی بودیم تا همه جهانیان بدانند ملت ایران قدرتمند و باکفایت در مسیر پیشرفت، راه خود را ادامه خواهد داد.

وی افزود: ما سال ۹۱ و ۹۲ را با رشد منفی پشت سر گذاشتیم، ولی سال ۹۳ انشاءالله به حول و قوه الهی با رشد مثبت به پایان خواهد رسید. صنعت ما در شش ماهه اول، رشد ۶.۵، معدن رشد ۱۰.۵ و بازرگانی رشد ۵.۴ درصد  داشته است.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه در زمینه نفت و سایر مسائل اقتصادی ما رشد قابل توجه داشتیم، گفت: ما کاری کردیم تا رونق اقتصادی در کشور آغاز شود. اولین مسیر سهولت کسب و کار و زدودن موانع برای رونق بود.

روحانی تصریح کرد: می‌دانید در یک سال گذشته ایران رتبه ۲۲ جهانی را پیموده و از لحاظ کسب و کار ۲۲ رتبه صعود کرده است.

وی در ادامه گفت: امروز برای سهولت در صادرات و واردات در سال ۹۳ ترخیص کالا در گمرکات برای صادرات کالا از ۷ روز به یک روز تقلیل پیدا کرده و برای واردات کالا به ویژه کالاهای اساسی از ۲۶ روز به ۳ روز تقلیل یافت.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه تسهیلات برای رونق کسب و کار و تجارت و صنعت امسال ۴۰ درصد بیش از سال قبل در اختیار تولید قرار گرفته، گفت: در دولت تدبیر و امید ۷ هزار طرح نیمه‌تمام تکمیل شده و امروز مشغول فعالیت هستند و این نشانگر آن است که ملت ما در مسیر رونق و اقتصاد مقاومتی حرکت می‌کند.

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه می‌دانید که در ده ماهه امسال صادرات ما نسبت به ده ماهه پارسال بیش از ۲۴ درصد رشد داشته، تصریح کرد: مقصود من صادرات غیرنفتی است. پارسال در ده ماه اول ۳۴.۳ میلیارد، اما امسال در ده ماهه ۴۲.۶ میلیارد صادرات کالای ما بوده است.

وی با اشاره به اینکه در زمینه نفت و گاز به رغم تحریم‌ها و فشار‌ها پیشرفت‌های شگفت‌انگیزی داشته‌ایم، تأکید کرد: تولید نفت ما در یک سال گذشته از ۲.۷ میلیون در روز به ۲.۹ میلیون در روز ارتقا یافته است.

روحانی افزود: تولید گاز همان‌طور که مستحضرید، ۵ فاز در پارس‌جنوبی به ثمر نشسته و امروز نسبت به پارسال روزانه ۱۰۰ میلیون متر مکعب گاز را بیش از پارسال تولید می‌کنیم و انشاءالله تا سال آینده هم ۱۰۰ میلیون متر مکعب دیگر اضافه خواهد شد.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: در زمینه کشاورزی به رغم خشکسالی و مشکلاتی که داشتیم به حول و قوه الهی در زمینه گندم ۲ میلیون تن افزایش تولید داشتیم و در سالی که گذشت، ۶.۸ میلیون تن گندم خریداری شد.

وی با اشاره به اینکه در زمینه مکانیزه کردن کشاورزی توانسته‌ایم تحول بسیار خوبی در بخش کشاورزی ایجاد کنیم، گفت: تعداد تراکتور‌ها امروز نسبت به پارسال ۲۵۰ درصد افزایش یافته و تعداد کمباین‌ها ۳۵۰ درصد افزایش یافته است.

روحانی تأکید کرد: ما ۵۵۰ هزار هکتار اراضی دشت خوزستان و ایلام را برای احیای آن‌ها تلاش خود را آغاز کردیم. کشت گلخانه‌ای را برای تأمین آب کمتر افزایش دادیم.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه همان طور که پارسال در اینجا به شما قول دادم و گفتمریال تورم ۳۵ درصدی را امسال به ۲۵ درصد خواهیم رساند و به حول و قوه الهی امروز تورم ما زیر ۱۷ درصد است، تصریح کرد: دولت توانسته با حمایت مردم جوانان ما و کارآفرینان ما قدم‌های بسیار مهمی برای رشد کشور بردارد و فرهنگ که بحمدالله امروز شاهد یک رشد بسیار بالا در تمام دانشگاه‌ها مراکز تحقیقاتی و مراکز علمی هستیم و بحمدالله دانشگاه‌های ما امروز آرام‌تر نسبت به گذشته و باکیفیت‌تر کار خود را ادامه می‌دهند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: این دولت بعد از چند سال قانون حمایت از شرکت‌ها، شرکت های دانش بنیان را اجرا و عملیاتی خواهد کرد و در این مدتی که این قانون را اجرا کرده، شرکت های دانش بنیان به ۱۳۰۰ شرکت افزایش یافته است؛ یعنی در یک سال و چند ماه رشد ما در شرکت‌های دانش بنیان ۲۲ برابر بوده است.

روحانی با اشاره به اینکه دولت صندوق نوآوری و شکوفایی را ایجاد کرده و سرمایه آن را برای سال آینده به ۲۰۰۰ میلیارد تومان افزایش داده است، خاطرنشان کرد: می‌دانید که از لحاظ صعود رتبه علمی کشور ما امسال نسبت به پارسال ۲ رتبه صعود یافته و به رتبه ۱۴ جهانی رسیده است.

وی همچنین در ادامه تشریح پیشرفت‌های علمی و تکنولوژیکی کشور خاطرنشان کرد: در زمینه تکنولوژی نانو رتبه ۷ جهان را کسب کردیم؛ یعنی یک رتبه و یک پله نسبت به پارسال صعود کردیم و در بیوتکنولوژی نیز امسال به رتبه ۴ رسیده و ۲ پله صعود کردیم.

رئیس جمهور کشورمان با اشاره به تأکیدات همیشگی رهبر معظم انقلاب بر رشد علم و فناوری، گفت: ما امروز در سالگرد انقلاب می‌توانیم بگوییم جوانان عزیز ما از پسر و دختر در مراکز تحقیقاتی بیش از هر زمان دیگر به فعالیت علمی خود ادامه می‌دهند و دولت پشتیبان آن‌ها بوده و خواهد بود.

روحانی در ادامه سخنان خود درباره اقدامات دولت در زمینه رفاه اجتماعی، خاطرنشان کرد: دولت امروز برای امنیت غذایی ۱۴ میلیون از اعضای خانواده‌های کم‌درآمد را تحت پوشش قرار داده و از آغاز سال سبد کالایی را در میان این ۱۴ میلیون نفر توزیع کرده است.

وی افزود: در زمینه پوشش بیمه درمانی که در انتخابات این دولت وعده داده بود، این پوشش را به سراسر جمعیت کشور گسترش داده است و امسال بیش از ۸ میلیون نفر افرادی که فاقد بیمه بودند تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفتند.

رئیس جمهور با بیان اینکه در زمینه سلامت و تحول در سلامت دولت کار بسیار بزرگی را شروع کرده است، افزود: پرداختی مردم امروز در بیمارستان های دولتی از ۳۷ درصدی که سال گذشته پرداخت می‌کردند به ۶ درصد رسیده است. همچنین انواع لوازم و تجهیزات پزشکی پرمصرف در بیمارستان‌ها به وفور در اختیار بیماران قرار داده شده و تجهیزات پزشکی خارجی ۴۲ درصد قیمتش در بازار کاهش یافته است.

روحانی با ذکر اینکه دسترسی مردم به اقلام دارویی در بیمارستان‌ها از ۳۲۰ قلم به ۷۵۰ قلم، یعنی ۱۳۴ درصد افزایش داشته و ملزومات مصرفی از ۱۴۸۰ قلم به ۲۱۳۰ قلم افزایش پیدا کرده است که یعنی ۴۴ درصد رشد، ادامه داد: دولت امسال مصمم شد که ۱۹۴۵ خانه بهداشت روستایی را در سراسر کشور تأسیس کند که ۱۱۰۰ باب آن تاکنون افتتاح شده و بقیه آن در بهار سال آینده افتتاح خواهد شد.

رئیس جمهور کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خدمات دولت یازدهم به جامعه ایثارگری خاطرنشان کرد: نسبت به جامعه ایثارگری کشور ما که تمام قد در برابر آن‌ها خضوع می‌کنیم و به همه خانواده‌های عزیز ایثارگر احترام می‌گذاریم، این دولت برای اولین بار قانون جامع ایثارگری را اجرایی کرده و تمام بدهی‌های معوقه آن‌ها تا سال ۹۰ را پرداخت کرد.

روحانی همچنین در ادامه به مشکلات زیست‌محیطی و به ویژه معضل ریزگرد‌ها در برخی شهرهای کشور اشاره کرد و گفت: امروز مشکل بزرگ ما محیط زیست است؛ هم در شهرهای بزرگ و کلان؛ آن‌ها که در مشقت هوای آلوده یا ریزگرد‌ها هستند. دولت از سال گذشته تا کنون قدمه ای بسیار مهمی برداشته است و با توزیع بنزین و گازوئیل استاندارد در کلانشهر‌ها مقداری از رشد آلودگی را کاهش داده است. امسال سهم سوخت مایع در نیروگاه‌ها از ۴۶ درصد به ۳۰ درصد کاهش یافته و این در کم کردن آلودگی شهرهای بزرگ بسیار مؤثر بوده است.

وی با بیان اینکه امسال ۲۰۰ هزار خودروی فرسوده را از رده خارج کردیم، در زمینه ریزگرد‌ها تأکید کرد: باید با ریزگرد‌ها بخصوص در استان های غربی مقابله کنیم؛ اما این کار بسیار بزرگ و عظیم و غیرکوتاه مدت است؛ ریزگرد‌ها عمدتا از کشورهای همسایه ما با بادهای موسمی و معمولی آغاز و به شهرهای ما سرازیر می‌شود.

رئیس جمهور تأکید کرد: دولت هر تلاشی توانسته انجام داده؛ اما باید بتوانیم با کمک کشورهای همسایه برنامه بلند مدت برای مهار ریزگرد‌ها انجام دهیم.

روحانی همچنین گفت: در زمینه افتتاح و بهره برداری از سدهای جدید می‌دانید که ۷ سد جدید را در این دولت افتتاح و ۵۳ هزار و ۵۷۰ هکتار شبکه آبیاری و زهکشی جدید را اجرایی کردیم.

رئیس جمهور کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود که به موضوع سیاست‌خارجی دولت یازدهم و مذاکرات هسته‌ای اختصاص داشت، با تأکید بر اینکه «دولت در زمینه سیاست خارجی به‌‌ همان شعار خود متعهد است و آن تعامل سازنده با جهان، با حفظ منافع، اصول و همه آرمان های انقلابی است»، افزود: دولت توانست بن بست را در مذاکرات هسته‌ای بشکند و مذاکرات را با رویکرد جدید ادامه دهد.

روحانی افزود: آنچه ما دنبال آن در مذاکرات هستیم، رسیدن به تفاهم مشترک برد برد است؛ به این معنا که ایران شفافیتش را برای فعالیت صلح آمیز هسته‌ای در چهارچوب مقررات بین المللی انجام می‌دهد و طرف مقابل باید به تحریم‌های غلط و ضدانسانی و غیرقانونی خود پایان دهد. این به نفع دو طرف است.

وی با بیان اینکه «آنجا که تحریم پایان می‌یابد هم به نفع ایران است هم به نفع طرف مقابل» تأکید کرد: آن‌ها هم نیازمندند. اینکه آن‌ها می‌گویند ایران به خاطر تحریم پای میز مذاکره آمده است، دروغ می‌گویند. ایران به خاطر فشار تحریم پای میز مذاکره نیامده، بلکه به دلیل منطق پای میز مذاکره آمده است. ایران برای ایجاد صلح و ثبات در منطقه و جهان پای میز آمده است.

رئیس جمهور با طرح سؤالی مهم در زمینه مذاکرات از طرف غربی و به ویژه برخی مسئولان آمریکا پرسید: اگر آن طور که ادعا می‌کنید، تحریم باعث شده ملت ایران تسلیم شود، چرا به تحریم ادامه نداده و پای میز مذاکره آمده‌اید؟ دروغگویی را کنار بگذارید و بیایید با ملت‌های خودتان با صداقت حرف بزنید. بیایید بگویید در برابر ملت بزرگ ایران راهی جز تعامل برای دنیا نمانده است. بیایید با صدای رسا به دنیا بگویید در منطقه خاورمیانه اگر بخواهد صلح و ثبات مستقر شده و تروریزم ریشه کن شود، راهی جز حضور جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد.

روحانی در همین باره تأکید کرد: شما که دیدید در عراق و سوریه و لبنان و یمن آن قدرتی که توانست در برابر گروهک های تروریستی به ملت عراق و سوریه و لبنان و یمن کمک کند، جمهوری اسلامی ایران بود.

وی با بیان اینکه امروز شما (طرف غربی) می‌بینید با ادامه تحریم اجماعتان با شکاف مواجه می‌شود پس واقعیت را به مردم بگویید، خاطرنشان کرد: این مذاکرات به نفع جهان است، به شرط آنکه راه عزتمندانه‌ای که ایران پیش پای شما گذاشته، به خوبی و به درستی از آن استفاده کنید. فکر نکنید که ملت ایران از فشار می‌ترسد. فکر نکنید که ملت ایران از تحریم می‌هراسد. جمهوری اسلامی ایران دنبال ایجاد رشد و توسعه و ثبات جهانی است و همانطور که رهبر معظم انقلاب اعلام کردند، ما دنبال توافقی هستیم که در بردارنده عزت و پیشرفت ملت بزرگ ایران باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما در یک سال گذشته توانسته‌ایم بخشی از تحریم‌های غلط و ظالمانه را کنار بزنیم، تصریح کرد: شما می‌دانید ۱۱ میلیارد دلار از دارایی‌های ملت ایران را که به ناحق بلوکه شده آزاد کرده‌ایم. شما می‌دانید دور زدن تحریم را در یک سال گذشته تسهیل کردیم. می‌دانید که جلوی ادامه تحریم نفتی که امریکا ظالمانه دنبال آن بود گرفته‌ایم. در زمینه امور مالی و بانکی قدم هایی گشایش ایجاد و صادرات پتروشیمی قطعات هواپیمایی حمل و نقل دریایی و خودروسازی و بیمه را از تحریم خارج کردیم. واردات کالاهای اساسی و دارویی و تجارت طلا و... را از شرایط سخت گذشته خارج کردیم.

روحانی با بیان اینکه ایران به پیشرفت و متعهد ماندن به آرمان های انقلابش پایبند خواهد بود، افزود: همانطور که دولت از ابتدا اعلام کرده هم سانتریفیوژ‌ها خواهد چرخید و هم اقتصاد کشور.

وی با ذکر اینکه جمهوری اسلامی ایران در یک سال گذشته با قدم هایی که با همت مردم برداشته، ایران هراسی و اسلام هراسی را کاسته است، اظهار داشت: به جهانیان روشن کرده که منطق ایران در برابر دیگران و بیگانه و غرب‌‌ همان منطق نامه امام به گورباچف و نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غرب است. ما با منطق با مردم دنیا سخن می‌گوییم و با همین منطق راهمان را که پیشرفت و تعالی کشور است، ادامه می‌دهیم.

همان طور که دیدید در زمینه منطقه و ثبات منطقه قدم های بسیار مؤثری برداشتیم.

جمهوری اسلامی ایران با موفقیت نشست وزرای کشورهای غیرمتعهد را برای حمایت از فلسطین در تهران تشکیل داد.

ایران با قدرت به حمایت از مردم فلسطین و غزه در برابر تجاوز ناجوانمردانه اسرائیل ایستادگی کرد.

ایران راه خود را ادامه خواهد داد. البته هر کاری ما کردیم از انقلابش، از پیروزی در جنگ تحمیلی‌اش و تا امروز در برابر توطئه‌ها، فقط با اتکا و اتکال به خداوند بزرگ و حمایت مردم ما بوده است.

توجه ما به خداست و سرمایه اصلی ما حق است؛ خاندان اهل بیت هستند. توجهات حضرت ولی عصر است و ما می‌دانیم با کمک حق راهمان را تا پیروزی نهایی ادامه می‌دهیم.

امروز هم که روز پیروزی ملت و ۲۲ بهمن است باز هم دست استمداد ما به سمت حق است.

از خدا می‌خواهیم ملت ما را در مسیر سربلندی کشور همواره پیروز و موفق بگرداند و بتواند باران رحمتش را همواره بر ملت ما نازل کرده و دریغ نکند. رحمت و عطوفت محمدی را بر قلب‌های ما نازل کند.

خداوند به آبروی شهیدان عزت و شرف و استقلال و آزادی مردم ما را نگهبان باشد.


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 22 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

حضور با بصیرت در راهپیمایی دشمن شکن 22 بهمن..................

امروز همراه با تمامی مردم مومن و متدین ایران اسلامی

همکاران و دانش آموزان بصیر مجتمع آموزشی و پرورشی شهید دکتر آیت شهرستان گناباد

با حضور در راهپیمایی 22 بهمن

بار دیگر تجدید بیعتی داشتند با راه امام و شهدا

 و رهبری فرزانه انقلاب

و حمایت از دولت خدمتگزار تدبیر و امید

ضمن سپاس به درگاه الهی به خاطر توفیق حضور در این مراسم با شکوه

جا دارد از تمامی همکاران محترم و معززمان در مدارس تحت پوشش مجتمع

به پاس همراهی ما در در طول دهه فرخنده فجر

ونیز مراسم امروزصمیمانه تقدیر بعمل آورم و

استدعا نمایم همرا ما باشید با تصاویری زیبا و بیادماندنی

از مراسم امروز و حضور تمامی همکاران و دانش آموزان و اولیاء گرامی در مراسم.................نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 22 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

حضور با شکوه در نمایشگاه انقلاب در روایت بزرگان و تصویر کودکان...............

نمایشگاه برزرگ نقاشی بر روی پارچه با عنوان

انقلاب در روایت بزرگان و تصویر کودکان

کار دانش آموزان مقطع ابتدایی مدارس تحت پوشش مدیریت آموزش و پرورش شهرستان گناباد

و با همت معاونت پرورشی و تندرستی این مدیریت

در مسیر راهپیمایی 22 بهمن امسال خودنمایی می کرد.

مجتمع آموزشی و پرورشی شهید دکتر آیت هم

با حضور با بصیرت خود و نقاشی بسیار جالب و زیبایی که کار دانش آموزان عزیز مدارس ابتدایی بود

در این همایش زیبا شرکت نمود.

ضمن تقدیر از همه همکاران خدوم مان در معاونت محترم پرورشی و کارشناسی های امور فرهنگی و قرآن

استدعا دارم همراهی بفرمایید با تصاویری از این نمایشگاه

که امروز در مسیر راهپیمایی برپا بود.................نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 22 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

جشن بزرگ انقلاب در آموزشگاه اخوت...................

همزمان با 21 بهمن ماه

مراسم جشن با شکوه انقلاب در محل اموزشگاه اخوت برگزار شد

این مراسم که همراه بود با سخنرانی و ذکر خاطرات پیروزی انقلاب

توسط مدیر محترم مجتمع و مسابقات و سرودهای انقلابی توسط دانش آموزان

 از ویژگی خاصی برخوردار بود

در این مراسم از برگزیدگان مسابقات مختلف و مدال آوران ورزشی و علمی و قرآنی تقدیر بعمل آمد.

همراه باشید با تصاویری از این مراسم............

 نوشته شده در تاریخ دوشنبه 20 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

تعویض تمامی لوله های فرسوده دبیرستان محمدی ثانی به همت انجمن اولیاء..................

با همت و تلاش مدیر و ریاست انجمن اولیاء و مربیان

دبیرستان معلم شهید محمدی ثانی

تمامی سیستم لوله کشی آموزشگاه به علت فرسودگی

تعویض شد

جا دارد از تلاشهای جناب آقای کوروش شریفی ریاست محترم انجمن اولیاء و مربیان آموزشگاه

 صمیمانه تقدیر و تشکر نماییم.

همراهی بفرمایید ..................نوشته شده در تاریخ دوشنبه 20 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

برگزاری مسابقات متنوع ورزشی همزمان با دهه فرخنده فجر در دبیرستان محمدی ثانی.................

با تلاش مدیریت محترم آموزشگاه و همکاران پر تلاشمان

مسابقات متنوع ورزشی و پهلوانی و بومی محلی در محل آموزشگاه محمدی ثانی بگزار شد.

جا دارد از همت تمامی بزرگوارات صمیمانه قدردانی نموده و درخواست نمایم

همراهی بفرمایید با تصاویری زیبا و متنوع از این برنامه ها...................

اجرای ورزش سنتی  و پهلوانی باستانی در محل آموزشگاه

ورزش های بومی محلی

مسابقه فوتبال بین کلاسینوشته شده در تاریخ دوشنبه 20 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

آذین بندی دبیرستان محمدی ثانی همزمان با آغاز دهه فرخنده فجر...................نوشته شده در تاریخ دوشنبه 20 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

درخشش دانش آموزان مجتمع در مسابقه دوچرخه سواری

سفیران میثاق

و کسب عنوان نایب قهرمانی مسابقات توسط

ابوالفضل مهرزاد.................نوشته شده در تاریخ دوشنبه 20 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

جشن انقلاب  با حضور اساتید اعزامی از اداره تبلیغات اسلامی شهرستان......................

با حضور اساتید اعزامی از اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد

جشن با شکوه و گفتمان انقلاب

در محل آموزشگاه اخوت برگزار شد

ضمن تقدیر از این حضور خردمندانه

استدعا دارم همراهی بفرمایید با تصاویری از این مراسم..............نوشته شده در تاریخ دوشنبه 20 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

افتتاح نمایشگاه دست سازه های دانش آموزان در آموزشگاه افتخار همزمان با دهه فجر...................

همزمان با آغاز دهه فرخنده فجر

نمایشگاه دست سازه های دانش آموزان آموزشگاه افتخار در محل سالن این آموزشگاه بر پا شد.

ضمن تقدیر از مدیریت آموزشگاه و همکارن پر تلاشمان

استدعا دارم همراهی بفرمایید با تصاویری از این نمایشگاه............نوشته شده در تاریخ دوشنبه 20 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

جشن بزرگ انقلاب با حضور هیئت اعضای از مشهد مقدس...................

همزمان با دهه فرخنده فجر و 36 بهار انقلاب اسلامی و آغاز سی و هفتمین بهار فرخنده انقلاب

جشن بزرگ و با شکوهی با حضور

 حجج اسلام خاک زاده و تذکر و

با همت مدیریت محترم آموزش و پرورش و معانت  معزز پرورشی و نیز

کارشناسی فهیم اقامه نماز و قرآن حضرت حجت الاسلام نیکرو

در محل سالن چند منظوره آموزشگاه نقوی و با حضور دانش آموزان

 مدارس تحت پوشش مجتمع با شکوهی خاص برگزار شد

ضمن تقدیر از حضور با بصیرت این بزرگواران

استدعا دارم همراهی بفرمایید با تصاویری از این جشن فرخنده...............

 نوشته شده در تاریخ دوشنبه 20 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

آذین بندی آموزشگاه نقوی همزمان با آغاز دهه فجر.................نوشته شده در تاریخ دوشنبه 20 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

پخت شوله و پذیرایی از دانش آموزان مدارس مجتمع در طول دهه فجر.................نوشته شده در تاریخ دوشنبه 20 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

ذکر خاطرات انقلاب در صبحگاه مدارس مجتمع........................نوشته شده در تاریخ دوشنبه 20 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

کسب مقام نایب قهرمانی دوچرخه سواری شهرستان..................

دانش آموز عزیز ابوالفضل مهرزاد

موفق شد با کسب مقام نایب قهرمانی مسابقات دوچرخه سواری(سفیران میثاق)

در بین دانش آموزان دبیرستانی مرحله اول شهرستان گناباد

افتخاری دیگر برای مجتمع آموزشی و پرورشی شهید دکتر آیت کسب نماید

جادارد از تلاشهای ارزنده همکاران معززمان در آموزشگاه محمدی ثانی

و این دانش آموز کوشا و ورزشکار صمیمانه تقدیر بعمل آورده

 ارزوی توفیق در مراحل بعدی زندگی اش را داریم.نوشته شده در تاریخ یکشنبه 19 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

برگزاری جشن بزرگ انقلاب در محل سالن آموزشگاه نقوی....................

جنگ فجر

با حضور میهمانانی از مشهد مقدس

و با همت و تلاش مدیریت آموزش و پرورش شهرستان

امروز با حضور فراگیران آموزشگاه های افتخار و 15 خرداد و نقوی

راس ساعت 10 صبح

در محل سالن چند منظوره آموزشگاه نقوی برگزار خواهد شد.

گزارش مصور این مراسم با شکوه متعاقبا تقدیم حضورتان می شود.نوشته شده در تاریخ شنبه 18 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

باز هم افتخاری دیگر از دانش آموزان مجتمع ...................

سه نفر از دانش آموزان نخبه مجتمع

موفق شدند در

مسابقات قرآنی حفظ سوره ی فجر

به عنوان برتر در بین دانش آموزان سطح مدیریت آموزش و پرورش

دست یافته و افتخاری نورانی را برای همگی ما بدست آورند

ضمن تقدیر از زحمات این عزیزان

کسب این مقام فاخر را به تمامی همکاران و دانش آموزان تبریک می گویم.

دانش آموزان برتر عبارتند از :

نسرین طاهری

محدثه جعفری

سارا تقوینوشته شده در تاریخ شنبه 18 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان گناباد، جلسه ستاد اقامه نماز ادارات شهرستان با حضور دبیر ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی و مسئولین شهرستان در محل دفتر مدیریت آموزش و پرورش برگزار گردید.

جناب آقای سید محمد مهدوی مدیر آموزش و پرورش شهرستان گناباد ضمن خیر مقدم گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص نماز اداره و مدارس ارائه نمود و افزود: در تمامی جلسات تاکید کرده ایم که مهمترین هدف ما در حوزه پرورشی نهادینه کردن نماز جماعت اول وقت در مدارس است که خوشبختانه با همت همکاران توفیقات خوبی در این خصوص حاصل شده است.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی امام جمعه گناباد نیز از توجه خاص ستاد اقامه نماز استان به شهرستان گناباد تقدیر نمود.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا دبیر ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی سخنانی در خصوص اهمیت نماز بیان نمود و افزود: تمامی مسئولین و دست اندرکاران و معلمان ما باید خود را به علم روز مجهز کنند و با نگاه واقع بینانه به مسائل دینی واعتقادی توجه نمایند.

صائمی فرد فرماندار گناباد نیز با اشاره به تحرکات و فعالیت های دشمنان انقلاب گفت: اگر می خواهیم جامعه  و جوانان  و فرزندان خود را بیمه کنیم باید توجه جدی به نماز داشته باشیم چرا که بهترین بازدارنده از منکرات نماز است.نوشته شده در تاریخ شنبه 18 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

افتخارات دانش آموزان مجتمع ادامه دارد...................

تیم فوتسال دختران مقطع ابتدایی

مجتمع آموزشی و پرورشی شهید دکتر آیت

با وجود تیم های برتر از مدارس برخوردار سطح شهر

موفق شد

مدال طلای مسابقات فوتسال شهرستان را کسب

وافتخاری دیگر بر افتخارات مجتمع بیفزایند.

کسب این مقام فاخر و ارزشمند را به تمامی همکاران و اولیاء و دانش آموزان مدارس تحت پوشش مجتمع

و بویژه تیم فوتسال  نمونه ی شهرستان

تبریک می گویم.

با امید به ادامه این افتخار آفرینی ها...............نوشته شده در تاریخ سه شنبه 14 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

تعدادی از فرهنگیان با ارسال نامه‌ای سرگشاده به رئیس‌جمهور خواستار رسیدگی به مشکلات موجود در آموزش و پرورش شدند.

تعدادی از فرهنگیان با ارسال نامه‌ای سرگشاده به رئیس‌جمهور خواستار رسیدگی به مشکلات موجود در آموزش و پرورش شدند.

تعدادی از فرهنگیان شاغل در آموزش و پرورش کشور در نامه‌ای خطاب رئیس جمهور خواستار رسیدگی به امور فرهنگیان شدند.

در بخشی از نامه فرهنگیان به رئیس جمهور آمده است: چنانکه مستحضرید، «تعلیم و تربیت اسلامی و آموزش و پرورش» نه تنها به عنوان هدف نهاییِ انقلاب مردم در سال 57 شمرده می‌شود؛ بلکه در سیاست‌های کلی نظام، هم برای آن، «نقش و جایگاه حاکمیتی» در نظر گرفته شده است؛ بر این اساس، تعلیم و تربیت اسلامی و در رأس آن آموزش و پرورش، همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است.

در ادامه این نامه آمده است: پر واضح است که بزرگترین منابع رشد و ترقی در سراسر دنیا تربیت نیروی انسانی و پرورش افرادی معتقد به چارچوب های حاکم بر کشور است و بر همین اساس نه تنها در کشورهای پیشرفته بلکه در همین کشورهای منطقه، بیشترین توجه و حمایت از نظام آموزش و پرورش صورت می‌گیرد. اما دریغ با آنکه مطابق کلیه اسناد بالادستی نظام همچون اسناد چشم انداز، اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های کلی نظام، وظیفه پرورش و آماده سازی انسان های طراز جمهوری اسلامی، افق1404 الگوی و منطبق با الگوی ایرانی اسلامی به معلمان  سپرده شده، اما با این وجود، نگاه‌ها و نگرش‌های دست دومی، هم در دولت و هم در مجلس، نسبت به جامعه معلمان  سایه افکنده و از آن دردناکتر، تزریق چنین نگاهی است به درون جامعه.

امروز معلم و ساعت کارش با کارخانه و میزان تولید مادی آن مقایسه می‌شود و به جای آنکه، ارزش کار معلمی و مسئولیت مدنی او که همان تربیت انسان و تولید محصولی به شرافت و انسانیت مقایسه شود، او را به دلیل تعطیلی مدارس در ایام تابستان، مورد تخطئه و تحقیر قرار داده و می‌گویند (همین مقدار حقوق و مزایا از سرتان هم زیاد است!...).

این نامه می‌افزاید: علاوه بر اینها، باوجود تدوین اسناد بالادستی و ترسیم چشم اندازهای بسیارِ امیدآفرین، برون دادِ مدیریتِ آموزش و پرورش در بسیاری از بخش‌ها رها شده است. امروز، مرزِ واگذاری مدارس به بخش خصوصی  اصطلاحاً برون سپاری چنان مدیریت شده است که هرروز بر قدرت موسساتِ  آموزشی مجاز و غیرمجاز افزوده می‌شود و درمقابل، قدرت و شان معلم و در واقع، نظام تعلیم و تربیت کاسته می‌شود.

این فرهنگیان در این نامه با بیان اینکه ابتدای اردیبهشت ماه را برای اعلان گزارش‌های روشن به منظور تحقق خواسته‌های برحق خود اعلام می‌دارند، 13 خواسته از رئیس‌جمهور دارند:

1.اختصاص بخشی از درآمد هدفمندی یارانه‌ها به آموزش و پرورش، همانند آنچه که به نظام سلامت و بهداشت و درمان اختصاص یافته است.

2.تصویب و اجرای طرح رتبه بندی معلمان، پس از هماهنگی و جلب نظر نمایندگان حقیقی ایشان همانگونه که مورد نظر سیاست‌های کلی نظام است.

3.انتخاب دست کم، سه تن از از مشاوران وزیر آموزش و پرورش از میان معلمان مشغول به تدریس در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و متوسطه دوم مدارس دولتی سراسرکشور به پیشنهاد معلمان یا نمایندگانِ آنها.

4.تلاش در جهت حمایت و همراهیِ عملی و قانونی به منظور راه‌اندازیِ تشکلی صنفی و غیرسیاسی و مستقل توسط معلمان.

5.اجرای هماهنگ و همه جانبه برنامه‌ها و تصمیماتی که هرچه سریعتر موجب کاهش قدرت عمل و سیطره موسسات آموزشی آزاد بر ارکان و اهداف نظام تعلیم و تربیت بشود.

6.تلاش هماهنگ و شفاف دستگاه‌های مربوط در کنار وزارت آموزش و پرورش به منظور افزایش سطح درآمد و رفاه نیروهای صنف و ستاد آموزش و پرورش و درعمل، رفعِ هرگونه تبعیض در اجرای دقیق و عملیاتی نظام هماهنگ پرداخت به کارکنان دولت (حقوق و مزایا).

7.تصویب و اعلام قانونی مشخص به منظور صیانت حقوقی و قضایی از شخصیت و جایگاه معلم و مدرسه.

8.توقفِ واگذاریِ مدارسِ دولتی به بخش خصوصی با شکل و ساختار فعلی.

9.اعلام برنامه‌ای روشن از سوی مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش به منظور ایجاد انگیزه تدریس و تحصیل در میان معلمان و دانش‌آموزان حداکثر، طی یک ماه آینده.

10. اعلام برنامه‌ای مدوّن و روشن و عملیاتی از جانب مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش برای به کارگیری نیروها و مدیران توانمند و جایگزینی آنها با مدیران ناکارآمد و سیاسی.

11. ارائه گزارشی روشن و عملی از سوی مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش درخصوص نحوه تألیفِ کتب درسی و میزان انطباق آنها با اسناد بالادستی نظام همچون برنامه درس ملی، سند تحول بنیادین، اسناد چشم انداز توسعه و اقتصاد مقاومتی ظرف یک ماه آینده.

12. ارائه گزارشی روشن و تحقیقی از میزان موفقیت و عملکرد معاونت اقتصادی آموزش و پرورش و نتایج عملکرد 18 ماهه آن ظرف یک ماه آینده.

13. ارائه و به کارگیری برنامه‌ای با هدف ایجاد زمینه و انگیزه‌های کافی بین معلمان به منظور افزایش اطلاعات و دانش علمی و تربیتیِ آنها منطبق با سرعت رشد اجتماعی تکنولوژی و تغییرات.


نوشته شده در تاریخ یکشنبه 5 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

درخشش دانش آموزان مجتمع در استان.....................

چهار نفر از دانش آموزان مدارس مجتمع با درخشش خود در مسابقه  نقاشی استانی

با موضوع  کودک و محرم

وکسب مقام برتر افتخار آفرین شدند.

ضمن تبریک به این منتخبین آرزوی توفیق بیشتر تمامی دانش آموزان را داریم.

دانش آموزان برگزیده عبارتند از :

الیاس امیری

مهدی افشاری

کاظم نجاری

فاطمه شریفینوشته شده در تاریخ یکشنبه 5 بهمن 1393 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد

بازدید معاونت محترم آموزشی و کارشناسان معزز آموزش ابتدایی از مجتمع....................

امروز جناب حاج آقای نجاری معاونت محترم آموزش و پرورش دوره های تحصیلی

و  آقایان پهلوان و سلطانی کارشناسان محترم آموزش ابتدایی

با حضور در مجتمع آموزشی و پرورشی شهید دکتر آیت

از نزدیک ضمن خداقوت به همکاران از تلاشهای صورت گرفته در طول سال تحصیلی

تقدیر و تشکر کردند و رهنمودهای لازم را ارئه نمودند.

بنده هم ضمن خیر مقدم مجدد به این بزرگواران آرزوی سربلندی و توفیق در مسئولیتشان را دارم.

همراهی بفرمایید..............قالب وبلاگ


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic