دبستان سعدی گناباد
حداقل ارج نهادن معلم با ماست . اما اجـــــــــــر دادن معلم با خداست
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 21 اردیبهشت 1395 توسط آموزگار پایه ی چهارم ابتدایی آموزشگاه اخوت شهرستان گناباد
گزارش مصور برگزاری جشن شکر گزاری کسب مهارت روخوانی و روانخوانی قرآن کریم

در کلاس ما..............

امروز همزمان با میلاد فرخنده حضرت امام حسین(علیه السلام)...........................

جشن با شکوه و بی ریایی  

به مناسبت کسب مهارت روخانی و روانخوانی قرآن کریم برگزار شد

یکی از تاکیدات ویژه ی مقام معظم رهبری توجه به قرآن کریم و عمل کردن به دستورات آن می باشد و مهم‌ترین مأموریت و وظیفه وزارت آموزش و پرورش هم فراهم آوردن زمینه‌های لازم جهت دستیابی به اهداف تعلیم و تربیت اسلامی برای آحاد جامعه است. آموزش قرآن كریم ، به منظور  انس و ارتباط دائمی و بهره‌مندی مادام‌العمر از آموزه‌های حیات بخش آن ، جایگاه ویژه‌ای در نظام تعلیم و تربیت اسلامی دارد.

     توجه جدی به تربیت قرآنی و نیز آموزش قرآن كریم در آموزش و پرورش ، همیشه و به‌ ویژه در سال‌های اخیر از تأكیدات و مطالبات مقام معظم رهبری از مسئولان وزارت آموزش و پرورش بوده است.

      هم‌چنین با عنایت به بند هفتم اهداف كلی  وزارت آموزش و پرورش در دوره ابتدایی ( بخش اهداف اعتقادی )  مصوب شورای عالی آموزش و پرورش، انتظار می‌رود دانش‌آموزان در پایان دوره ابتدایی بتوانند قرآن كریم را بخوانند. لازمه دستیابی به این هدف آن است كه دانش‌آموزان حداقل در پایان پایه سوم ابتدایی توانایی روخوانی قرآن كریم را به دست آورده باشند. منظور از روخوانی، خواندن شمرده و آرام قرآن كریم است.

     با توجه به نكات فوق تهیه طرحی كه بتواند با ارتقاء برنامه آموزش قرآن در پایه سوم ابتدایی، تمهیدات لازم را برای تحقق اولین و مهم‌ترین گام در آموزش قرآن یعنی توانایی روخوانی قرآن كریم فراهم آورد، ضروری بود.

      در پرتو عنایات الهی، تلاش خستگی ناپذیر مدیرمحترم آموزشگاه اخوت و اولیاء فهیم آموزشگاه که در راس آنها ریاست انجمن اولیاء سرکار خانم کریم پور نهایت سعی و مساعدت خود را در اجرای كامل این طرح مبذول داشتند و همراه بنده ی حقیر که امسال توفیق حضور مجدد در کلاس درس را پیدا کردم بودند.

جا دارددر برابر پروردگار بزرگ سر بر سجده ی شکر نهاده و این توفیق را دو چندان سپاس  گوباشم.

همانطور که می دانید طرح ارتقاء آموزش قرآن كریم در پایة سوم ابتدایی درصدد است كه با اصلاح و تكمیل اهداف، محتوا و شیوة اجرای آموزش قرآن در این پایه، تقویت توانمندی و مهارت معلمان در آموزش قرآن و بهبود فرایند اجرای كامل برنامة آموزش قرآن در مدارس و نظارت مستمر بر آن، زمینة كسب مهارت روخوانی قرآن كریم را برای دانش‌آموزان فراهم آورد.

در این برنامه، مهم‌ترین هدف آموزش قرآن  ، توانایی روخوانی سوره‌ها و عبارات قرآنی كتاب درسی به روخوانی كل قرآن كریم ارتقاء می‌یابد وسایر اهداف جنبی مانند آشنایی با آموزه‌ها و پیام‌های قرآنی، قرائت زیبای برخی از سوره‌های كوتاه و ... نیز آموزش نماز، با اصلاحاتی، مناسب سازی می شود.

ما در پایه سوم ابتدایی دبستان اخوت با تکیه بر همین اهداف و تلاشی مضاعف توانستیم در پایان نتیجه ای ملموس و موفق را کسب نماییم.

جشن شکرگزاری کسب مهارت روخوانی  و روانخوانی قرآن کریم همزمان با تمامی مدارس تحت پوشش مدیریت آموزش و پرورش

 و نیز در سالروز میلاد مسعود و فرخنده ی حضرت امام حسین(علیه السلام)مورخه سه شنبه :1395/2/21 با شکوه خاصی برگزار شد.

در این مراسم که در محل کلاس سوم ابتدایی بر پا شد

برنامه های متنوعی از جمله :

 تلاوت آیاتی از قرآن مجید توسط دانش آموزان 

 سرود جمهوری اسلامی 

 سرود جشن قرآن 

 سخنرانی مدیریت محترم دبستان 

سوگند مخصوص دانش آموزان کلاس که هر روز تلاوت قرآن را فراموش نکنند

پذیرایی از دانش آموزان کلاس سوم و همکاران آموزشگاه

 تشکر بنده ی حقیر از همه ی عزیزانی که همراه ما بودند. این مراسم  مورد توجه دانش آموزان معصومم واقع شد 

 و جلسه ای بیاد ماندنی به ثبت رسید.

همراه بنده باشید با تصاویری از این مراسم با شکوه :
قالب وبلاگ


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic